• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Merev szűrőcső

Nigro

Alapító
Admin
Sokan vannak, akik nem szeretik az oldalt ferdén kanyargó szűrőcsövezést és valami más megoldást keresnek.
Ha átlátszó vagy áttetsző a háttér, akkor hátul sem mehetnek a csövek, mert jelentősen rongálják a látványt szemből.
Egy japán blogon találtam az alábbi megoldást merev szűrőcsövezésre.

b74b6808.jpg

Kell hozzá megfelelő méretű műanyag merev cső szorító bilincs és L alakú locsoló rendzserhez használatos kanyar elem.

22e7be25.jpg

Cső méretre vág, a kanyar elemeket a puha csővel ráhúzzuk

b1c34cae.jpg

Az esőztetőt és a szívóágat beállítjuk

6159f947.jpg

Az alján a puha cső megy a szűrőbe.

61cb90b8.jpg

Kész:

14ab5356.jpg

http://blog.livedoor.jp/wpointcafe/archives/52614636.html

Ui:ugyanitt találtam egy filmelőzetest két szerelmes japán akvakertész történetéről.... :p
 
LOOL :D :lol: :D na ne. Ez micsoda a végén? Az utóiratba? Ez tényleg egy film? :lol: :D

Na de hogy a témához is írjak. Nem rossz ez a fém megoldás csak ormótlan. Az üveg még mindig jobban bejön nekem, bár tegyük hozzá hogy a fémen legalább a ronda elszíneződés nem látszik. Lusta akvakertészeknek ajánlott. Mint pl én.... :mrgreen:
 
Bár van előnye. ;)
Mindig lesz megfelelő mennyiségű vas a vízben!!!Cirka 30 dkg. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Bakker!

Komolyan mondom ép a napokban gondolkoztam egy fémcsöves megoldáson, ugyanis valamikorra az őszre szeretnék egy új akit. nagyobbat, más stílussal és épp ez a fémes high-tech dolog jutott eszembe, most legalább már láttam is :)
 
Én azt nem értem, de most komolyan....a vascsőbe bele lehetne húzni a gumicsövet, csak egy kicsivel nagyobb átmérőjűt kéne venni
- nem oldódna a vízbe semmi
- nem is látszana a koszos gumicső
- nem kellene az a sok biszbasz :D

én ezt csinálnám....de tényleg
 
Az lehet hogy műanyag, sajnos a képről ezt nem lehet kideríteni, de viszont a lenti képen a kifolyó ág is érdekesen néz ki :eek:, ez valami spéci cucc, vagy díy?
 
Nekem nagyon tetszik ez a megoldás. grat a kitalálónak.
Jah,mivel szeetem a japán filmeket,egy kis keresés után meglett a fil is:) SAY HELLO FOR ME címet viseli. remélem megtudom szerezni,biztos találni benne szép akikat:)
 
Back
Oldal tetejére