• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Micranthemum Sp. Monte Carlo

Micranthemum Monte Carlo 2014-03-10

Esetleg Micranthemum umbrosum? Nagyon hasonló növény, de ő inkább felfelé nő.
Ez lesz a megoldás és erre már én is gondoltam. Bár én eddig azt hittem a Micranthemum umbrosum a monte carlo hivatalos neve. Vagy valami keverés van a nevekkel. A Greenaqua honlapján is vegyesen jön be ha beírom a keresőbe.
 
Is there a chance to grow Monte Carlo on stones without Co2 injection? / Van esély Monte Carlót kövön termeszteni CO2 nélkül?
 
I understad, that is what I thought as well. I had success with Monte Carlo with CO2 injection in the past, but I will not have CO2 in my new setup. I read on some sites that it is a low-tech carpet plant, and it might work but it is probably not worth it to try. / Értem, én is erre gondoltam. Korábban sikerem volt a Monte Carlóban CO2 befecskendezéssel, de az új rendszeremben nem lesz CO2. Néhány oldalon azt olvastam, hogy ez egy alacsony technológiájú szőnyegüzem, és lehet, hogy működik, de valószínűleg nem érdemes kipróbálni.
 
I read on some sites that it is a low-tech carpet plant, and it might work but it is probably not worth it to try
Elméletileg a Walstad módszerben egy ideig megélhet, mert a talaj pár hónapig termel CO2-t, amit nem kever ki a vízből az erős szűrő, de a leglimitáltabb tápanyag a földesben pont a szén. Eleocharis parvula ebben jóval lassabban alkot gyepet de sűrűbben ültetve sikerülni fog. Lilaeopsis brasiliensissel is próbálkozom, de az még lassabban indul meg, mint a parvula. E. acicularis, E. Vivipara szépen fejlődik.
 
Back
Oldal tetejére