• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mi ez?

Eltávolítani,o_O mechanikusan, leszívni vékony slaggal. Vagy talán a halak is megeszik őket.
Attila
 
Üdv!
Tegzeslárva lesz a kis alien. :)
http://bszm.elte.hu/kriskagyorgy_tananyag/tegzesek__trichoptera.html Egy kis tudomány róluk. ;)
Hát a leírás alapján még akár lehetne is. De mondjuk ezek jóval nagyobbak mint amik nálam vannak. A barna algát tényleg eszik. Holnap 3 hetes az aki, erősen gondolkozom pár black molly beszerzésén hátha az algát meg ezt is eltüntetné. Leszívni már próbáltam elég erősen kapaszkodnak a fához meg a kövekhez is. Meg hát annyian vannak mint égen a csillag.

Tapatalkkal küldve az én EVA-L09 eszközömről
 
Hali, igen csak találgatok én is , régen volt már állatrendszertan :bookworm: vagy tegzesmoly,törpetegzes vagy nagyon fiatal lárva és még növekszik, vedlik.
Attila
 
Hali, igen csak találgatok én is , régen volt már állatrendszertan :bookworm: vagy tegzesmoly,törpetegzes vagy nagyon fiatal lárva és még növekszik, vedlik.
Attila
Köszi szépen a segítséget, holnap szerzek be halakat. Ha látom hogy fogynak és eszik őket akkor mindenképpen felteszem ide a fejleményeket.
 
Sziasztok!

4 hetes az akvariumom és néhány napja lettem figyelmes arra, hogy az általam betelepített amanok és csigák mellett más élőlények is lakjak.
Vmi vékony cérna szerű izgő-mozgó, ami sodródik az árral. Ezen kívül kis fehér pontszerű akármi (elég sok), amik leginkább a hátsó falon és növényekben futkosnak. És meg vmi mini, átlátszó, csiga szeru is...

Mik lehetnek ezek és mit tudok kezdeni velük? Ja és a hydrocotyle levelei mintha meg lennének rágva. Lehet h közük van hozza?

Köszi a segítséget!
 
Sziasztok!

4 hetes az akvariumom és néhány napja lettem figyelmes arra, hogy az általam betelepített amanok és csigák mellett más élőlények is lakjak.
Vmi vékony cérna szerű izgő-mozgó, ami sodródik az árral. Ezen kívül kis fehér pontszerű akármi (elég sok), amik leginkább a hátsó falon és növényekben futkosnak. És meg vmi mini, átlátszó, csiga szeru is...

Mik lehetnek ezek és mit tudok kezdeni velük? Ja és a hydrocotyle levelei mintha meg lennének rágva. Lehet h közük van hozza?

Köszi a segítséget!

Az izgő mozgo dolgokat a halak megeszik, szóval ha nincs benne akkor valamit tegyél bele. Nekem is így sikerült őket megszüntetni. A csiga szerű meg szerintem csiga is lesz. A fehér pontszerűhöz meg tegyél fel valahogy képet és úgy mindenki jobban fogja tudni miről is van szó.
 
Nagyon köszi! Halakat a napokban beszerzek... Kagylosrákkal és pajzscsigaval mit tudok kezdeni? Elég zavaróak... az lehet h ők dezsmaljak a növényeket?
 
Ma, vízcserénél, porszívózás közben, 4 ilyet porszívóztam ki:
DSCF7588.JPG

Tudja valaki hogy mik ezek? meg hogy hogyan került vagy jelent meg?
 
Szia!
Szerintem ez egyértelműen szitakötő lárva. Jól látszik a speciális szájszerve (álarc). Nagyon hatékony ragadozó, nála nagyobb halakra is veszélyes. Valószínűleg nyáron berepült egy nőstény, és lepetézett az akváriumba. A lárva évekig fejlődik a vízben. Nekem volt már régen ilyen problémám: nyom nélkül elkezdtek fogyni a halaim, majd véletlenül vettem észre a kövér, jóllakott lárvát.
 
Back
Oldal tetejére