• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi ez?

Üdv
Tegnap kiszedtem egy nagyobb moha labdát és apró kis fekete, elég gyorsan mozgó élőlények voltak benne.Mik lehetnek ezek?

 
Hello
Ma reggel ezt találtam az akváriumomba felül az űvegen) kb 100-150db ilyen kis tojás félét....Mi Lehet ez?
Neon hal...10db Amano garnéla 4db és 5db Almacsiga van,de az almacsiga teljesen más petéket rak le....Ez lehet,hogy valami Gombás fertőzés,?
 

Attachments

  • 20160526_113315.jpg
    20160526_113315.jpg
    132.5 KB · Megtekintések: 14
Sziasztok!

Ha valaki tudja akkor mondja meg mi lehet ez a fehér valami. A növényen és a kövön is megjelent. Egy vastagabb szárból kiálló vékony csápok vannak rajta, ha le akarom szedni akkor összehúzza magát.
Köszi.
 

Attachments

  • DSC_7110.JPG
    DSC_7110.JPG
    106.2 KB · Megtekintések: 13
Sziasztok!

Ha valaki tudja akkor mondja meg mi lehet ez a fehér valami. A növényen és a kövön is megjelent. Egy vastagabb szárból kiálló vékony csápok vannak rajta, ha le akarom szedni akkor összehúzza magát.
Köszi.
Ahogy nézem Hidra. Nekem is megjelentek néha, igazából semmit nem csináltam velük és eltűntek. De a fórumon néha van róla szó, keress rá szerintem lesz leírás az eltüntetésükre ;)
 
Srácok! A nap találós kérdése:

Mi lehet ez? Kb. 1mm-es kis sárga golyók, amik belső része alul fehéres, felül átlátszó.
DSC_1066.JPG

Amik eszembe jutottak:
  • ikra (neonok, furcatak, sziámik, mollyk vannak. Molly elevenszülő, sziámik még nem szaporodtak fogságban(?))
  • gyökértáp ( tropica kapszula van 1-2 lenyomva, és ezen a helyen szedtem fel a crypto-t, de szerintem az feloldódik, és ennél kisebb szemcséket tartalmaz)
  • mag? (fogalmam sincs)
Más ötlet? Csigám csak hólyag és maláj tornyos van, de azok tudtommal nem ikrával szaporodnak.
Esetleg valaki látott már ilyet?
 
Hmm eléggé úgy néz ki,mintha Alma Csiga lenne ,nem mondom,hogy az,de kinézetre 100%
Fehér/sárgás tojás félességet nem láttál az akváriumom oldalán,tetjén vízfelett lerakva?
 
Hmm eléggé úgy néz ki,mintha Alma Csiga lenne ,nem mondom,hogy az,de kinézetre 100%
Fehér/sárgás tojás félességet nem láttál az akváriumom oldalán,tetjén vízfelett lerakva?
Nincs almacsigám, és semmilyen más "nemesebb" csiga sincs az akváriumban. Új növény sem került be az utóbbi két hétben. Egyébként sehol máshol nincs ilyen. Ezt hátsó üveg tövében láttam meg véletlenül (oldalról be lehet látni ennyit).
 
Srácok! A nap találós kérdése:

Mi lehet ez? Kb. 1mm-es kis sárga golyók, amik belső része alul fehéres, felül átlátszó.
View attachment 25078

Amik eszembe jutottak:
  • ikra (neonok, furcatak, sziámik, mollyk vannak. Molly elevenszülő, sziámik még nem szaporodtak fogságban(?))
  • gyökértáp ( tropica kapszula van 1-2 lenyomva, és ezen a helyen szedtem fel a crypto-t, de szerintem az feloldódik, és ennél kisebb szemcséket tartalmaz)
  • mag? (fogalmam sincs)
Más ötlet? Csigám csak hólyag és maláj tornyos van, de azok tudtommal nem ikrával szaporodnak.
Esetleg valaki látott már ilyet?

Neonhal ikrák kizárva, nem sárgák. A kalászhal ikrákról nem találtam képet, ez még játékban van. Bár van egy leányzó a kalászhalak között, de nem láttam különösebben "kövérnek".
Holnap vízcsere és matatás lesz, akkor szedek ki és meglátjuk az állagát.

Remélem sikerül megfejteni a rejtélyt!

@Marquess köszönöm a válaszod!
 
Srácok! A nap találós kérdése:

Mi lehet ez? Kb. 1mm-es kis sárga golyók, amik belső része alul fehéres, felül átlátszó.
View attachment 25078

Amik eszembe jutottak:
  • ikra (neonok, furcatak, sziámik, mollyk vannak. Molly elevenszülő, sziámik még nem szaporodtak fogságban(?))
  • gyökértáp ( tropica kapszula van 1-2 lenyomva, és ezen a helyen szedtem fel a crypto-t, de szerintem az feloldódik, és ennél kisebb szemcséket tartalmaz)
  • mag? (fogalmam sincs)
Más ötlet? Csigám csak hólyag és maláj tornyos van, de azok tudtommal nem ikrával szaporodnak.
Esetleg valaki látott már ilyet?

Nem tudok másra gondolni, minthogy a Tropica talajtáp kapszula tartalma lehet. A leírásban szerepel is, hogy "A kapszula nem bomlik le teljesen és a kapszulában található tápanyag bogyók kimerülés után is az aljzatban maradnak."
Minden más kizárva! Ez a megoldás.
 
Sziasztok!

CRS garnikkal kaptam a képeken láthati Alient, szerencsére kiszúrtam, nem jutott be az akvába.
Ha mozgott akkor nagyon gyorsan cikázott a vízben.
Mi lehet ez? Veszélyes?
32762658755_19e213aae9_n.jpg

további képek:
kép 3kép
 
Sziasztok!

CRS garnikkal kaptam a képeken láthati Alient, szerencsére kiszúrtam, nem jutott be az akvába.
Ha mozgott akkor nagyon gyorsan cikázott a vízben.
Mi lehet ez? Veszélyes?
View attachment 25640

további képek:
kép 3kép
Szia!

Szerintem ez egy kagylosrak. Veszelyesnek nem veszelyes algat es kajamaradekot eszik, aljzatban is szivesen jarkal ha befer persze, de nagyon el tud szaporodni es kiirthatatlan az akvariumbol.
 
Back
Oldal tetejére