• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mi összedobjuk az akváriumod - 2012 AUG pályázatok

Nah amondó vagyok a határidőt zárjuk le hónap végén. Akkor is ha nem jön több nevezés. Nincs értelme tovább húzni.

Köszönöm a felajánlásodat.:)Ha jól tudom az ajánlatokat nem a pályázóknak kell eljuttatni ,hanem a green aquának és ők döntik el ki lesz az augusztusi pályázat nyertese.Szeretném tiszteletben tartani a döntésüket.

Ha lezártuk a pályázást, akkor a fórumozókkal közösen döntjük el ki legyen az akinek a terveit álmait közösen támogassuk. Természetesen ha valaki ellenálhatatlan vágyat érez közben, hogy segítsen azt nem tiltjuk meg. :)
 
Most, hogy olvasom a fórumot, és látom hogy nem nagyon van elég jelentkező, arra gondoltam, mi lenne ha megfordítanánk a dolgot?
Előbb dobnánk össze a technikát, és ha egy akvárium már nagyjából összeállt, akkor kiírni rá a pályázatot.
Szerintem úgy biztos nagyobb lenne a pályázó kedv.
 
Most, hogy olvasom a fórumot, és látom hogy nem nagyon van elég jelentkező, arra gondoltam, mi lenne ha megfordítanánk a dolgot?
Előbb dobnánk össze a technikát, és ha egy akvárium már nagyjából összeállt, akkor kiírni rá a pályázatot.
Szerintem úgy biztos nagyobb lenne a pályázó kedv.

Szerintem azzal eddig sem volt gond, hogy összedobjunk valamit. Azért találtuk ki a pályázást, hogy picit megdolgozzon érte aki valóban szeretné és tényleg valamennyire igazságos módon jó helyre kerüljön a felajánlás.

Ha lenne egy kész aki arra nem feltétlenül olyanok jelentkeznének aki rá lenne szorulva. És innentől picit elveszettnek érezném a küldetést amit célul tűztünk ki.

Kicsit tényleg azt hittem többen és bátrabban jelentkeznek majd, de ezek szerint vagy nincs nagy szükség a segítségre, vagy túlságosan szégyenlősek vagyunk.
 
Szerintem azzal eddig sem volt gond, hogy összedobjunk valamit. Azért találtuk ki a pályázást, hogy picit megdolgozzon érte aki valóban szeretné és tényleg valamennyire igazságos módon jó helyre kerüljön a felajánlás.

Ha lenne egy kész aki arra nem feltétlenül olyanok jelentkeznének aki rá lenne szorulva. És innentől picit elveszettnek érezném a küldetést amit célul tűztünk ki.

Kicsit tényleg azt hittem többen és bátrabban jelentkeznek majd, de ezek szerint vagy nincs nagy szükség a segítségre, vagy túlságosan szégyenlősek vagyunk.
Elnézést, hogy viszonylag új regisztrálként "belekotyogok" a témába, de szerintem a "probléma" talán tényleg ott lehet, hogy aki rászoruló és ilyenre vágyik, az kis valószínűséggel jut el ide a fórumra, mert annyira távoli neki. Aki meg már eljut, az már többé kevésbé valahol tart vele.
Emellett ha körvonalazódik a projekt, én is szívesen beszállok akár felajánlással, akár transzporttal.

Korábban valaki írta, hogy esetleg olyan helyre kéne felajánlani ami ilyen szempontból tényleg rászoruló terület, mint a kórházak. (igen itt valóban felajánlás kéne legyen a gondozás is), esetleg keresni valami alapítványt (ilyen például a csodalámpa) ahol lehet, hogy lenne ilyen kívánság, vagy akik esetleg később a fenntartásban tudnak közreműködni a kórházak és/vagy egyéb gyermek intézményekben.
 
Ezek szerint tényleg jól éreztem,hogy csalódottak vagytok kicsit ebben a témában.Szerintem nagyon sokan vannak olyanok akik vendégként követik a fórumot,és csak álmodoznak ilyen akváriumokról.Mivel ez nem létszükséglet egy család életében ,nehezen szánja rá bárki is magát ,hogy kérjen .Ismerve a technika árait.Akinek pedig megadatott,hogy ennyit tud fordítani a szenvedélyére úgy gondolja hogy érdemtelen lenne ha pályázna .

Úgy látom nem mernek honfitársaink nagyot álmodni !Pedig a felszólítást már megkaptuk!
 
Ezek szerint tényleg jól éreztem,hogy csalódottak vagytok kicsit ebben a témában.Szerintem nagyon sokan vannak olyanok akik vendégként követik a fórumot,és csak álmodoznak ilyen akváriumokról.Mivel ez nem létszükséglet egy család életében ,nehezen szánja rá bárki is magát ,hogy kérjen .Ismerve a technika árait.Akinek pedig megadatott,hogy ennyit tud fordítani a szenvedélyére úgy gondolja hogy érdemtelen lenne ha pályázna .

Úgy látom nem mernek honfitársaink nagyot álmodni !Pedig a felszólítást már megkaptuk!

Nagyon sokan vagyunk a fórumon de tényleg sokkal többen olvassák a háttérben. Picit az volt az eredeti ötlet, hogy jó érzés lenne valakit, valakiket közösen kisegíteni. Lehetőséget adni nekik, vagy egyszerűen csak megadni a lehetőséget, hogy picit részesei lehessenek a hobbinak.

Nem is feltétlenül amazonia talaj és über kiegészítőkre gondoltam. Hiszen nem ennek kell lennie az első lépcsőnek szerintem. Nekem sem ez volt.

Amit néhányan itt a fórumon űzünk az világszínvonal. Lehet ezért néhányan felmordulnak majd, de ez az igazság. Nem ennek kell lennie a célnak, ha valahol az alapvető dolgok is gondot okoznak. Azt sem mondom, hogy nulla elvárás legyen, de valami arany középút jó lenne.

Anno a HAC is így indult, úgyhogy lehet ez most az első bátortalanság. És egy következőben már többen is jelentkeznek majd.

De hogy mintát is mutassak. A Tropica katalógusból van egy kedvenc low tech demo akim. Ő lenne az:
Tropica Aquarium Plants

Ne a literszámot nézzétek inkább az egészséges növényzetet és azt, hogy ez milyen élmény lehet abban a családban, ahol egyébként tényleg nincs lehetőség egy ilyen megvásárlására.

De ha a kitűzött cél esetleg nem is olyan formában valósul meg ahogyan gondoltuk, azért izgalmas lesz látni bárkit is választunk ki a jelöltek közül. És ezúton is köszi mégegyszer azoknak akik jelentkeztek.

Akik pedig a fenti link alapján magukra ismertek és a pénztárcára nézve csak a sóhaj hallatszik, az szedje össze a bátorságot és ne hagyja elszaladni a pillanatot. :)
 
Korábban valaki írta, hogy esetleg olyan helyre kéne felajánlani ami ilyen szempontból tényleg rászoruló terület, mint a kórházak. (igen itt valóban felajánlás kéne legyen a gondozás is), esetleg keresni valami alapítványt (ilyen például a csodalámpa) ahol lehet, hogy lenne ilyen kívánság, vagy akik esetleg később a fenntartásban tudnak közreműködni a kórházak és/vagy egyéb gyermek intézményekben.

Van egy ilyen tevünk is, de most még körvonalazódik ezért nem írtunk róla.
Lehet közös cél is, de mi a GA-ban már elszántuk magunkat. Amint van valamifejlemény jelentkezem.

Ezzel kapcsolatban az jutott eszembe egyébként, hogy a decemberi vásárlások x %-át beforgatnánk egy ilyen projectbe. Így nem csak a GA, de ti is részesei lehetnétek egy ilyen nemes célnak anélkül, hogy ennek felétek bármilyen anyagi vonzata lenne.

Na nem offolok többet. Ha kell nyissunk egy új topikot.
 
Low tech?

"CO2: 1 bubble per second"

Az az 1 buborék mint a halottnak a csók 200 liternél. Gondolom azért van bent mert sok a fény. Utólag a fényt is kiszúrtam. :)
A lényegen nem változtat. Tomi és még sokan mások itt a fórumon is megmutatták hogy van élet a "sötét" oldalon is. :cool:;)
Álomszép Anubias, Crypto, Echi nevelhető megfelelő egyensúlyal.

Picit azért visszavonulót fújnék magam részéről. Lehet túlzottan magamra formálom a pályázatot, amit nem szeretnék. Nem szeretném senkinek sem a szájába adni mit szeretnék hallani. Haladjon minden a maga útján. Aztán meglátjuk életképes e az ötlet. Reméljük igen!
 
Mondjuk itt a többségnek nyilván megvan a cucc nagy része. Ha apránként, de akkor is megvan.
Ami meg nincs esetleg, az tényleg egy horror pénz.

Kolleginának azért gondoltam a szűrőt pl, mert nekem nem kell, neki meg lehet jól jön.

A pályázós postom óta meg rájöttem, hogy nem lesz amazoniám, mert a halak széjjeltúrnák örömmel.
Módosítani ér? :D Mostanában lelkesen figyelem a növény eladós és ingyenes topikokat, csak vidéki suttyóként... :)
 
Tisztelt Green Aqua!

Berényi Gábor vagyok, 20 éves egyetemista. Már régóta figyelem gyermeki áhítattal a világ akvaristáinak növényes akváriumait, de mind a mai napig álomként tekintek a saját növényes akváriumomra. Az évek során eljutottam egy hagyományos akváriumig, használt üveg (kicsit karcos), használt bútor és használt berendezések, de minden kifogástalanul működik. Régóta tervezem, hogy átalakítom növényessé, de az anyagiak nem engedik meg. A legnagyobb problémát talán a talaj hiánya adja, ugyanis élesztős CO2 berendezést kiválóan tudok csinálni flakonból (hála Nigronak). A szűrőm Tetratec Ex 700, ami egy 160 l-s növényes akváriumhoz a szakirodalom szerint kevés, de talán éppen megteszi. A világítás kicsit algásít, de az sem vészes, persze ha lennének baktériumaim azokkal se lenne sok gond, viszont az ösztöndíjamból lassacskán futja arra is. A talaj viszont nagy kiadás, és tisztában vagyok vele, hogy az keveseknél van "fölöslegben" felhalmozva. Mindenesetre szépen apránként igyekszem előre haladni mind technikailag, mind elméletben.

Tisztelettel:
Berényi Gábor
 
Sziasztok,
Módosítottam a pályázatomat, mert időközben sikerült olcsó/ingyen cuccokkal berendeznem az akváriumot, ami el is indult 1,5 hete. Köszönet annak, aki segített! A pályázat többi része él, és szeretném ha összejönne ez a kis project;)
Köszönöm a lehetőséget ismét!
 
Back
Oldal tetejére