• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi hiányzik a tápozásomból?

Sziasztok!
Valószínűleg tápanyag hiányosak a növényeim+ a zöld pontalga él és virúl! (a levél széle olyan lessz mintha megrágták volna+ kis lukak lesznek rajta!) GA mac+mic 6-6 ml/nap bruttó 160literre.( netto kb 130liter) 3x39w Fény (6500K) napi 7 óra, CO2 kb 150bubi/perc. Emeljem a tápanyag szintet? Vagy a co2 változtassak???
előre is köszönöm a segítséget!
 
A co2 szint ideális, a növények bubiznak ahogy kell! A flow is jó, max akkor gyengébb amikor a növények már nagyon elfekszenek a víz tetején! Akkor emelek a tápanyag szinten! Ha jól gondolom akkor GA mac+mic -ban benne van minden tápanyag. tehát külön nem kell adagolni semmit ugye??
 
ramirezi71 said:
A co2 szint ideális, a növények bubiznak ahogy kell! A flow is jó, max akkor gyengébb amikor a növények már nagyon elfekszenek a víz tetején! Akkor emelek a tápanyag szinten! Ha jól gondolom akkor GA mac+mic -ban benne van minden tápanyag. tehát külön nem kell adagolni semmit ugye??

Igen elég, ha az adagoláson emelsz.
 
Sziasztok!
Leírnám a tápozásom,mert nem találom a hibát,remélem valaki tud segíteni!Az aki 225 liter.
1l víz 180g KNO3 napi 5ml
1l víz 18g KH2PO4 napi 5ml
1l víz 110g K2SO4 napi 5ml
1:20 higított mikromax napi 10ml
Alga miatt naponta cserélek 50%(csap)vizet így a heti adag megy naponta,de a növényeim fejlődése közel 0.
Fény 1w/l fölött.Áramlás 1250lph+2300lph koralia.
CO2 lámpa előtt 4 órával indul ,lámpakikapcs előtt 1 órával leáll,de a reaktorban van elég co2
11059689_3b7997524ad6e0edab2be5a9d51631b6_m.jpg

Vannak szépnek mondható rotala szálak,és vannak torzak is.
11058921_cb7b23a36e4504a280844a0f9a134189_m.jpg
 
A parvula kb 8 hét alatt
11058923_1c4c2aef23d5bc8200dc413e89fe7d0b_m.jpg

Párat kihúztam megnézni a gyökerét,de az sem fejlődik.Hiába a táptalaj,ha nem éri el.Azért vannak hajtások,de nevetséges.
És az alga
11058925_5a858f5440ac12059d0fa4f2eced6751_m.jpg

Staurogyne
11058917_9f4c8c33c7edbd5624309756a2b458bf_m.jpg
 
Gyorsan végeztem egy kis számítást, kb. ennyit adagolsz naponta:

NO3 : 2,45 mg/L
PO4 : 0,28 mg/L
K : 1,66 mg/L

A microhoz nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem az összetételét és az sem teljesen biztos, hogy megfelel akvarisztikai célokra.
Szerintem itt lesz a fő hiba.. Próbálj ki egy jól bevált micro tápot és ha heti 50%-os vízcserét végzel akkor a macrot lehet nyugodtan aduplájára növelni és még egy utolsó dolog: csökkentsél ha lehet a fényeden, amíg helyre nem zökken minden.

Üdv. Igéző
 
Gyorsan végeztem egy kis számítást, kb. ennyit adagolsz naponta:
Köszönöm,hogy szántál időt rám!Hát igen a mikromax gondoltam rá,de sokan használják gond nélkül.Valamin változtatni kell,kipróbálok egy normális microt!
 
Sziasztok!
Tanácsot kérnék. Adott egy bruttó 20l-es akvárium 300l/h külső szűrővel szűrve. Világítás pc 18W 6500K. Indításkor napi 50% vízcsere 6-6ml Green Aqua Macro és micro + 1ml carbo + Nagynyomású CO2. A HC és a riccia bubizik. 1 hét után átálltam a minden másnapi vízcserére. Így a Green Aqua Macro és micro 3-3ml lett. Carbo és CO2 nem változott.
Amikor nincs vízcsere a HC és a riccia nem bubizik. Én úgy gondolom hogy kéne. Mit javasoltok?
 
Hali!

Nekem sem volt észveszejtő bubizás az ilyen kis aksiban (sőt) és mégis minden nőtt gond nélkül.Na, én ez miatt nem csináltam ebből gondot.
 
sziasztok,

300 Literes akim van , 0,8 W / L t5 os fenyek , napi 8 ora megvilagitas, co2 bosegesen , eheim 2028 as kulso szuro , belso szuro 1200 L /h , EI tapozas es a novenyeim megsem fejlodnek.
A tapozasrol nehany szot: a makro no3 es po4 a 20 - 2 szintet tartom , mikrot is kapnak bosegesen, a bubizas minimalis.
Ugyan ez a beallitas volt a regebbi setupomnal is es full - al mentek a novenyeim , ezzel mintha leblokkaltak volna , hol lehet a gond?
 
Nem minden növény faj bubizik egyformán. A lágy víz is sokat segíthet. Ha leállítod a szűrőt és vársz 5 percet, akkor sincs bubizás?
 
a novenyeim a kovetkezok: Ludwigia cuba , limnophila aromatica, proserpinaca palustris, blyxa es parvula.

ezek voltak a regi setupomban is es maximalisan bubiztak.

Nem , nincs bubizas ha leallitom a szuroket sem vagy ha van is nagyon gyenge . a gyep sem fejlodott szinte semmit 10 het alatt , didiplis 3 cm ha nott 3 honap alatt es igy tovabb, szoval igy meg nem jartam habar reg foglalkozom kulonfele high tech novennyel ...
 
Valami gond lehet a tápozással esetleg és/vagy a CO2 beoldással. Mondtam volna, hogy az áramoltatás lefújja a buborékokat a növényekről a két szűrő, de írtad, hogy kikapcsolt szűrővel sincs.

Milyen magas az akváriumod és mennyiről világítod?
Mennyi az a bőséges CO2? És hogyan van beoldva és keringetve? Mennyivel a világítás előtt indítod? Mikor éri el a megfelelő szintet DC szerint a CO2?

A tápozás miatt simán lehet stagnálás, ha valami nem okés, de érdemes lenne a többi dolog végére járni.
 
tulajdonkeppen az a furcsa dolog van hogy a talajon kivul gyakorlatilag semmin nem valtoztattam , a novenyeim megse fejlodnek.Eleinte ada malaya talajom volt , de mivel nagyon szetmorzsolodott kicsereltem dennerle taptalaj es Dupla ground- ra ami eleve egy kokemeny talaj. A tobbi maradt valtozatlan , tehat fenyek szures , tapozas es stb.
De Viktor kerdeseire a valaszaim a kovetkezok:
-az akvarium 50 cm magas , 4 X T5 os aqua medic plant grow ( 54 w ) - al vannak vilagitva napi 8 orat , a csovek a viz szintjetol par centire vannak ( fodott az aki )
- a boseges Co2 azt jelenti hogy vilagos zolt a checker ( 4dkh-s oldattal ) mire a fenyek bekapcsolnak a checker mar ilyen szinu, bubizas megis nagyon diszkreten van
- a co2 beoldasa egy diy kulso reaktorral van beoldva ( vizszuro ) ami az eheim kifolyo csovere van kotve , ezt belul egy resun belsoszuro potolja az aramlast
- a co2 beoldas a fenyek elott 3 oraval indulnak, a fenyek bekapcsolasakor a DC mar vilagos zold szinet mutat , a fenyek lekapcsolasa utan a beoldas meg 40 percet tart.
Tapozasom evek ota ugyan az amivel sose nem volt gondom , kiveve most ...egy szo mint szaz zold legyek ha tudom hol a gond :sick: .
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, az akváriumom megfeleő tápozásának beállításához.

Az akváriumom méretei:120x50x50.
Talaj:JBL Manado 50 liter+JBL aquabasis plus 10liter
dekornak kövek és Red Moor

Tápozás:
GA Mikro+Makro 10-10 ml / nap+ 5 ml easy carbo

5kg-os CO2 palack+ papillon reduktor +TMC AquaGro CO2 Diffúzor 2919
világítás 4+54W Osram 865 T5 HO fénycső kb 15 centire a víztől 7 órát vílágítok

A szűrés: 1db Tetratec EX1200+1db Tetratec EX700 megtuningolva mind a 2 szűrő(Sera Siporax+Biopur Forte)
Növények:Echinodorus tenellus,Pogostemon Helferi,Pogostemon Stellata,Hm, Anubias,Lilaeopsis brasiliensis TC
Halak:Galaxy Razbora 30db, Amano garnéla 16db,Sakura garnéle 10 db.2 db anci,

Az akvárium szűrése úgy van megoldva, h a 2 esőztető egymással szemben lévő rövidebbik üvegen van elhelyezve, míg a gyengébbik befolyó ág a talaj felé néz, és az alá van berakva a diffúzor, míg a másik esőztető a vízfelszín felé néz és úgy tolja a vizet.
Sajnos az Anubiason algafoltok jelentek meg, és a levél szélei is kezdtek megbarnúlni.Néhol sárgás levelek mutatkoznak.Viszont a Lilaeopsis brasiliensis TC kívül, minden növényem bubizik, és hajt ezerrel.A checker a díffúzorral szembenlévő övegen van, és zöld színű.
A talajon is algásodás jelei mutatkoznak.
Az áramlásra és a nem megfelelő Co2 beoldásra gyanakszom.

A kérdéseim a következők lennének.

1.Megoldás lenne-e egy áramoltató beépítése(HYDOR Koralia NANO áramláspumpa 1600 l/h)
2.Vagy a tápozáson, hogyan kéne változtatnom?Milyen+ tápot kellen adagolnom még.
3.Vagy milyen változtatásokat kéne eszközölnöm, hogy akváriumom, és lakói jól és egészségesen éljenek.

előre is köszönöm a segítséget!
 
Sajna 6 hónapig üzemelt folyamatosan, majd költözés miatt újra kellett indítanom. Kb 5. hete üzemel újra, és 3 naponta 30% vízcsere.
 
Egy (vagy több) kép sokat segítene.
Amúgy a tápozást felnyomhatod akár napi 20-22 ml-re ;)
 
Back
Oldal tetejére