• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi kerülhet akváriumba?

Úgy tudtam, hogy a diólevélben lévő juglon (ez gátolja a környezetében lévő többi növény fejlődését) mérgező. Ezért nem is mertem idáig felhasználni sem teához, sem pedig a garnéláknak.
 
Úgy tudtam, hogy a diólevélben lévő juglon (ez gátolja a környezetében lévő többi növény fejlődését) mérgező. Ezért nem is mertem idáig felhasználni sem teához, sem pedig a garnéláknak.
Van benne mind a kettő. Ha forralod elég ideig, akkor lebomlik. (Amúgy a zsályában is van tujon.) Kúraszerűen és főzve kell alkalmazni. Mondjuk az oktatónk szerint a mai ember már elég puhány a diólevélhez. :)
 
Van benne mind a kettő. Ha forralod elég ideig, akkor lebomlik. (Amúgy a zsályában is van tujon.) Kúraszerűen és főzve kell alkalmazni. Mondjuk az oktatónk szerint a mai ember már elég puhány a diólevélhez. :)
Köszönöm az információt. Bevallom, egy kicsit szkeptikussá váltam a gyógyhatású termékekkel kapcsolatban. Nem tapasztaltam soha pozitív hatást, bár negatívat sem :)
Nagyon szeretek gombászni. Egy időben gyűjtöttük a gyógyhatásúnak mondott gombákat. A javaslatoknak megfelelően feldolgoztuk és hónapokig rendszeresen fogyasztottuk őket. Egy idő után elhalt a dolog, mert nem volt semmilyen érezhető hatásuk...
 
Köszönöm az információt. Bevallom, egy kicsit szkeptikussá váltam a gyógyhatású termékekkel kapcsolatban. Nem tapasztaltam soha pozitív hatást, bár negatívat sem :)
Nagyon szeretek gombászni. Egy időben gyűjtöttük a gyógyhatásúnak mondott gombákat. A javaslatoknak megfelelően feldolgoztuk és hónapokig rendszeresen fogyasztottuk őket. Egy idő után elhalt a dolog, mert nem volt semmilyen érezhető hatásuk..
Szakszerűen kell alkalmazni, s akkor is jórészt komplementer terápia. Ami fontos, hogy gyógyszerekkel alapból ne. Meg amúgy az is gond, hogy mindenki net/könyv alapján fogyasztja. Fura lenne, ha a gyógyszert is így választanánk ki. :) S pl. az, hogy a diót főzni kell, nem köztudott. De pl. egy teljes nyáron mindig fogyasztott mentatea is okozhat gondokat.
 
Köszönöm az információt. Bevallom, egy kicsit szkeptikussá váltam a gyógyhatású termékekkel kapcsolatban. Nem tapasztaltam soha pozitív hatást, bár negatívat sem :)
Nagyon szeretek gombászni. Egy időben gyűjtöttük a gyógyhatásúnak mondott gombákat. A javaslatoknak megfelelően feldolgoztuk és hónapokig rendszeresen fogyasztottuk őket. Egy idő után elhalt a dolog, mert nem volt semmilyen érezhető hatásuk...
Kúra szerűen szoktam csinálni a Rápóti-Romváry könyv végén szereplő meghűlésre való FoNo teakeverékekből az egyiket, ha valamelyik gyerekemnek torokkaparás, taknyosodás, tüsszögés, stb jelentkezik. Az esetek 90%-ában rendbe hozza őket és nem esnek ki az iskolából. Ilyenkor 1 hétig az egész család ezt a teát issza és lábon maradunk. 😉
 
Pilisvörösvár szélén lakok, minimális forgalmú, csak ittlakók által használt út mellett. Szúnyogirtás nincs, a szomszédok nem permeteznek. (Kivéve, mikor a fű egy részét leglifozátozták, de az a fa felé nem jut el.) Vegyszermentesen kertészkedek, eléggé figyelek arra, hogy milyen vackokat kap kívülről a kert. :)
A válaszom egyértelmű NEM.
Mert
- a kis forgalom is forgalom, tehát a környezeti terhelés létezik,
- a gyommentesítésnél a légmozgést nem veszed figyelembe, tehát a vegyszer simán "ráröppenhetett" a fára,
- az égertoboznál csak a már ehullottat gyűjtjük (és itt jön megint a vegyszer, paff neki),
- az égertobozban a legnagyobb ellenség a magja,
- begyűjtés csak természetvédelmi területről (természetvédelmi őrtől jó távol),
- begyűjtés után rostán szárítod vagy 1-2 hónapig,
- utána egy necc térdharisnyába téve a falnak, vagy bárminek ütögeted, hogy a magok kihulljanak,
- a fentiek után nem kell forrázni, csak bedobod az akváriumba.
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdés, hogy..
Rendeltem szűrőzsákot (ebbe ((4 ilyen zsák összesen) szándékozom apróbb lávaköveket tenni, a talaj "alá" mint első réteg, efölött még jócskán (sacc 7-10-15cm) minden egyéb "szokásos" lenne)
Viszont, átvétel után láttam, hogy a zipzár fémből van, legalábbis a "kapocs".

Kérdés:
Vágjam le és varrjuk össze mondjuk növénykötözős damillal - én most azon vagyok, hogy ez lesz, hacsak valaki tapasztaltabb nem bólint rá..
vagy mehet ? előre is köszi!

IMG_20221015_114229.jpg
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdés, hogy..
Rendeltem szűrőzsákot (ebbe ((4 ilyen zsák összesen) szándékozom apróbb lávaköveket tenni, a talaj "alá" mint első réteg, efölött még jócskán (sacc 7-10-15cm) minden egyéb "szokásos" lenne)
Viszont, átvétel után láttam, hogy a zipzár fémből van, legalábbis a "kapocs".

Kérdés:
Vágjam le és varrjuk össze mondjuk növénykötözős damillal - én most azon vagyok, hogy ez lesz, hacsak valaki tapasztaltabb nem bólint rá..
vagy mehet ? előre is köszi!

View attachment 170238
Szia,

Pont ugyanilyet használok én is. Zipzáras alis zsák és lávakőzúzalék. Semmilyen negatív hatást nem tapasztaltam eddig.

A talajszemcsék viszont eléggé csúszkálnak, gördülnek rajta. Illetve a táptalaj is befolyik a résekbe. A zsákok közé önts egy kevés talajt, utána a táptalaj és végül a normál 4-5 centi fedőtalaj. A meredekebb részeken teljesen le tud csúszni a talaj, ott néhol még ki is látszott a zsák. Ne tömd meg nagyon lávakővel, tudjon igazodni a zúzalék és a zsák anyaga.
 
Kérdés:
Vágjam le és varrjuk össze mondjuk növénykötözős damillal - én most azon vagyok, hogy ez lesz, hacsak valaki tapasztaltabb nem bólint rá..
vagy mehet ? előre is köszi!

View attachment 170238
Cipzár végét kibontod, hogy le lehessen húzni a kocsit. Megtöltöd a zsákot, majd a cipzár behúzásakor lehúzod a kocsit és csak a végét kell megkötnöd,hogy a cipzár fogai együtt maradjanak.
 
Cipzár végét kibontod, hogy le lehessen húzni a kocsit. Megtöltöd a zsákot, majd a cipzár behúzásakor lehúzod a kocsit és csak a végét kell megkötnöd,hogy a cipzár fogai együtt maradjanak.
köszi szépen, így fogok tenni.
 
Back
Oldal tetejére