• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mi összedobjuk az akváriumod - Akvakertész PROJECT

viktorlantos

Alapító
Admin
Egész nagy közösség van már az akvakertész mögött. Arra gondoltam mi lenne, ha negyedévente csinálnánk egy "dobjuk össze az akváriumod" akciót.

Elsősorban olyan fórumozóknak segítenénk, akik anyagilag nem tudják megugrani, hogy növényes akváriumuk legyen, de a lelkesedés megvan, az elképzelés megvan stb.

Most is elég sok ingyenes és nem ingyenes csere bere megy a fórumon, talán ezt is tudnánk kamatoztatni itt.

Tehát lenne egy alany. Megnéznénk mit tudunk adni neki, hogy segítsük cserébe naplózást kérnénk tőle a következő 3 hónapban legalább. A végén szavazhatnánk róla, hogy sikeresnek itéljük-e meg a küldetésünket.

Nyilván nem 200 literes akváriumokról beszélünk, de egy kis szigetet azért össze tudnánk dobni, ha mindenki egy kicsit körbenézne maga körül. Növény nyesedékek, talaj maradékok, felesleges növénytápok stb. Természetesen a Green Aqua is mint ötletgazda segítené a projecteket a maga módján.

Nem ADA akvárium építésről van szó, de sok kis költségvetésű első tanuló akváriumot látni, ami jó ami működik. Azt pedig nem kell modanom nektek, hogy mennyi mindent lehet tanulni egy ilyen kis kerttel is.

Hogy egy kis keretet is adjunk az egésznek. Lenne egy topik a pályázóknak. Egy rövid posztban be kellene mutatkozni és elmondani miért pályázik, mi az elképzelése, miért szeretné az akváriumot. Ezekből a pályázókból a fórum tagjai kiválasztanák az aktuális jelöltet, akinek aki akar felajánlhatna dolgokat az induláshoz. A 3 hónapban megfelelő hasznos tanácsokkal látnánk el és bízunk benne, hogy a project sikeres lesz az akvárium eléri célját.

Mit gondoltok nekivágjunk?

Mindenki aki részt vesz az adott 3 hónapos projectben kap egy Angyal jelzőt. :)

Az amerikai vállalkozói világban van egy Angel Investor kifejezés, ami az első olyan befektető, aki segít egy ötletet megvalósítani egy minimális induló tőkével. Szóval lennének Angyalok és pártfogoltak egy jó küldetés reményében....
 
Hmm jó ötletnek tűnik :)
De a távolságot, hogy küzdjük le? Vagy csak cuccokat adnánk és ő rakná össze magának?

Hasznos 8813. hozzászólásod volt V. ;)
 
Szerintem buli lenne együtt összerakni, de akkor meg hol lesz az egyéni kreativitás?
 
Most még nem kell bedobni semmit, de tegyük fel....

Jelentkezik valaki aki előáll egy sztorival, hogy szeretne egy nano akit otthonra a gyerekszobába stb, de nincs igazán jól eleresztve zsetonnal. Vagy fiatal vagyok még sulizom, nincs ennyi zsebpénzem, de régi vágyam.... stb stb

Szóval megnézzük az akvárium méretét és csinálunk egy gyors listát mi kellene. Aztán mindenki úgy száll be ahogy akar. Nekem is van itthon egy rakat dolog, de gondolom nem vagyok ezzel egyedül.

Viszont ez nem verseny, nem jár érte glória és kupa sem. Egy jótékonysági akció, ami remélhetőleg hasznos lesz néhány embernek. Hogy ez hosszabbtávon mennyire működne azt meglátjuk. De álljunk pozitívan a kérdéshez. És reméljük tényleg olyanok írnak majd, ahol jó szolgálatot tehet a közös segítség.

Távolsággal sem hiszem hogy gond lenne. Ha nem valami böszme dologról van szó az postázható. Ha böszme, akkor is lehet rá ezer megoldás. Valaki épp arra ingázik, esetleg kiküldjük mi GLS-el ha hozzánk eljut a dolog. Szóval vegyük úgy, hogy megoldjuk.
 
A látvány kérdést még ki lehet találni. De kicsit vonatkoztassunk el a koncepcióktól, versenyektől stb.
Egy szép jól működő low budget növényes, ami ízelítőt ad a növényezésből.

Hogy utána mit és mennyit segítünk a különböző fázisokban ez még kialakulhat.

Én már akkor is boldog leszek, ha jó helyre kerül egy akvárium és az illető el tudja indítani és kellemes élmények kapcsolódnak majd hozzá.

Persze ilyen alapon csinálhatnánk ugyanilyen közösségi alapon intézményeknek is. De ez legyen egy másik téma. Nézzük meg, hogyan tudunk együtt tenni valamiért.
 
Szuper (y) Jól jön ez majd még.

Szóval jöhetnek vélemények kommentek, hogyan csináljuk. Van-e értelme. Vagy válasszunk valami nemesebb célt?
 
Én is benne vagyok :)
Csak egy dologtol tartok -lehet tul bizalmatlan vagyok-,hogy jön egy valaki a forumra,olvassa ezt a bejegyzést és -annak ellenére hogy megtehetné- mégis a könnyebbik utat választja és előad valami sztorit.
Szoval hogyan "ellenőrizzük le" hogy tényleg az kapja aki rászorul?
Félre értések elkerülése végett nem a felajánlásra kerülő dolgokat sajálom,hanem attol tartok valaki kihasználja a lehetőséget és igy nem éri el a céját a kezdeményezés.

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel
 
Szerintem remek ötlet, természetesen benne vagyok! :) már annak is nagyon örültem, hogy egy nagy adag növényem az egyik kórház gyermekosztályán kötött ki. ;)

Sajnos Szilviának is igaza van: biztos lesz olyan aki nem megérdemelten megpróbálja majd kihasználni ezt a lehetőséget... Persze ha mindenki csak erre gondolna, akkor nem lenne jótékonykodás! :)

Szóval csak pozitívan, és grat a remek ötlethez!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Én is benne vagyok :)
Csak egy dologtol tartok -lehet tul bizalmatlan vagyok-,hogy jön egy valaki a forumra,olvassa ezt a bejegyzést és -annak ellenére hogy megtehetné- mégis a könnyebbik utat választja és előad valami sztorit.
Szoval hogyan "ellenőrizzük le" hogy tényleg az kapja aki rászorul?
Félre értések elkerülése végett nem a felajánlásra kerülő dolgokat sajálom,hanem attol tartok valaki kihasználja a lehetőséget és igy nem éri el a céját a kezdeményezés.

HTC Desire S-ről küldve tapatalk 2-vel

Egyetértek, ez könnyen megoldható mivel a regisztrációt nyomon lehet követni, ezért kikötni egy időintervallumot pl. 1 év. Ez idő alatt miként próbált meg felnőni a feladathoz (fórumlátogatás hozzászólás, kérdések, stb.). Ez alapján meg lehet ítélni, hogy valakinél ez csak egy fellángolás vagy sem.
És ne mondja senki azt, hogy ez hosszú idő, mert nem az ennyi infót átrágni mint ami itt van. Én is ennyi ideig csak a fórumot olvastam mielőtt belevágtam volna a növényezésbe.
 
Teljesen jogos az aggodalom is.

Próbálkozások lesznek, de hányszor futunk bele az életben olyan dologba, hogy eleve a rosszat feltételezik rólunk? Ezért büntetnénk a többieket?
Próbáljunk európai fejjel gondolkodni. És bízzunk benne, hogy valóban ügyeskedések és csalások nélkül működik majd. Mivel nagy befektetéssel nem jár, az első project után levonhatjuk a következtetéseket és legfeljebb finomítunk a dolgokon.

Ezért is lehet egy jó dolog, hogy közösen választjuk ki a jelöltet a nevezők közül.
 
Szerintem is jó ötlet ,s egy nagyon nagy segítség annak aki egy gyönyörű növényest szeretne!!(y)
 
Érdekes elgondolás. A kérdés, hogy mennyire low budget megoldásban gondolkodtok, ugye ezen akváriumoknál eddigi tapasztalatom alapján a berendezésen kívül talán a CO2 rendszer a leghúzósabb. Mert szép akváriumhoz nem feltétlen szükséges Opti üveg (tény, hogy sokkal szebb), és nem feltétlen kell bútort csináltatni neki, bár praktikus. Továbbá a világítás is megoldható DIY módokon. Én 2011 decemberében csatlakoztam ide, és azóta is gyűjtögetem a cuccokat, hogy indíthassak egy "rendes" koncepciót (egyenlőre co2 nélkül, az előbb leírtak miatt).
Mindenképpen jó az elgondolás, én mint szenvedő alany:D annyiban módosítanék rajta, hogy olyan projecteket is lehetne indítani akik co2 beoldás nélkül csinálnák, hiszen szerintem ezt a legdrágább és legnehezebb összeszedni. Negyedévente akár össze is jöhet egy szett, de lehet, hogy (emellett?) több low-tech akvárium is indulhatna. Azért valljuk be a megfelelő berendezések, növények összeválogatása sem kis pénz.
Az ingyen elvihető topikoknál biztos többet érne, mert itt nyomon követheted a felajánlott javak alakulását:)
És igen a következő kérdés a berendezése az akváriumnak, ha profi csinálja akkor tuti ütős lenne, viszont a kreativitást veszti el a felhasználó.
Javaslom, hogy a jelentkezésnél esetleg egy koncepció is kerüljön bele, így a kreativitás is megmarad, csak szakmai támogatást kap.
 
Nem a szuper felszerelt akvárium a cél. Több okból is, de legyen egy normális szerethető és működtethető növényes (NEM HALAS) akvárium.
Elsőre nem gondolkodnék 70 ezres CO2 szetten. De lehet egy harangos vagy egy zselés rendszer megfelelne a közepes világítású aki mellé.

Ha valaki valóban nincs jól eleresztve anyagilag, megterhelő lehet neki a villanyszámla a tápozás esetleg a CO2 palackok cseréje. Szóval ha ezt a vonalat nyomjuk erre mindenképp figyelni kell. Ezért nem lehet elszállni. Itt nem cél az opti üveg és a prémium bútor sem. Nem Ferrarit akarunk jótékonykodni, de egy jól működő autót mindenképp.

Ha eszembe jut a korábbi Dennerle nano akváriumom talán az összköltségvetés 30 ezernél nem volt több. És működött a maga szintjén:
Dennerle Nano 20 Liter - a set on Flickr

Másik gondolat, lehet az első projectet elsütjük fórumozónak, és a következő negyedév pont karácsonyi időszakra esik majd.
Lehetne gyermek kórháznak stb-nek ajánlani hasonlót. Csak itt kicsit attól félek, hogy ők nem akvaristaként funkcionálnak elsősorban és emiatt nem lenne megfelelően gondozva a kert.

Szóval 5let, terv van, csak ki kell jelölnünk a megfelelő útat. A közös cél izgi, ha látjuk is közben, hogy jól működik, segítettünk, az jó érzés és egyébként is ez a fórum eddig is sokat segített mindenkinek, ez most egy picit másféle lenne.
 
A non plus ultra az lenne, ha magát az aki berendezését rögzíteni is tudnánk videó formában...
 
Én is jó ötletnek találom,de valóban jó lenne mint fentebb már elhangzott, hogy olyanok legyenek előnyben részesítve akik aktivitásukkal itt a fórumon, vagy akár jelenlétükkel, érdeklődésükkel elhivatottnak bizonyulnak.
 
Nagyon jó ötletnek tartom! Már kíváncsi vagyok az első ilyen növényesre.

Ha a közösség összefog, akkor simán megoldható! (y)
 
Sziasztok!

VIKTOR!-IGEN, nagyon jó ötletnek tartom(y):) , én biztosan támogatni fogom a dolgot. Annyi javaslatom lenne ,aki elnyeri ezt a megtiszteltetést, régebben regelt tag legyen ,akiről tényleg elmondható, hogy megérett erre a kitüntetésre, megfelelő hozzászólásai legyenek stb.. tehát a hobbi iránt elkötelezett kaphassa a lehetőséget.

A felajánlásokkal kapcsolatban, talán annyit , jó érzés adni ,mindenki a lehetőségeihez képest adakozzon, de csak olyan dolgokat ami tényleg használható, vagy ne az évek óta polcon heverő kacatokat, DIY-ből maradékokat ajánljuk fel nemes gesztussal! Ha adunk, gondoljunk arra , hogy örömet szerzünk vele másnak és az öröm ne üröm legyen a későbbiek során!

Üdv:w-rig!
 
Back
Oldal tetejére