• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi hiányzik a tápozásomból?

atti76 said:
Egy (vagy több) kép sokat segítene.
Amúgy a tápozást felnyomhatod akár napi 20-22 ml-re ;)

Na igen!Látatlanba nehéz is.Holnapraszerválok valmait.
De köszönet minden tanácsért.
 
Nigro said:
Mióta megy az akvárium? Milyen sűrűn és mennyi vizet cserélsz?




Sajna 6 hónapig üzemelt folyamatosan, majd költözés miatt újra kellett indítanom. Kb 5. hete üzemel újra, és 3 naponta 30% vízcsere.
 
otticsek said:
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, az akváriumom megfeleő tápozásának beállításához.

Az akváriumom méretei:120x50x50.
Talaj:JBL Manado 50 liter+JBL aquabasis plus 10liter
dekornak kövek és Red Moor

Tápozás:
GA Mikro+Makro 10-10 ml / nap+ 5 ml easy carbo

5kg-os CO2 palack+ papillon reduktor +TMC AquaGro CO2 Diffúzor 2919
világítás 4+54W Osram 865 T5 HO fénycső kb 15 centire a víztől 7 órát vílágítok

A szűrés: 1db Tetratec EX1200+1db Tetratec EX700 megtuningolva mind a 2 szűrő(Sera Siporax+Biopur Forte)
Növények:Echinodorus tenellus,Pogostemon Helferi,Pogostemon Stellata,Hm, Anubias,Lilaeopsis brasiliensis TC
Halak:Galaxy Razbora 30db, Amano garnéla 16db,Sakura garnéle 10 db.2 db anci,

Az akvárium szűrése úgy van megoldva, h a 2 esőztető egymással szemben lévő rövidebbik üvegen van elhelyezve, míg a gyengébbik befolyó ág a talaj felé néz, és az alá van berakva a diffúzor, míg a másik esőztető a vízfelszín felé néz és úgy tolja a vizet.
Sajnos az Anubiason algafoltok jelentek meg, és a levél szélei is kezdtek megbarnúlni.Néhol sárgás levelek mutatkoznak.Viszont a Lilaeopsis brasiliensis TC kívül, minden növényem bubizik, és hajt ezerrel.A checker a díffúzorral szembenlévő övegen van, és zöld színű.
A talajon is algásodás jelei mutatkoznak.
Az áramlásra és a nem megfelelő Co2 beoldásra gyanakszom.

A kérdéseim a következők lennének.

1.Megoldás lenne-e egy áramoltató beépítése(HYDOR Koralia NANO áramláspumpa 1600 l/h)
2.Vagy a tápozáson, hogyan kéne változtatnom?Milyen+ tápot kellen adagolnom még.
3.Vagy milyen változtatásokat kéne eszközölnöm, hogy akváriumom, és lakói jól és egészségesen éljenek.

előre is köszönöm a segítséget!

Csatolok egy pár képet az akváriumomról.
13824901_3d242bb9bdfcfbcc47df159c7a4c2d37_m.jpg

13824883_31b6ad7df85df853962cc1ad458a877a_m.jpg


http://indafoto.hu/otticsek/alap_album
 
Isten ments, hogy további tápot adagolj! Az algád a sok fény miatt és a nem megfelelő CO2 keringetés miatt van.

Ettől függetlenül az akvárium nagyon friss még. Kis türelem kellene hozzá. ;)

Kezdetben told fel a Cabo adagolást 10ml-re naponta, amíg az algásodásod meg nem szűnik. Nem ártana később néhány otocinclus sem, akik szépen pucolgatják majd a lassú növésű anubias leveleit. Ne félj ritkítani az anubiast sem. Vágj le egy két extrém algás levelet. Nagyon hamar lesz új levél ami pótolja a helyét. Vízcserékre figyelj.
 
viktorlantos said:
Isten ments, hogy további tápot adagolj! Az algád a sok fény miatt és a nem megfelelő CO2 keringetés miatt van.

Valóban, ahogy Vik is mondja, nem kell több táp, hiszen alig van növény, ami felvegye.
(ezért nehéz látatlanba tanácsot adni... :) ) Amit írtam, dús(abb) növényes állapotra vonatkozna.

Az esőztetők nem biztos, hogy jól vannak így elhelyezve, én variálnék velük. Akár teheted is egy oldalra mindkettőt és alájuk a diffúzort. Valszeg egymás ellen dolgoznak.
 
viktorlantos said:
Isten ments, hogy további tápot adagolj! Az algád a sok fény miatt és a nem megfelelő CO2 keringetés miatt van.

Ettől függetlenül az akvárium nagyon friss még. Kis türelem kellene hozzá. ;)

Kezdetben told fel a Cabo adagolást 10ml-re naponta, amíg az algásodásod meg nem szűnik. Nem ártana később néhány otocinclus sem, akik szépen pucolgatják majd a lassú növésű anubias leveleit. Ne félj ritkítani az anubiast sem. Vágj le egy két extrém algás levelet. Nagyon hamar lesz új levél ami pótolja a helyét. Vízcserékre figyelj.

Akkor a világítást visszaveszem 6 órára, és a Green Aqua Micro-Macro marad 10-10ml.
A Carbot emelem 10ml-re.

Az esőztetőt próbáltam egy oldalra, de a co2 nem jutott el akkor sem a másik oldalra.Ezért gondolkoztam egy áramláspumpán.Ha az egyáltalán megoldás lenne?
Természetesen türelmem az van! :)
Csak a múltkor beszéltünk a boltban és mondtam, hogy rakok fel képet.
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni az adagolással kapcsolatban. A kérdéses akváriumot úgy terveztem, hogy elsősorban kényesebb garnélákat tartok benne(CRS) közepesen fényigényes/árnyéktűrő növényekkel. Visszafogott mennyiségben adagolok mikroelemeket és easy carbot. Az akvárium 67 literes, a világítás 30 W(T8), napi 0,5 ml EL profitot és 1 ml easy carbot adagolok. Úgy gondoltam, a nitrát majd elég lesz a hal és garnélakajából, de nem, mert a növények egy ideje alig nőnek, ellentétben a staghorn algával. Mértem sera teszttel nitrátot,0 vagy nem kimutatható mennyiség. Beruháztam egy adag GA macrora, csak azt nem tudom, hogyan kéne arányosan adagolni, a profito-hoz viszonyítva, meg a heti 30% vízcseréhez. Meg összességében is jóval alacsonyabb nitrátszintet szeretnék, mint ami a növényesekben divat. Illetve abból lehet-e probléma, hogy a profito és a macro is tartalmaz káliumot?


algatanya_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nálunk a boltban kb 1-5-ös nitrát van a CRS akikban. Tropica táp megy hetente carbo nuku.
A növényesben 30-as nitrát mellett napi Green Aqua Micro Macro és CO2 adagolással is vígan éldegélnek és szaporodnak a garnélák.

Nem azt mondom, hogy ez a jó, de a tápozásnak szerintem kevesebb köze van a garnélák tartásához, mint egyéb dolgoknak. Pl vízkeménység, pH, TDS, hőmérséklet.
Profitonak elégnek kellene lennie ezekhez a növényekhez, hiszen mindegyik árnyéktűrő.
 
Sajnos nem elég a profito, vagy valami más gebasz van. A víz RO és ásványvíz keveréke, 5-6 GH, pH 7 körül. Ezek a növények régóta megvannak, és korábban nem voltak ilyen problémáim, a maguk üteméhez képest szépen nőttek. Az akváriumot kicsivel több mint egy hónapja rendeztem újra, talajt cseréltem, és azóta használok lágy vizet. A Crypto a jobb szélen egyetlen új levelet sem hozott, a régiek egyesével pusztulnak, a sarjait viszont terjeszti mindenfelé, és azok is elég satnyák. A Pogo alig nő, az új levelei fehéresek. A Marsilea az első két hétben egy csomó új levelet hozott, azóta egy darabot se, az utolsónak hozott levelei sárgásak. A Monosolenium egyre vékonyabb hajtásokat hoz, árnyékos és fényes részen is. A többi mohám stagnál. A fonálalgával borított kövem elkezdett barnulni, bár ez lehet hogy az oxigéncseppes staghornirtás mellékhatása. Régen meg a fonálalgával szenvedtem.
Nemrég hoztam 2 liter vizet egy ismerősöm vízcsere szempontjából elhanyagolt akváriumából, gondoltam jó sok nitrátot tartalmaz. Nemrég azt beöntöttem kísérleti jelleggel, és a Microsorum végre bubizni kezdett. Rá egy nappal mértem a nitrátot, szép citromsárga lett a lötty, ami a skála szerint 0 mg/liter. Nem tudom, mennyire pontos ez a teszt. Amikor pár hete mértétek a boltban, még 5 mg/liter volt. A talaj Oliver Knott, JBl tápgolyók vannak a Cryptok tövénél, de azok is csak mikroelemeket tartalmaznak.
 
Moszat said:
Úgy gondoltam, a nitrát majd elég lesz a hal és garnélakajából, de nem, mert a növények egy ideje alig nőnek, ellentétben a staghorn algával. Mértem sera teszttel nitrátot,0 vagy nem kimutatható mennyiség. Beruháztam egy adag GA macrora, csak azt nem tudom, hogyan kéne arányosan adagolni... [/img]

Szia,

a Green Aqua Macro-ból kezdésnek adj 4 ml-t, utána pár napig (2-3) adagolj napi 3 ml-t, majd napi 1,5 elég lesz. Vízcsere napján (természetesen vízcsere után) adj 3 ml-t.
A staghorn-t az emelt adagolással ki tudod irtani. A fentiek szerint kb. 2 hét alatt el fog tűnni.
Elég dús a növényzeted, kevés a halkajából-ürülékből bekerülő nitrát/foszfát.
Jó lenne legalább TPN-ből (a sima) a gyári adagolást (heti 1x7 ml a vízcsere után) adni a Macro mellé. 100x jobb, mint a Profito, azt nem is adagolnám tovább. Így semmilyen algád nem lesz ;)
Én is ilyen arányban tolom most a 112-esben CO2 nélkül és nulla alga. garnélák ezerrel szaporodnak.
 
atti76 said:
Szia,

a Green Aqua Macro-ból kezdésnek adj 4 ml-t, utána pár napig (2-3) adagolj napi 3 ml-t, majd napi 1,5 elég lesz. Vízcsere napján (természetesen vízcsere után) adj 3 ml-t.
A staghorn-t az emelt adagolással ki tudod irtani. A fentiek szerint kb. 2 hét alatt el fog tűnni.
Elég dús a növényzeted, kevés a halkajából-ürülékből bekerülő nitrát/foszfát.
Jó lenne legalább TPN-ből (a sima) a gyári adagolást (heti 1x7 ml a vízcsere után) adni a Macro mellé. 100x jobb, mint a Profito, azt nem is adagolnám tovább. Így semmilyen algád nem lesz ;)
Én is ilyen arányban tolom most a 112-esben CO2 nélkül és nulla alga. garnélák ezerrel szaporodnak.

Köszönöm! A 4 ml elsőre elég félelmetesen hangzik, az majdnem a gyári ajánlás, bár tény hogy a későbbi kis adagok mellett nem halmozódna olyan mértékben. Azért ss garnélákat tartok, nem szívesen kockáztatnám őket. A staghorn ocsmány, de legalább ártalmatlan. Bár kéznél van a nitrátteszt, tudom figyelni, mikor lesz vészes. A profitoból még van vagy 3 deci, annyira nem állok jól anyagilag, hogy lecseréljem. De ha elfogyott, megfontolom a váltást, elvégre ez nem jó párja egy káliumos makrotápnak.
 
Moszat said:
Köszönöm! A 4 ml elsőre elég félelmetesen hangzik, az majdnem a gyári ajánlás, bár tény hogy a későbbi kis adagok mellett nem halmozódna olyan mértékben. Azért ss garnélákat tartok, nem szívesen kockáztatnám őket.

A kezdeti emelt mennyiséget a növényeid gyorsan felveszik ;) Nem lesz magas a vízben lévő tápanyag mennyisége. Én az említett adagolással olyan 5-re saccolom az állandó nitrát szintet, de biztos 10 alatt lesz.
Elképzelhető, hogy a talajod is felveszi/tárolja ezen felül a tápanyagokat. Milyet használsz?
 
atti76 said:
Moszat said:
Köszönöm! A 4 ml elsőre elég félelmetesen hangzik, az majdnem a gyári ajánlás, bár tény hogy a későbbi kis adagok mellett nem halmozódna olyan mértékben. Azért ss garnélákat tartok, nem szívesen kockáztatnám őket.

A kezdeti emelt mennyiséget a növényeid gyorsan felveszik ;) Nem lesz magas a vízben lévő tápanyag mennyisége. Én az említett adagolással olyan 5-re saccolom az állandó nitrát szintet, de biztos 10 alatt lesz.
Elképzelhető, hogy a talajod is felveszi/tárolja ezen felül a tápanyagokat. Milyet használsz?
A talajom Oliver Knott nature soil. Nem írja, hogy tárolja a tápanyagokat, de kinézem belőle. Remélem tudom majd rendesen követni a nitrát változásait, mert a sera teszt 10-es beosztással mér.
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől, mert most gondban vagyok vele, hogy milyen típusú tápozást alkalmazzak az akváriumomban. Jelenleg cryptocoryne wendtii, cryptocoryne parva és microsorium pteropus növényeim vannak. A tápozásom viszont Green Aqua Micro és macro, EasyLife Carbo-val kiegészítve. Táptalajom nincs. A napokban jobban beleástam magam a témába, hogy a jelenlegi növényeim milyen tápozást is igényelnek és attól tartok, hogy a microsorium pteropus fajon kívül nem túl szerencsés ez a tápozás, mert mindenütt azt lehet olvasni hogy a cryptocoryne fajok egyértelműen csak a gyökerükön keresztül veszik fel a tápanyagot.

Ebben szeretném a segítségeteket kérni, hogy a cryptocoryne fajok szempontjából ez a fajta tápozás teljességgel felesleges és nekik mindenféle képpen valami gyökértápot kellene használnom, illetve melyik az a tablettás gyökértám ami megfelelne erre a célra?

Nézegettem a piacon lévő kínálatot és a jbl kugeln elég szimpatikusnak tűnt, viszont még nincs vele tapasztalatom. Régebben a Sera tápokat használtam és még maradt itthon Sera florenette A tabletta. Ez esetleg mennyire lenne hatékony a Green Aqua Micro, macro mellett?

A segítséget előre is köszönöm.
 
Szerintem a cryptok szempontjából mind a kettő jó választás lehet.Én annó kipróbáltam már mind a kettőt és nem volt vele probléma.Az akvárium szétszedésénél látszott hogy "ráharaptak" a témára :D,elégé rendesen :roll: .Most legutóbb az ada-s multi bottom-ot próbáltam ki és a leveleiken látszik hogy ez is bevált.A crypto fajok nem igazán igényesek.A tapasztalatom az velük hogy mindegy milyen a talajtáp csak jó sok legyen belőle ;)
 
kz710 said:
Szerintem a cryptok szempontjából mind a kettő jó választás lehet.Én annó kipróbáltam már mind a kettőt és nem volt vele probléma.Az akvárium szétszedésénél látszott hogy "ráharaptak" a témára :D,elégé rendesen :roll: .Most legutóbb az ada-s multi bottom-ot próbáltam ki és a leveleiken látszik hogy ez is bevált.A crypto fajok nem igazán igényesek.A tapasztalatom az velük hogy mindegy milyen a talajtáp csak jó sok legyen belőle ;)


Köszönöm a gyors segítségedet. Akkor egyenlőre kipróbálom a Sera florenette A-t, ha már itthon maradt régebbről úgyis egy kevés és megnézem, hogy mit szólnak hozzá. Sajna itthon most csak 8 tabletta volt kimaradóban, ami elvileg 160 literes akváriumra elég, viszont nekem 240-es van, de próbaképpen talán elég lesz így, mert attól továbbra is megy mellé a Green Aqua Micro és macro is és ez talán kompenzálja, hogy kevesebb a tabletta. Igaz nem is jutott belőle minden növény alá, de amelyikek kaptak azok remélem produkálnak majd vmi változást.

Ha a Sera beválik akkor maradni fog ez, ha viszont nem akkor kipróbálom a jbl vagy az ada-s tápot. Szerencsére mindegyiket könnyen be tudom szerezni.
 
Szerintem be fog válni ;).Az meg hogy hány tabletta/liter van a tápokra írva majdnemhogy el lehet felejteni.És ezt csak a tablettásra értem nem egyébre.Egy tabi minden tő alá, várni egy pár hetet figyelni a növény reakcióit aztán érzésre.Ha több levél foszlik mint amit hajt nyilván gubanc van és cselekedni kell valamit;).
 
Köszönöm még egyszer a segítségédet. Elvileg ezeknek a Sera florenette A tablettáknak 2 hétig van hatásuk (legalább is a használati utasítás szerint 2 hetente kell alakalmazni), addigra gondolom látni fogok pozitív vagy negatív változás és majd az alapján elválik, hogy marad-e a Sera vagy lecserélem másra.
Akkor gyakorlatilag ezeket a tablettás tápokat mindig úgy kezeljem hogy 1 tabletta/növény? Mert akkor nekem 19 db tabletta kellene a 240-es akimba, mert 19 tő crypto-m van. Nézegettem ezt a jbl kugeln tablettás tápot is, de használati útmutatót sehol nem találtam. Akkor ennél is lehetne 1 tápgolyó/növény?
 
2 hét? Ezt borzalmasan kevésnek érzem. Ha így van akkor hiába csábító az ára, nagyon nem olcsó téma.
A legtöbb táp 2-3 hónapig működik, vagy egy kicsit tovább.

Szúrd le azt amid van és nézd meg hogy fejlődnek a növények. Ha tetszik amit látsz könnyen pótolhatod a többi területen is a későbbiekben.
 
Back
Oldal tetejére