• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi ez?

Nem nagyon látszik a képen, de a leírásod alapján planária lehet. Etetéskor nekem is dobálták magukat a flow-ba, de aztán jött a fenbendazol... :)
 
Valami kis féreg szerűség úszik a vízben, tudjátok esetleg mi lehet ez?

Wsélytelen jobb képet csinálni róla, jobb sarokban a kis fehér folt.

2dSwg23m.jpg

2-3 mm-es, fehér színű, féreg alakja van, az áramlattal úszik és közben a tengelye körül pörög, néha összehúzza magát. Nem tudom honnan kerülhetett az aksiba, garnélák és csigák vannak benne.

Nekem vannak ilyesmik. Hajszálvékony, apró fonálférgek, amik sodródnak az áramlatban és tekeregnek. Engem különösebben nem zavarnak, elvannak ott már jó két éve is, nem szaporodnak túlságosan. Jól megférnek a cyclopsok mellett. A halak megeszik őket, de nálad nincs ragadozó. A kép homályos, de én nem vagyok benne biztos, hogy ez planária. A planáriák laposférgek, ezek meg nem is hasonlítanak rá, legalábbis nálam.
Sajnos nem tudok tanácsot adni, hogy mit tégy ellenük, ha egyáltalán ki akarod irtani őket. :) De ha olyanok, mint nálam, akkor sok vizet nem zavarnak.
 
Nekem vannak ilyesmik. Hajszálvékony, apró fonálférgek, amik sodródnak az áramlatban és tekeregnek. Engem különösebben nem zavarnak, elvannak ott már jó két éve is, nem szaporodnak túlságosan. Jól megférnek a cyclopsok mellett. A halak megeszik őket, de nálad nincs ragadozó. A kép homályos, de én nem vagyok benne biztos, hogy ez planária. A planáriák laposférgek, ezek meg nem is hasonlítanak rá, legalábbis nálam.
Sajnos nem tudok tanácsot adni, hogy mit tégy ellenük, ha egyáltalán ki akarod irtani őket. :) De ha olyanok, mint nálam, akkor sok vizet nem zavarnak.

Amíg nem lepik el az akváriumot nem zavarnak, ha meg látok párat elkapom őket csipesszel, meg látjuk mire jutunk... Nem valószínű hogy planária, de a fene tudja, olyan apró hogy angyító kéne hozzá, ha elkapok megint egyet csipesszel akkor lefényképezem.
 
Nem nagyon látszik a képen, de a leírásod alapján planária lehet. Etetéskor nekem is dobálták magukat a flow-ba, de aztán jött a fenbendazol... :)

Nekem vannak ilyesmik. Hajszálvékony, apró fonálférgek, amik sodródnak az áramlatban és tekeregnek. Engem különösebben nem zavarnak, elvannak ott már jó két éve is, nem szaporodnak túlságosan. Jól megférnek a cyclopsok mellett. A halak megeszik őket, de nálad nincs ragadozó. A kép homályos, de én nem vagyok benne biztos, hogy ez planária. A planáriák laposférgek, ezek meg nem is hasonlítanak rá, legalábbis nálam.
Sajnos nem tudok tanácsot adni, hogy mit tégy ellenük, ha egyáltalán ki akarod irtani őket. :) De ha olyanok, mint nálam, akkor sok vizet nem zavarnak.

Fokozódott a helyzet... A köveken és a növényeken hosszúkás izék nőnek és kiderült hogy abban vannak a férgek (azt hittem valamilyen alga...), ha megpiszkálom akkor tekergőző valami jön ki belőle...
Mi a fene lehet ez és hogy írtsam ki?

 
A szabi után lettem figyelmes arra, hogy a nanóban valamilyen apró állatkák élnek. Beledobtam egy bébirépát és rá is mozdultak. Úsznak, nem másznak, elég gyorsak. Apró, 1 mm hosszú, ovális, sötét színű valamik (rák vagy vízibogár?). Fényképet nem bírok készíteni róluk. Az a fura, hogy új dolog nem került az akváriumba, csak egy száraz falevél, amit Józsitól kaptam, ő pedig @kopikon156 tól, ha jól rémlik, de már máskor is dobtam be abból az zacsiból levelet egy laza öblítés után, akkor nem jöttek ilyenek elő. Mivel halak nincsenek, így nem tudom, hogy mi fogja őket megenni. Milyen halat tegyek be, ami megeszi őket, de a garnikat nem? Valamilyen nano hal?
 
A szabi után lettem figyelmes arra, hogy a nanóban valamilyen apró állatkák élnek. Beledobtam egy bébirépát és rá is mozdultak. Úsznak, nem másznak, elég gyorsak. Apró, 1 mm hosszú, ovális, sötét színű valamik (rák vagy vízibogár?). Fényképet nem bírok készíteni róluk. Az a fura, hogy új dolog nem került az akváriumba, csak egy száraz falevél, amit Józsitól kaptam, ő pedig @kopikon156 tól, ha jól rémlik, de már máskor is dobtam be abból az zacsiból levelet egy laza öblítés után, akkor nem jöttek ilyenek elő. Mivel halak nincsenek, így nem tudom, hogy mi fogja őket megenni. Milyen halat tegyek be, ami megeszi őket, de a garnikat nem? Valamilyen nano hal?

A látottak alapján kagylósrákra gondolok. Isten teremti őket, aztán elszaporodnak. Nálam a 4 garnis akváriumban egyben nincs, egyben csak pár darab, egyik viszont súlyosan tele van velük. Semmi sem eszi meg őket, amennyire tudom, és mivel rákok, így nem lehet őket szelektíven irtani sem garnélák mellett.

Amúgy ártalmatlanok, ha nagyon-nagyon sokan vannak, akkor a látvány zavaró lehet, de nem több. Vízcsere során leszívom egy részüket, amelyiket el tudom kapni :D, és ennyi.
 
A szabi után lettem figyelmes arra, hogy a nanóban valamilyen apró állatkák élnek. Beledobtam egy bébirépát és rá is mozdultak. Úsznak, nem másznak, elég gyorsak. Apró, 1 mm hosszú, ovális, sötét színű valamik (rák vagy vízibogár?). Fényképet nem bírok készíteni róluk. Az a fura, hogy új dolog nem került az akváriumba, csak egy száraz falevél, amit Józsitól kaptam, ő pedig @kopikon156 tól, ha jól rémlik, de már máskor is dobtam be abból az zacsiból levelet egy laza öblítés után, akkor nem jöttek ilyenek elő. Mivel halak nincsenek, így nem tudom, hogy mi fogja őket megenni. Milyen halat tegyek be, ami megeszi őket, de a garnikat nem? Valamilyen nano hal?

Nálunk a Nanostomusok az utolsó szálig kitakarították őket. Mondjuk nagy garnéla szaporulat sem volt mellettük.
 
Valami kis féreg szerűség úszik a vízben, tudjátok esetleg mi lehet ez?

Wsélytelen jobb képet csinálni róla, jobb sarokban a kis fehér folt.

2dSwg23m.jpg


2-3 mm-es, fehér színű, féreg alakja van, az áramlattal úszik és közben a tengelye körül pörög, néha összehúzza magát. Nem tudom honnan kerülhetett az aksiba, garnélák és csigák vannak benne.
Elképzelhető, hogy planária. Nálam korábban szinte majdnem minden akvárium indítás után előjöttek, a halak pillanatok alatt eltüntetik. pl. Amanda lazac, Galaxy razbóra.
Vékony, cérnaszerű és több is van belőle?
 
Elképzelhető, hogy planária. Nálam korábban szinte majdnem minden akvárium indítás után előjöttek, a halak pillanatok alatt eltüntetik. pl. Amanda lazac, Galaxy razbóra.
Vékony, cérnaszerű és több is van belőle?

Ha cérnaszerű, akkor az nematoda, nem planária :)
 
A látottak alapján kagylósrákra gondolok. Isten teremti őket, aztán elszaporodnak. Nálam a 4 garnis akváriumban egyben nincs, egyben csak pár darab, egyik viszont súlyosan tele van velük. Semmi sem eszi meg őket, amennyire tudom, és mivel rákok, így nem lehet őket szelektíven irtani sem garnélák mellett.
Amúgy ártalmatlanok, ha nagyon-nagyon sokan vannak, akkor a látvány zavaró lehet, de nem több. Vízcsere során leszívom egy részüket, amelyiket el tudom kapni :D, és ennyi.

Köszi, akkor egyelőre csak megfigyelem őket, illetve szeretik a répát, rávetik magukat, így majd azzal "kicsapdázom" :)

Nálunk a Nanostomusok az utolsó szálig kitakarították őket. Mondjuk nagy garnéla szaporulat sem volt mellettük.

Ez a baj, ettől félek én is, ezért nem akarok halat beletenni. :(
 
Ezek szerint nálad is együtt vannak garnélákkal. Hátha a tieid illemtudóbbak és nem bántják őket. Milyen garnélák?
 
Az amanokkal nincs gond, mert hatalmasak. Nálunk black sakurákkal voltak együtt, de annyira terrorizálták őket, hogy napokig nem mertek előjönni, nem láttuk őket.
 
Azért reménykedem,mert nem túl nagyok az amanok. Persze nem olyan kicsik,mint mondjuk az említett sakurak,de nem sokkal nagyobbak.
Valószínű,hogy ahogy írtad,kicsik biztos nem maradnának. :(
 
[...] Semmi sem eszi meg őket, amennyire tudom, és mivel rákok, így nem lehet őket szelektíven irtani sem garnélák mellett. [...]
Nem jól tudod! Szerencsére nem így van.
Saját tapasztalataim: Danio erythromicron, Danio margaritatus és endler. Mindhárom gyönyörűen összeszedi őket.
Az első nagyon félős, a második már inkább pofátlan. A harmadiknál: ha egyedül van, felfedez mindent és megkeresi az utolsó kagylósrákot is. Amikor párban vagy 2H kerül be, sajnos inkább a nőstényre vagy a másik hímre figyel.
A legnagyobb probléma, hogy a pici garnélákat is megeszik. Azt is többször láttam amint a nagyokat hajtja (galaxy), mindig petés nőstény volt a célpont.
Ezért száműztem mindegyiket. Azóta észrevehetően több az apró garnéla, viszont a kagylósrákok is megint előjöttek.
Követező kísérletem: 1.5cm-es endler növendékekkel lesz.

Javaslom a topic címét: "Mi a csuda ez?" vagy "Mi a fene ez?" névre módosítani - Moderátorok(!).
 
Back
Oldal tetejére