• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mg-i tápszerek

gepesz

Új regisztrált
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy az alábbi (mezőgazdasági) tápszerek használhatóak lennének akváriumban is, vagy ez teljesen hülyeség? :oops:
P4220177.jpg
P4220183.jpg



Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv.: Tom
 
Gepesz ezek a cuccok nagyon veszélyesek az akvában, láttam már ebből adódó mérgezést tavaknál :cry: Szerintem maradj az akváriumi tápsóknál.. ;)
 
Az EDHA kelátok akvarisztikai felhasználásra totálisan alkalmatlanok. Az egyetlen nyomelem mix, ami a kemény magyarországi vízben is stabil marad hosszú távon az a HEEDTA kelátokkal szerelt Micro. Esetleg lehet próbálkozni EDTA kelátokkal is, de napi adagolással és a szűrő árgus szemekkel történő figyelése mellett.

Tudom, hogy nem ide tartozik konkrétan, de láttam, hogy van ebben a mix-ben MgO. Fölösleges tovább keményíteni magnéziummal egy egyébként is kemény magyar csapvizet. A növényeknek ennyi Mg-ra nincs szüksége, a nyomelem-kelátokat a szuperkemény víz pedig még instabilabbá teszi.
 
Sziasztok!
itthon miért nem lehet beszerezni az"IE" szükséges mikró anyagot?
makrot csak -csak be lehet szerezni , de a mikrot azt nem.....
ha külföldről rendelek akkor meg a posta nagyon drága...
vagy valaki tud Magyarországon kaphatót???
Üdv : Meddu
 
Kizárt,hogy kapsz itthon HEEDTA kelátos mezőgazdasági tápot.Egyébként ezt lengyel tápot én is megtaláltam,egy weblapot is,ahol akváriumba használják.
Igen a bökkenő a posta,amúgy fillérekbe kerül.Talán össze kéne beszélnünk? ;)
 
Ha lenne, akkor azt használnánk.De már sok éve próbálkoznak ezek összeállításával, mert így önmagában nem megy, egy keveréket kell összeállítani.Ha ismered az általad használt tápok összetevőit, akkor kikeverheted.Sok szép akvárium működött már régen is velük.Ilyen volt a S.C. féle tápozás.
 
Nekem még mindig nem jött meg a rendelt tápom (nem GA) és helyette raktam bele sima EDTA kelátos növénytápot, meg plusz makrot, és egész normálisan növögetnek a dolgok, bár a Lilaeopsis brasiliensis ugyan olyan satnya, mint amikor megvettem, egy két levele elhal, kettőt hármat hoz.. érti a franc mi baja van...
Kérdést megelőzvén, naponta adagolom a tápot mivel az edta elvileg hamar elbomlik 25C°fölött.
 
Scar said:
..., bár a Lilaeopsis brasiliensis ugyan olyan satnya, mint amikor megvettem, egy két levele elhal, kettőt hármat hoz.. érti a franc mi baja van...

A Lilaeopsis brasiliensis igen kényes a megfelelő tartási viszonyokra. Csakis a számára megfelelő körülmények közt tartható.

Lacee13 said:
Ez a halványzöld levelű, rizómával szaporodó növény igen dekoratív, de igényli a vízbe oldott CO2–t, a jó táptalajt ill. növénytápsót, a trópusi hőmérsékletet, és még ekkor is nagyon lassan növekszik, kezdőknek nem ajánlott faj
 
A Lilaeopsis brasiliensis igen kényes a megfelelő tartási viszonyokra. Csakis a számára megfelelő körülmények közt tartható.

Tudom én azt, csak megprószáltam hátha megmarad, nem volt egy nagy összeg érte, meg inkább elhoztam, táp/co/rendes fény nélkül sínylődött már egy hete ott. Úgy gondoltam mind1 hogy viszi el az enyészet. De ahhoz képest jól néz ki, mint ahogy hoztam. Itt kap tápot co-t fényt, de nem nagyon hatja meg, de már nem olyan fakó, mint volt.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

Bocs,hogy beleszólok,de én is a mg. mikrot használok,hasonló jó eredménnyel.(Mi a fenének használnék mást,mikor ott van kéznél,500m-re.)
Az pedig valószinű,hogy a bubizás sok minden függvénye.
Én is a HC örül vacilálok,valószínű belvágok.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

az a baj, hogy nincs mögötte tudományos magyarázat és összefüggés. ezért is válaszoltam rá korábban. így csak félreinformálás ami megtéveszt másokat.
ne érts félre nem a megfigyelésedben kételkedem, ezt csakis te láthatod, viszont sokminden válthat ki intenzívebb bubizást.

sűrűbb vízcserék, oxigéndúsabb környezet, áramoltatás változtatása (tisztább koszosabb szűrő akár a teljesítmény forgatás miatt), több fény (az addigi árnyékoló növények nyírása pl), túl erős áramoltatás helyett visszafogottabb, de jól irányított stb stb stb.

szal ha bevált használd nyugodtan a tápot. akvarisztikai célra azért inkább a gyógyszeripari nagy tisztaságú tápokat javasoljuk.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

viktorlantos said:
az a baj, hogy nincs mögötte tudományos magyarázat és összefüggés.
Nem tudom, hogy milyen tudományos magyarázat kell. Szinte ugyanazokat az elemeket tartalmazza mint mondjuk a Green Aqua Micro és ugyanannyit. (Csak kicsit több vasat) Az igaz, hogy HEEDTA kelátok helyett EDDHSA van benne, de ez nem biztos, hogy baj. Ha valaki ért ehhez megmondhatná, hogy mi a különbség a kettő között. :roll:
Én g/literre kevesebb tápanyagot adagoltam az mg-s tápból mint a GA-sból, de mégis jobban nőttek/bubiztak a növények... Nekem ebből az jön le, hogy jobb az mg-s kelát, mert jobban felveszik és hasznosítják a tápanyagot. Ez persze könnyen lehet, hogy hülyeség, de szerintem ez a logikus.

viktorlantos said:
viszont sokminden válthat ki intenzívebb bubizást.
sűrűbb vízcserék, oxigéndúsabb környezet, áramoltatás változtatása (tisztább koszosabb szűrő akár a teljesítmény forgatás miatt), több fény (az addigi árnyékoló növények nyírása pl), túl erős áramoltatás helyett visszafogottabb, de jól irányított stb stb stb.
peti44 said:
Amikor történt a tápváltásom, direkt nem változtattam semmin
:thumbup:

viktorlantos said:
szal ha bevált használd nyugodtan a tápot.
Oké, köszi! ;)
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

akvarisztikai célra azért inkább a gyógyszeripari nagy tisztaságú tápokat javasoljuk.

Ez már tényleg off,de nem bírom megállni.A gyógyszeripari tisztaság kissé túlzó,több mit másfél éve használok mg. porokat.Nincs probléna.
Ez olyan,mint a co2,van ipari és élelmi,mégis többnyire mindenki az iparit használja.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

tibicuk said:
Ez már tényleg off,de nem bírom megállni.A gyógyszeripari tisztaság kissé túlzó,több mit másfél éve használok mg. porokat.Nincs probléna.
Ez olyan,mint a co2,van ipari és élelmi,mégis többnyire mindenki az iparit használja.

az akvarisztikai tápok legtöbb esetben a tiszta alapanyagokból dolgoznak ezért írtam.
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

peti44 said:
Nem tudom, hogy milyen tudományos magyarázat kell. Szinte ugyanazokat az elemeket tartalmazza mint mondjuk a Green Aqua Micro és ugyanannyit. (Csak kicsit több vasat) Az igaz, hogy HEEDTA kelátok helyett EDDHSA van benne, de ez nem biztos, hogy baj. Ha valaki ért ehhez megmondhatná, hogy mi a különbség a kettő között.
Én g/literre kevesebb tápanyagot adagoltam az mg-s tápból mint a GA-sból, de mégis jobban nőttek/bubiztak a növények... Nekem ebből az jön le, hogy jobb az mg-s kelát, mert jobban felveszik és hasznosítják a tápanyagot. Ez persze könnyen lehet, hogy hülyeség, de szerintem ez a logikus.

erre azt tudom mondani, hogy olyan országok akvaristái, ahol nem 2 éve növényeznek törekednek a jobb kelátos tápokra. erről talán mmár értekeztünk korábban itt a fórumon is, csak rá kellene keresnem ;)
 
Re: Kezdődik... - 85 literes akváriumom

EDDHSA kelátokról:

keszeg said:
... fontos kérdés a kelát erőssége, stabilitási állandója. A táblázat és a keymaker/HE(E)DTA vs. N-dee/EDDHSA példa alapján arra következtetek, hogy a jelenleg elérhető legstabilabb komplexképzők (EDDHA, EDDHSA, EDDHMA) nem engedik el a fémet az adszorpció során, ezért az teljesen elvész a növények számára. Attól tartok, nemsokára kifejlesztenek olyat :ugeek:, amelyikből már a növény se tudja kivenni a hasznos anyagot. :crazy:

Várjuk keszeget.... :)
 
Back
Oldal tetejére