• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi lehet ez?!

Marquess

Főkertész
Hello all..
Ma reggel ezt találtam az akváriumomba felül az űvegen) kb 100-150db ilyen kis tojás félét....Mi Lehet ez?
Neon hal...10db Amano garnéla 4db és 5db Almacsiga van,de az almacsiga teljesen más petéket rak le....Ez lehet,hogy valami Gombás fertőzés,?
 

Attachments

  • 20160526_113315.jpg
    20160526_113315.jpg
    132.5 KB · Megtekintések: 4
Ja...megpróbálok jobb képet csinálni,de most hirtelen ez sikerült...
Azért fura mert eddig teljesen más petéket raktak le és nem a víz allá hanem az akvárium tetejére...amugy köszi
 
Sziasztok, a topic neve kitűnően tükrözi az alábbi dilemmáját ismerősömnek (és nekem): Mi lehet ez? Görög teknősként fogadta örökbe, azonban meglehetősen... érdekes a páncél formája és mintázata o_O. Vagy sérült kiskorában vagy genetikailag lett ilyen, esetleg nem is görög teki... Van valaki, aki meg tudna minket erősíteni/cáfolni? Állatorvoshoz jövőhéten viszi, s valszeg ott választ kap mindenre, de addig is esz minket a kíváncsiság :hungover:31631899_10209389115245349_93722371151626240_n.jpg 31960545_10209389114365327_4093422867553714176_n.jpg 32089403_10209389115165347_4144098031333015552_n.jpg
 
Sziasztok, a topic neve kitűnően tükrözi az alábbi dilemmáját ismerősömnek (és nekem): Mi lehet ez? Görög teknősként fogadta örökbe, azonban meglehetősen... érdekes a páncél formája és mintázata o_O. Vagy sérült kiskorában vagy genetikailag lett ilyen, esetleg nem is görög teki... Van valaki, aki meg tudna minket erősíteni/cáfolni? Állatorvoshoz jövőhéten viszi, s valszeg ott választ kap mindenre, de addig is esz minket a kíváncsiság :hungover:View attachment 54779 View attachment 54780 View attachment 54781
Mintázata alapján szerintem lehet görög teknős.
(Nekem volt egy időben)
Csak lehet, hogy Calcium vagy vitamin hiány miatt lett ilyen érdekes a páncélja.
 
Sziasztok! Ma a megállóban elcsábultam, és kemény 150 forintért vettem egy kis növénykét. Remélhetőleg nem kerti gyomot. :D Bár szép gyom. Fogalmam sincs mi lehet, próbáltam pozsgások között keresni, húsos levelűek között, de eredménytelenül. A levelekből ítélve nem kell majd naponta öntöznöm, de jó lenne tudni, hogy mi is kell neki pontosan.
Ő lenne:DSC_0534-1024x769.JPG

DSC_0535-1024x769.JPG
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Ma a megállóban elcsábultam, és kemény 150 forintért vettem egy kis növénykét. Remélhetőleg nem kerti gyomot. :D Bár szép gyom. Fogalmam sincs mi lehet, próbáltam pozsgások között keresni, húsos levelűek között, de eredménytelenül. A levelekből ítélve nem kell majd taponta öntöznöm, de jó lenne tudni, hogy mi is kell neki pontosan.
Ő lenne:View attachment 57626

View attachment 57627


Talán Bryophyllum fajta, szerintem. Ez a növény úgy szaporodik, hogy apró kis növénykék fejlődnek a levelek szélein.
 
Hűha, remélem nem korallvirág, már két cserepet kivégeztem, miatta adtam fel a szobanövényezést ebben a lakásban.:ROFLMAO:. Akkor egyelőre beköltözik az akvárium mellé a fényárba, meglátjuk mit alkotunk. Nem tudom milyen körülmények közül származik, egy kis pincebolt pakolta ki az apróságait a megálló mögé, és nem bírtam ki, hogy ne söpörjem ki a pénztárcámból az aprót. Lehet, hogy holnap is arra jövök. :LOL:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Szerk: ja, az nem is korallvirág, csak a latin név eleje stimmelt.
 
Nos, akár mi is ez, 3 napja jelent meg a üvegen. Először azt hitem hogy valami lerakódás. Minden nap letörültem, de másnapra megint jelen volt más formába, és ugyan azon a helyen. Most jelenleg ebben a formában jelent meg:

DSCF9399.JPG

Ma már egy kis Exceles szivacsot tartottam ott 10 másodpercig, és utána letörültem. Kíváncsi leszek hogy holnap is megjelenik e.
Valaki tudja mi lehet, és mi lehet a megjelenés oka.
 
Nos, akár mi is ez, 3 napja jelent meg a üvegen. Először azt hitem hogy valami lerakódás. Minden nap letörültem, de másnapra megint jelen volt más formába, és ugyan azon a helyen. Most jelenleg ebben a formában jelent meg:

View attachment 65686

Ma már egy kis Exceles szivacsot tartottam ott 10 másodpercig, és utána letörültem. Kíváncsi leszek hogy holnap is megjelenik e.
Valaki tudja mi lehet, és mi lehet a megjelenés oka.
Slime mold és továbbra is azt mondjuk, hogy tök jól néz ki. :)
 
Slime mold és továbbra is azt mondjuk, hogy tök jól néz ki. :)

1000 Köszönet!!!

Ezzel megadtad a választ. A heti vízcsere, mindig megvolt. Így nem maradt más, mint a kaja. Lehetséges a túl etetés. Igaz hogy a utolsó hetekben csak heti egyszer kaptak kaját, mielőtt elutaztam. De ilyenkor többet adtam nekik a megszokottnál. Hazatérve, egy olyan látvány fogadott, hogy a etető tálka alatt, egy gyökeret és körülötte lévő gyep, teljesen fehér volt. Gondoltam hogy a lehullott kaja maradéknak. A gyökeret és a gyepet lekeféltem, aztán felporszívóztam. Hétfőn dobtam be nekik zöldséget, és másnapra fehér pontok voltak rajta, és mintha a garnélák nem is nyúltak hozzá. Fogtam és kidobtam. Máskor, másnapra, a fele szokott megmaradni, vagy annyi sem. Tehát most az üvegen jelent meg.
Ez lenne a magyarázat.
 
1000 Köszönet!!!

Ezzel megadtad a választ. A heti vízcsere, mindig megvolt. Így nem maradt más, mint a kaja. Lehetséges a túl etetés. Igaz hogy a utolsó hetekben csak heti egyszer kaptak kaját, mielőtt elutaztam. De ilyenkor többet adtam nekik a megszokottnál. Hazatérve, egy olyan látvány fogadott, hogy a etető tálka alatt, egy gyökeret és körülötte lévő gyep, teljesen fehér volt. Gondoltam hogy a lehullott kaja maradéknak. A gyökeret és a gyepet lekeféltem, aztán felporszívóztam. Hétfőn dobtam be nekik zöldséget, és másnapra fehér pontok voltak rajta, és mintha a garnélák nem is nyúltak hozzá. Fogtam és kidobtam. Máskor, másnapra, a fele szokott megmaradni, vagy annyi sem. Tehát most az üvegen jelent meg.
Ez lenne a magyarázat.
Most reggelre, megint megjelent. Bevilágítottam lámpával, és kb. 1 cm pontba láttam hogy megjelent.
 
Back
Oldal tetejére