• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes metsän reunalla

kriszko

Főkertész
Sziasztok!
Már régóta le akartam cserélni az akvárium alatti a szekrényt, a mostani nem elég praktikus és nem is illik bele már a lakás összképébe. Jelenleg sok minden ikeás-fehér, így a szín az adott volt, stílusra pedig az ada bútorok tetszenek. Ezért megkértem egy rokonomat hogy csináljon egy ilyet nekem. Egyenlőre még csak félkész állapotban van:
d293fd616deb3b743cd0fb3a24d36cb6.jpg
Amint kész lesz jöhet az új berendezés.
Időközben az Eheim 2071-est lecseréltem egy 2075-ösre, ugyanis egy fél szintet feljebb szeretnék lépni, vagyis itt már nagynyomású rendszer lesz. Azért csak fél szint, mert a világítás marad a régi (egy jó ideig biztos).

Ami adott:
-akvárium: 90x40x45cm
-bútor: 90x40x80cm
-szűrés: Eheim 2075 (full substrat pro+100g Seachem Purigen)
-világítás: odyssea 2x39W T5
-co2: nagynyomású (palack még kerestetik a többi már megvan)
-tápozás: GA micmac
-talaj: JBL ProScape ShrimpsSoil barna ált. talaj, JBL AquaBasis Plus táptalaj, ADA La Plata Sand
-dekor: Red moor, lávakő

Egyenlőre ennyi, köszi hogy elolvastad![emoji846]

Ui.: holnap leírom hogyan képzelem el a berendezést.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Csodálattal figyelem azt a sok-sok naplót amiben szebbnél-szebb akváriumokat raktok össze! Nekem ez nem megy, viszont szeretnék én is valami szépet, a szemnek nyugtatót összehozni.
Az újraindítás előtt így néz ki az aki:
a36a5aa9271c6fce0cfc93bac8b4f339.jpg
A juwel belső szűrőt ugye sikerült kioperálnom. A dekorhomokot már leszívtam, átmostam. Egy részét felhasználom majd.
A tervem az hogy a làvakőtől balra levő részen dekorhomok lesz, jobbra pedig az általános talaj. Előre gyepet szeretnék. Amire gondoltam első körben az:
-a; parvula
-b; monte carlo
Nem tudom ennyi fény melett melyik lenne a jobb választás. Ötlet valakinek?
Középre:
-cryptocoryne purpurea
Hátra:
-limnophila sessiliflora
-ceratopteris thalictroides
Még kellene melléjük -vagy helyettük- valamilyen növény csak nincs ötletem.
Anubiasból csak egy-két kisebb tő marad meg.
Szerintetek ez így jó lenne?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia.
Szerintem az Angyalos is nagyon szép volt!

A Monte Carlot nem ismerem. A Parvula egyszerű növény, ha Parvula mini-t veszel akkor nyírni se nagyon kell, nem nő túl magasra, legalábbis Low tech-ben.
 
Szia.
Szerintem az Angyalos is nagyon szép volt!

A Monte Carlot nem ismerem. A Parvula egyszerű növény, ha Parvula mini-t veszel akkor nyírni se nagyon kell, nem nő túl magasra, legalábbis Low tech-ben.
Köszönöm!:)
A parvulából 0,5W/l fénynél mennyire lehetne gyepet csinálni?
 
Valamiért nem jönnek össze a dolgok...
Kezdődött azzal hogy tönkrement a 2075-ös, vagyis beragadt az adapter zárt állásban, és a fejet sem lehetett szétszedni. Útban van a szervíz felé.
Aztán a mai nap eltörtem a befolyócsövet.
Most este pedig valami elszállt a led bútorvilágításban, valamiért nem kapcsol be.
 
Kék fénnyel azért óvatosan, én arra gyanakszom, hogy egyszer egy őrült algainváziónál közrejátszott, hogy esténként egy kék fénycsővel világítottam halványan egy pár órát.
Erre amúgy én is gondoltam már. Remélem nem lesz gond.
Valakinek van efféle tapasztalata amúgy?
 
Az akváriumot kénytelen voltam átrendezni, egész pontosan újraindítani.
Apróbb finomítások még lesznek. Terveim szerint kerül bele még egy vaskosabb red moor és növények is.
Egyenlőre így néz ki pár naposan:
755cba065fbb740039b376dc11fdc238.jpg
8a58bdd417f61a52abf8db1a7f729eaa.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia!
Igen, monte carlo. Elültetni egyáltalán nem volt nehéz, pàr kisebb darab kivételével fel se jött, nagyobb nehézség volt számomra a zselé maradéktalan eltávolítása.
 
Sziasztok!
Történt pár változás. A monte carlo befutotta a neki szánt területet, nemrég vágtam vissza teljesen. A sessiliflora átment egy tarvágáson és újraültetésen, ugyanis az alsó 7-8cm-es rész szinte csak gyökérzet volt, most kezd helyreállni. A ceratopteris thalictroides-t és a nymhoides taiwan-t kivettem. Az előbbi valahogy nem érezte jól magát, az utóbbi meg beárnyékolt mindent.
Került bele tripartita, trident és a mai napon egy tő echinodorus palaefolius (azt hiszem az), fauna fronton pedig 30db amanda, pár red cherry és amano.
641a911196e5dd5389e9e72c9624d3d9.jpg
Pár hete a helyi kisállatkereskedésben beleszerettem egy bettába, nem tudtam nem elhozni, így csináltam neki egy csöpp akváriumot (bár még így is a többszöröse mint amiben volt).
5c8d00d46113afd4d6f2ab1983062972.jpg
55e19480b3277fe5c80c88038bf98126.jpg
a1078b7573fd68866d748a12b5397d3b.jpg
A neve Polly (párom szereti elnevezni a halakat:))
Csináltam egy kisebb garnélás akváriumot is, lakók csak később lesznek, így azt majd akkor mutatom be.
Köszi hogy benéztél!
 
Sziasztok!
Történt pár változás. A monte carlo befutotta a neki szánt területet, nemrég vágtam vissza teljesen. A sessiliflora átment egy tarvágáson és újraültetésen, ugyanis az alsó 7-8cm-es rész szinte csak gyökérzet volt, most kezd helyreállni. A ceratopteris thalictroides-t és a nymhoides taiwan-t kivettem. Az előbbi valahogy nem érezte jól magát, az utóbbi meg beárnyékolt mindent.
Került bele tripartita, trident és a mai napon egy tő echinodorus palaefolius (azt hiszem az), fauna fronton pedig 30db amanda, pár red cherry és amano.
View attachment 56379
Pár hete a helyi kisállatkereskedésben beleszerettem egy bettába, nem tudtam nem elhozni, így csináltam neki egy csöpp akváriumot (bár még így is a többszöröse mint amiben volt).
View attachment 56380
View attachment 56381
View attachment 56382
A neve Polly (párom szereti elnevezni a halakat:))
Csináltam egy kisebb garnélás akváriumot is, lakók csak később lesznek, így azt majd akkor mutatom be.
Köszi hogy benéztél!
Szép Betta.:)
 
Back
Oldal tetejére