• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

egyetértek egyébként, de nem próbálta meg valaki mégis? Érdekelne, hogy a gyakorlatban mi történik.

Nekem maradt ki ültetésnél egy kevés,azt bekerült a 98literesbe.CO2van,viszont félárnyékba került.A helyzet ugyanaz mint Molrothnál.Kb ugyanúgy néz ki mint két hónapja.Fejlődni biztos nem sikerült neki egy centit se.
 
Nekem 1.6 W/l van, CO2 nélkül, Carbo-val.
Most ültettem be 3 csészényit. Majd megírom mi lett vele.
 
Na igen. CO2 nélkül esélytelen. Szétrohadt a 80%-a. A maradék meg stagnál.
GA-s fiúk szerint csak a fény ami létszükséglet neki, de sajnos ez nem így van. 1.6W/l sem volt elég Co2 nélkül.
 
Én 12 napja indítottam a 40 literes aksimat, és benne MC gyep lesz ha minden jól megy :) Tropica táptalaj + Amazonia talaj, mivel még indítás fázisában vagyok kétnaponta 1-1-1ml Micro+Macro+Carbo és így néz ki a növényke, fut és hozza az új leveleket. Nincs egyenlőre nagynyomású CO2-m, Tropica haranggal adagolok CO2-t 100ml/nap, a világításom DIY ledes, jelenleg le van szabályozva szerintem kb 0,8-1 w/l nek megfelelő fényerő lehet (a talajtól kb 40cm van a világítás). Nem tudom számít-e de lágy vízben tartom és a vízhőfok 21 fok jelenleg (szobahőmérséklet).
Eredetileg Elatine-t akartam de Viktor szerencsére rábeszélt (nem kellett sokat győzködnie) a Monte Carlo-ra és azt kell mondja igaza volt (ezúton szeretném megköszönni a szakmai segítséget! (y)), nagyon látványos növényke! Persze ezek még nem túl nagy tapasztalatok, de remélem később is sikerekről számolhatok majd be!

IMG_0777
by magyargabor83, on Flickr
 
Szerintem nem igazán low tech növény, mivel magasabb fényre van szüksége és ezért Co2-nélkül nem fejlődik megfelelően, lehet hogy megmarad de valószínűleg stagnálni fog és nem lesz belőle összefüggő gyep, de persze meg kell próbálni. :) Nálam Tropica haranggal kapja a Co2-t, ezt nem nevezném low-tech körülménynek, de a nagynyomású rendszertől nagyon messze van a beoldás (low-tech ++ :LOL:), viszont szépen fejlődik, hozza az új hajtásokat és alakul a gyep.
 
Low-techben van valakinek tapasztalata ezzel a növénnyel?
A Garnilandiába mikor lekapcsoltam a co2-t és kapott a gyep egy nyírást, akkor utánna kb. egy hónap alatt eltakarta majdnem az egész parvula minit. Szóval jobban bírja, mint a parvula, pedig azt 0,36w alatt is sikeresen neveltem anno.
 
2 hete ültettem be a kopikontól kapott MC-t egy 12 lityis nanoba... minden jót megkap, trpoica táp-amazónia, carbo, növénytáp (neptunos) itt ott nyomkodtam egy két szálat le, tegnap néztem lassan gyepem van:D és mind ezt CO2 nélkül és egy 40 cm magasról világító 20W-os Tornadoval :D
és jelentem emersen is nagyon baba :p
 
Azta :D rosszul kezdődik. Kis csomókba nyomassam vagy szálanként??
Elméletben szálanként...
Gyakorlatban max a fele megy szálanként, a maradék meg inkább csomókban. De ha több adagot is ültetsz, akkor rosszabb az arány is! :D
 
Elméletben szálanként...
Gyakorlatban max a fele megy szálanként, a maradék meg inkább csomókban. De ha több adagot is ültetsz, akkor rosszabb az arány is! :D
Na majd meglátom. Még az adagot pontosan nem tudom mert még nem álltam neki a berendezésnek, de nagyon kiváncsi leszek :D
 
Zselés MC-t ültettem egy hónapja akvárium indításnál, de több helyen málik. A levélváltás folyamatát látom, vagy valami más lehet a probléma? CO2, táp, fény adottak.
 
Egyébként emersen Wabizva valaki foglalkozik vele???
kezd nálam igen megnőni lassan nyírnom kell... de hogyan? :)
801274.jpg
 
Back
Oldal tetejére