• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

Úgy néz ki vége az eszetlen kavarásnak és végre november 14-től nevén nevezi a Tropica a gyereket.

Micranthemum Monte Carlo néven fog futni a növényke. Megérdemelte szerintem jobb is mint az Elatine! :)
 
Úgy néz ki vége az eszetlen kavarásnak és végre november 14-től nevén nevezi a Tropica a gyereket.

Micranthemum Monte Carlo néven fog futni a növényke. Megérdemelte szerintem jobb is mint az Elatine! :)
Egyetértek. Többször próbáltam életben tartani, meggyökereztetni, de nem sikerült. Ellenben a Monte Carlo-val, amit eldugtam és gyakorlatilag kesz gyepet kaptam egy hét után. Simán nyírható formázható. És nem mellesleg szép is. :)
 
Szerintem nem low tech növény ha erre gondolsz. Eleve fél fénynél is alig fejlődik. Ahogy a nagytesó Umbrosum sem igazán low tech növény.
 
Valakinek tapasztalata a növény CO2 nélküli tartásáról??Kb. 20x20-as területet szeretnék befuttatni vele. 0.6-0.7 W/l világítás,GA micro-macro,Carbo szentháromsággal megtámogatva, magasnyomású CO2 nélkül belevágjak?????Vagy maradjak valami mohafélénél????
Köszi!
 
Én próbáltam, 0.6w/l fényel és nem nőtt semit, miután lett co2 nagyon megindult. Igaz utána a fény is több lett 0.85 w/l.
 
Az akvárium 45cm magas, és olyan 15cm magasról világítottam, a talaj kb 5cm tehát 55-60 cm volt a fényforrás. Akkor a 180 litere világitotam 3x39w, napi 6 ml Micro, macro és 9ml carbot adagoltam ha jól emlékszem.
 
egyetértek egyébként, de nem próbálta meg valaki mégis? Érdekelne, hogy a gyakorlatban mi történik.
Nálam van egy kevéske. Beültettem azt a kevéskét, ami az Attiól vett parvula között volt. Mondjuk nálam erősebb a fény, meg élesztős co2 is van, meg hozzá jó kemény víz is. Egy darabot a parvula közé ültettem, egy másik darabot pedig az egyik kőre nyomtam be a repedések közé, ráadásul itt félárnyékban van.

Hát mit mondjak... mind a két helyen megmaradt, nem rohad, nem mállik, nem nyurgul, nem sárgul, nem algásodik, stb... De ki@&#$ßtt lassú! Kb eddig semmit sem nőtt.
Szóval elvan a lowtech körülmények között, de még a vánszorgás se nagyon megy neki, nemhogy futtatás.
 
Back
Oldal tetejére