• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mi összedobjuk az akváriumod - Akvakertész PROJECT

Szia Luna!
Köszönöm szépen!
Tudom és én kész vagyok tanulni mindenképpen.
Nekem annyira furi, ha nincs háttér mármint nálam feltűnő, ha nincs inkább így fogalmazok. :)
Biztos azért, mert még nem tudtam megoldani,hogy ne nézzen ki bután.
Persze, itt a fórumon lévő akváriumoknál egyáltalán fel sem tűnik olyan csodálatosak.
El vagyok keseredve, mert nagyon rossz lesz megválni a kicsikéimtől még, ha nem is ilyen csodálatosak, de az enyémek. :(
Rossz lemondani mindenről... :(

Üdv, a fórumon :) Esélyed neked is van megkapni a lehetőséget és nem vesztettél semmit, hogy írtál ide. (y)


Akkor emlékszem rád :)

Szia!
Köszönöm szépen!
Igen, emlékezetes esemény volt, nincs még egy ilyen elvetemült ember, de azóta is olyan szépen hozzák a kis hajtásaikat, annyira örülök neki, hogy kiharcoltam, ha ciki is voltam. :eek:)
Már vannak kicsikéi is elég sok és az élesztős Co-t nagyon nagy örömmel vette hiába volt Easy Carbo mégiscsak más ez azért. :eek:)
Szóval remélem egy kis megnyugvást okoz, hogy nem volt legalább hiába a munka, mert szépen gondját viselem neki, csak maradna lent könnyebben a földben :eek:)
Üdv:
Niki
 
Sziasztok. Amilyen ügyetlen vagyok , csak most vettem észre ezt a kezdeményezést. Ha lehetséges még , akkor szeretnék jelentkezni :)

Nyíri Szabolcs-nak hívnak , 22éves vagyok és a Borsod-Abaúj-Zemplén megyében található Kazincbarcikán lakom. Jelenleg épületgépészetet tanulok , még előre láthatólag legalább 1 évig. Tanulóként sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak hogy egy szép akváriumot csináljak a szobámba. Jelenleg rendelkezek egy akváriummal , ami 180 literes ( 120X30X50 ) aminek háttere van.
Ebben az akváriumban van nekem 3 tő Cryptocoryne aponogetifolia , és 2 anubias féle, amit sajnos nemtudtam behatárolni pontosan milyen fajta lehet :) + a Sajó parton talált faágak vannak benne.​
Lakója jelenleg 12 darab neon hal , 8 darab ékfoltos razbóra, 1 vitorláshal, 2 algaevő, 2 díszes szárnyú márna.​
A világítása az akváriumnak 2X32 Watt Power Compact fénycső, és egy sima resun p700-as rettentő rossz "vízszűrő" a techinkai része az akinak.​
A szűrőt jövőhónapban mindenképpen szeretném cserélni egy Eheim külső szűrőre. Egy szimpla Low-Tech akváriumra vágyom, könnyen tartható, alacsony igényű növényekkel Low Tech-hez mért tápozással , és szűréssel , esetleg a világításon növelnék egy keveset ha összejönne.​
Tudom sajnos elég nagy az akvárium mérete, így ebből kifolyólag sok minden kellene hozzá egy szép Low-Tech szinthez is.​
De próba szerencse, hátha én leszek a szerencsés. :)


Köszi hogy elolvastad ;)
 
Szevasztok !Amennyiben még aktuális a kezdeményezés egy Koralia áramláspumpát(hibátlan,talán 1600L/H) szívesen felajánlok !
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy lelkes, lelkiismeretes akvakertészet felé irányult hobbitársunk miatt.
Vidéken lakik, annyira vidéken, hogy még egy nyamvadt mpl postaautomata sincs a közelben. Egy anyukáról van szó, kisgyermekkel. Nem tud csak úgy beutazgatni a városba, rokona, ismerőse nincs, aki pestről vinne neki csomagot.
Nemreg voltak bent Veszprémben, de ott nem volt a halasnál neptun gh kh teszt..
Szeretnék neki eljuttatni egy növénycsomagot saját metszésből, gh kh tesztet, ph tesztet.
Van valaki olyan, aki Veszprém felé szokott járni? Vagy esetleg valaki, akinek van futár ismerőse és jófejségből elvinné neki a csomagot?
Ha sikerül megoldani a postát, természetesen szívesen fogadnék még növénykéket, dekorkövet esetleg, Budapesten belül el tudok menni érte!
Remélem sikerül megoldani!! Olyan jó lenne.. nagyon sokat fejlesztett az akváján, hogy jó legyen, szépen alakul.. de azért elkélne még ott pár dolog..
Köszönöm! :)
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni egy lelkes, lelkiismeretes akvakertészet felé irányult hobbitársunk miatt.
Vidéken lakik, annyira vidéken, hogy még egy nyamvadt mpl postaautomata sincs a közelben. Egy anyukáról van szó, kisgyermekkel. Nem tud csak úgy beutazgatni a városba, rokona, ismerőse nincs, aki pestről vinne neki csomagot.
Nemreg voltak bent Veszprémben, de ott nem volt a halasnál neptun gh kh teszt..
Szeretnék neki eljuttatni egy növénycsomagot saját metszésből, gh kh tesztet, ph tesztet.
Van valaki olyan, aki Veszprém felé szokott járni? Vagy esetleg valaki, akinek van futár ismerőse és jófejségből elvinné neki a csomagot?
Ha sikerül megoldani a postát, természetesen szívesen fogadnék még növénykéket, dekorkövet esetleg, Budapesten belül el tudok menni érte!
Remélem sikerül megoldani!! Olyan jó lenne.. nagyon sokat fejlesztett az akváján, hogy jó legyen, szépen alakul.. de azért elkélne még ott pár dolog..
Köszönöm! :)
Senki? :( Bocsi, nem tudom, hogy lehet itt a szövegeket előrébb sorolni, újra aktiválni.. talán így.. :)
 
Ha tényleg ilyen világvégi kis falu, akkor nem hiszem, hogy sok ember uticélja lenne. A nem fagyérzékeny cuccokat szerintem a futár hátzhoz vinné.
A növények meg ugyanígy jobb időben.

Nemtudom mi az elképzelés az akváriumot illetően, de ha megoldódik a szállítás akkor egy csapat rc-t fel tudok ajánlani
 
Senki? :( Bocsi, nem tudom, hogy lehet itt a szövegeket előrébb sorolni, újra aktiválni.. talán így.. :)
De most konkrétan hova kellene eljuttatni a csomagot? Csomagautómata dologhoz csak annyit, hogy tudtommal abból országos viszonlatban is kevés van. Pl nálunk sincs, pedig nem kisvárosban lakom és két postánk is van. Amúgy milyen az akváriuma, csapvizes low-tech? Mert akkor ezeknek a teszteknek nemnagyon látom értelmét.
 
Sziasztok,

Most indítottam az első akváriumomat, de már tervezem a másodikat ami egy kis 20 literes kocka lenne garnéláknak, csigáknak utricularia graminifoliaval. Erről szívesen vezetnék akvárium naplót már a tervezéstől.
Ehhez venném köszönettel a felajánlásokat.
Amit már sikerült beszereznem az akvárium projekthez:

  • Aktív növényes talaj
  • Külső szűrő
  • Seiru kő
  • Fa dekor
  • Világítás
Amiben segítséget kérnék:
Növények
Lágy vizes garnélák

Köszi szépen előre is.

Budapesten lakom a 13. kerületben.
 
Sziasztok,

Most indítottam az első akváriumomat, de már tervezem a másodikat ami egy kis 20 literes kocka lenne garnéláknak, csigáknak utricularia graminifoliaval. Erről szívesen vezetnék akvárium naplót már a tervezéstől.
Ehhez venném köszönettel a felajánlásokat.
Amit már sikerült beszereznem az akvárium projekthez:

  • Aktív növényes talaj
  • Külső szűrő
  • Seiru kő
  • Fa dekor
  • Világítás
Amiben segítséget kérnék:
Növények
Lágy vizes garnélák

Köszi szépen előre is.

Budapesten lakom a 13. kerületben.
Szia,
CO2 nélkül semmiképp nem kezdenék bele, az egyik legkényesebb növény a UG.
Sok fênyt és stabil vízparamétereket igényel és egy 20 literes nano minden, csak nem stabil az indításkor. + Érdemes eleve bejáratott szűrővel nekifutni.
 
Szia,
CO2 nélkül semmiképp nem kezdenék bele, az egyik legkényesebb növény a UG.
Sok fênyt és stabil vízparamétereket igényel és egy 20 literes nano minden, csak nem stabil az indításkor. + Érdemes eleve bejáratott szűrővel nekifutni.
Köszi a tanácsot. Az UG valószínűleg hamar elolvadna. Ezért akkor inkább más növényt választok.
 
Sziasztok,

Most indítottam az első akváriumomat, de már tervezem a másodikat ami egy kis 20 literes kocka lenne garnéláknak, csigáknak utricularia graminifoliaval. Erről szívesen vezetnék akvárium naplót már a tervezéstől.
Ehhez venném köszönettel a felajánlásokat.
Amit már sikerült beszereznem az akvárium projekthez:

  • Aktív növényes talaj
  • Külső szűrő
  • Seiru kő
  • Fa dekor
  • Világítás
Amiben segítséget kérnék:
Növények
Lágy vizes garnélák

Köszi szépen előre is.

Budapesten lakom a 13. kerületben.
A garnéla miatt keresd @BlackMage -et.
A naplójában most ajánlott fel malawi garnikat.
Kezdésnek tökéletesek, strapabíró fajta.
 
Back
Oldal tetejére