• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Meraki

BlackOut

Legenda
Ez a napló két részből áll, az első fejezete nem volt túl hosszú, egy őrületes alga invázió közben vetettem véget neki.
A második fejezet a lap alján indul és remélhetőleg sokkal sikeresebb lesz.

IMG_5299.jpg


Új akváriumot indítottunk a mai napon.
60*40*40 cm opti, átlátszó ragasztás
4*24 Watt Odyssea quad
Nagynyomású CO2, Neo akril diffúzor
Atman 3336S szűrő
ADA Amazonia talaj
Seiryu kő
Hemianthus Callitrichoides a fő növény, bizonyos részeken Marsilea crenata.
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro
Indítás dátuma: 2017 szeptember 2.

Ez volt a száraz tervezet, feltöltésnél picit összeborult, szétcsúszott, de a lehetőségekhez képest helyre raktam.
IMG_1770.jpg
 

Attachments

  • 40709637902_5893d5c914_h.jpg
    40709637902_5893d5c914_h.jpg
    481.6 KB · Megtekintések: 8
Utoljára módosított:
Vasárnap átköltözött az állatvilág, egy csapat Boraras Uropthalmoides, RC és CRS garnélák.
Egy hónap telt el az utolsó post óta. Hol jársz? Ez idő alatt a HC biztos beborította már a talajt, sőt veszettül nyírni kell. Esetleg kitéptél egy csíkot és ösvényt szórtál fel..... :)
Képet pls.
 
Ne eroltessük most a képet egyik akváriumról se. Algatenyészet mindkettő.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia. Régen jelentkeztél. Örülök hogy még megvagy.
Csak nem fonal alga invázió volt? Azzal sokan szenvedtek mostanában(én is).Úgy látszik, ezt hozta az ősz.
 
Valami olyasmi volt, de őrületes mennyiségben és mindkét akváriumban. A nagy még kezelés alatt áll, de ott is látszik már a javulás.
 
Teljesen ellepett az alga, nem jöttem rá, mi okozhatta, a halak és garnélák életét veszélyeztette, némelyik teljesen belegabalyodott. Egy gyenge pillanapomban kiszedtem a HC-t, leengedtem a vizet és lecarbóztam amit csak értem. Az alga nagyja eltűnt, de már készül egy másik scape az akvárium mellett felállított berendező keretben.
Ezt a naplót fogom folytatni, hiszen alig volt benne bejegyzés :)
 
Napok óta rakosgatjuk a köveket és végre kezd körvonalazódni valami. Ha minden jól megy, a hét végén átkerül minden az akváriumba és vízzel feltöltve is meg tudjuk nézni.
A bal hátsó sor egy kicsit magasabban lesz majd, a jobb szélén pedig egy határozott emelkedő lesz, eltakarva azt a kis üreget.
Az üveg és az első sor kő között dekorhomok és/vagy Dennerle Baikal az elképzelés.
Növényesítési elgondolásunk annyi, hogy az első sziklafalnál mohák, pici anubias és buce fajták a résekben, a középső terület bal szélén hosszúkás levelű, de nem túl nagyra növő növények, középen HC/MC/Parvula mini, a hátsó sor mögött pedig pirosas stem sor lenne.

IMG_2063_.jpg

Picit magasabbról:
IMG_2066_.jpg
 
Szétszedtem a régit, kimentettem a lakókat és azt a pár szál növényt, amit meghagytam.
Az üveg tisztítása után az első sor követ a helyére raktam és mögé került kb 5 cm aljzatemelés lávakő zuzalékból. Alatta és fölötte geotextil van, hogy ne keveredjen össze minden mindennel illetve a karcok elkerülése miatt.
Ma eddig jutottam, holnap folytatás.
759e96faaa8a9f0aba05feb4fee6fbbe.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére