• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi ez?

Vikiboy

Új regisztrált
Üdv szakik és sorstársak. Kezdő vagyok remélem jó helyre írok! 9 napja inditottam az akimat 64l 6l amazónia, eheim 2213clasic biológiai szürő purigennel turbózva, red mor fa benne és még fekete lávakő pár növénnyel. A minap lettem figyelmes arra hogy a talajban nagyon apró (szabad szemmel alig látható mint egy tű hegye) fehér kis vackok mozognak. No mondom biztos elfér benne talajt javítja.... De már az aki üvegét is belepte! Fényképezni csak nagyítással tudom. Mi lehet ez és mivel kezeljem?
 
Szia! Valószínûleg valamilyen fonàlfèreg. Nàlam is van mindig indítàs utàn 1-2 hètig. Egyelõre ne telepíts àllatokat. Magàtól el fog tûnni a maradèkot pedig a halak majd megeszik. :)
 
Frissen indított akváriumban a kagylósrákok szoktak elszaporodni. Nekem úgy is eltűntek egy idő után, hogy nem voltak halaim. Levegős szűrésnél jobban el tudnak szaporodni, a motoros szűrők rotorjai bedarálják őket.
A másik ilyen vendég még a cyclops, az már kitartóbb, nálam másfél év után is még vannak kis számban, nem sok vizet zavarnak. Erős kézinagyítóval lehet őket tanulmányozni.
 
Frissen indított akváriumban a kagylósrákok szoktak elszaporodni. Nekem úgy is eltűntek egy idő után, hogy nem voltak halaim. Levegős szűrésnél jobban el tudnak szaporodni, a motoros szűrők rotorjai bedarálják őket.
A másik ilyen vendég még a cyclops, az már kitartóbb, nálam másfél év után is még vannak kis számban, nem sok vizet zavarnak. Erős kézinagyítóval lehet őket tanulmányozni.
Talán mintha a cyclopsban ráismernék ahogy nézegettem. Lehet valamivel kezelni hogy eltünjön? Fel lehet venni ellene a harcot :)? Egyébként úgy gondolom hogy az amazóniában volt
 
A cyclops kiváló haltáp, főleg ivadékoknak, így ha mindenáron meg akarsz tőlük szabadulni természetes módon, akkor tarts halakat. :) Vegyszerekben, egyéb drasztikus megoldásokban nem vagyok otthon. Egy beállt akváriumban ezek nem szoktak tömegesen elszaporodni.
 
A cyclops kiváló haltáp, főleg ivadékoknak, így ha mindenáron meg akarsz tőlük szabadulni természetes módon, akkor tarts halakat. :) Vegyszerekben, egyéb drasztikus megoldásokban nem vagyok otthon. Egy beállt akváriumban ezek nem szoktak tömegesen elszaporodni.
Okés értem. Akkor várok türelmesen hátha eltűnik ;)
 
Köszönöm kedvességedet, mellyel a nickem képét dícsérted ! Profi gép, megfelelő fény, végtelen türelem, biztos kéz és egy nagy adag szerencse ideális kombinációja ...
 
Ezt találtam az akiban és
fogalmam sincs, hogy mi lehet. Ötlet?
dd9cdbe1d13cbbef7631edc0b670c54f.jpg
 
Mindjárt pontosítom neked de ha ez grindál akkor nincs okod aggodalomra.Halak etetésére tenyésztik lehet valahonnan hoztál halat vagy növényt ahol ilyesmit használnak etetésre.Rá csekkolok mégegyszer.
 
És azzal mit kell kezdeni?

Grindál vagy walter lehet bár a walterről nem tudom,hogy akvában is tud e tenyészni.Sztem csak told le kártyával és dobd ki.Egy két fotót ha tudsz makrot tarts meg hátha valaki közelebbi képről többet tud.Ha az amire gondolok egyáltalán nincs mitől tartanod.Amugy a kiinduló pontja a levél alján összegyült táp darabkákbol indul? Vagy csak a kép sikerült úgy?
 
Grindál vagy walter lehet bár a walterről nem tudom,hogy akvában is tud e tenyészni.Sztem csak told le kártyával és dobd ki.Egy két fotót ha tudsz makrot tarts meg hátha valaki közelebbi képről többet tud.Ha az amire gondolok egyáltalán nincs mitől tartanod.Amugy a kiinduló pontja a levél alján összegyült táp darabkákbol indul? Vagy csak a kép sikerült úgy?
Igen, a levél alján még volt egy csomó. Letöröltem szivaccsal, simán lejött.
 
Jol van.Ha nem behurcoltad akkor lehet a táp tartalmaz őrölt gabona féléket esetleg ilyen oltvány anyagot szárítva és beindulhatott a nyomelemektől.
Zabpehelyliszt élesztővel ez a táptalaj és abba kerül az oltvány amitől kialakul ez a gombafonal féleség ez a tenyészet. :)
Kellemes estét.
 
A szűrőben apró lényekre bukanntam. Sokkal kissebbek mint egy tetű, és olyasmi mozgásuk van mint a bolhának. Szinük barnás fekete. De mindenképpen valami rovarfélék, vagy rákok. Mi lehet az? Nem tudom lefényképezni sajna, olyan kicsik. Cannak CRS garnéláim, de nem annak az ivadékai, az biztos.
 
Valami kis féreg szerűség úszik a vízben, tudjátok esetleg mi lehet ez?

Wsélytelen jobb képet csinálni róla, jobb sarokban a kis fehér folt.

2dSwg23m.jpg


2-3 mm-es, fehér színű, féreg alakja van, az áramlattal úszik és közben a tengelye körül pörög, néha összehúzza magát. Nem tudom honnan kerülhetett az aksiba, garnélák és csigák vannak benne.
 
Back
Oldal tetejére