• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Meraki

Nagyon szépen, markánsan mutatják a textúrájukat a kövek, sokkal szebben, mint az előző elrendezésben. Ez nagyon kellemes a szemnek, ezért nagy gratu (y)
A növényesítés szerintem nem igazán illik a szképhez, de tudom, hogy ez még változni fog, na meg hát ez nagyon szubjektív. Kíváncsi vagyok, hogy mi járhat a te fejedben, remélem hamarosan meglátjuk - ahogy kirúgja magát az akvárium.
 
Nagyon szépen, markánsan mutatják a textúrájukat a kövek, sokkal szebben, mint az előző elrendezésben. Ez nagyon kellemes a szemnek, ezért nagy gratu (y)
A növényesítés szerintem nem igazán illik a szképhez, de tudom, hogy ez még változni fog, na meg hát ez nagyon szubjektív. Kíváncsi vagyok, hogy mi járhat a te fejedben, remélem hamarosan meglátjuk - ahogy kirúgja magát az akvárium.
Köszönöm!
Növényesítéssel mindig bajban vagyok, túl sok félét akarok beletenni, mindenből csak egy kicsit. Annyi szerencsém azért van, hogy ha túl sok vagy túl sokféle a növény, kiszedni viszonylag gyorsan lehet.
 
Tápozás 4-4-5 ml Micro, Macro, Carbo.
Ez így hülyeség, mert helyesen 14-14-5 ml.
Napi vízcserék mennek a héten, a jövő héten meg kétnaponta lesz.
Riccardia, Mini Fissi és pár tő buce került még be az akváriumba.
Ma végre kiépítettem a hordótól mindkét akváriumig az RO vezetéket, most már nem kell minden feltöltéskor a csöveket kerülgetni és vigyázni, nehogy kirántsuk a helyéről. Nem szép, de legalább látszik, hogy én csináltam :D
 
Ez így hülyeség, mert helyesen 14-14-5 ml.
Napi vízcserék mennek a héten, a jövő héten meg kétnaponta lesz.
Riccardia, Mini Fissi és pár tő buce került még be az akváriumba.
Ma végre kiépítettem a hordótól mindkét akváriumig az RO vezetéket, most már nem kell minden feltöltéskor a csöveket kerülgetni és vigyázni, nehogy kirántsuk a helyéről. Nem szép, de legalább látszik, hogy én csináltam :D
Mármint a napi vízcsere miatt 14ml aztán kevesebb? Merthogy én heti vízcsere mellett pont ennyit használok 288L-nél. Te 96L-re használsz 14-et?
 
Ma mértem cseppteszttel vízparamétereket, vízcsere előtti állapotok:
NO2: 0,05
NO3: 30
NH4: 0,05
PH: 6,4
KH: 5
PO4: 0,6
 
Utoljára módosított:
Ma este négy önként jelentkező RC beköltözött. Eddig jól vannak, szépen szedegetnek és próbálják felfedezni a tájat.
CO2-t visszavettem egy élhető szintre.
Csak szóltál hogy a Kwai folyón kellene hidat építeni, és már ugrottak is át az Elizabet Swaneyt megszégyenítő szaltóikkal? Gyanús vagy te nekem, de a víz paraméterek szerencsére nem.
Sikeres kolonizációt! :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Növényesítés szerintem sincs még a helyes úton, de a riccardia sokat segíthet majd.

TDS-el hogy állsz? Nem lehet hogy azért is algásodtál mert a kövek tolták fel keménységet folyamatosan, vízcsere, megint lágyvíz, aztán újra felkúszik, stb... és így a pH-d is ingadozott nagyon?
 
Az egy mosott tengerpart és ha lenne is zúzalék már eltemette volna a homok, lásd a képen. Így jó ahogy van. Csak telne már el 1 hónap, hogy a növények belepjenek mindent.
Nem tudsz feltölteni most egy 2 hónapos képet?

00342-IMG_6507-black-sand-Puerto-Naos-cliff2.jpg
 
Csak szóltál hogy a Kwai folyón kellene hidat építeni, és már ugrottak is át
Még csak szólni sem kellett, kicsit fütyültem nekik :p

Nem lehet hogy azért is algásodtál mert a kövek tolták fel keménységet folyamatosan, vízcsere, megint lágyvíz, aztán újra felkúszik, stb... és így a pH-d is ingadozott nagyon?
Amikor mértem, nem volt túl nagy ingadozás, de erre már sosem fogunk választ kapni, találgatni meg fölösleges. :)

Van egy 10 kilós betonbontó kalapácsom, ha gondolod átviszem és szétcsapunk egy megmaradt nagyobb darabot!
Csak ilyen nehéz fémtárgyakkal körülvéve érzed jól magadat? Ha majd jobb idő lesz, lehet, hogy igénybe veszem a vasat.
 
Némi betegeskedés volt a héten, két napig fel sem keltem, a harmadik napon is csak egy vízcsere erejéig néztem meg a kis akváriumot, de ma már kedvet és erőt éreztem egy kis matatáshoz, így délután átköltözött mindenki az átmeneti szállásról.
IMG_2447.jpg

IMG_2452.jpg

IMG_2455.jpg
 
url], on Flickr

Mai állapot, a hátsó sort kicsit megnyírtam, kezdett megint a vízfelszínig érni.
Vízcsere, kis üvegtakarítás is volt, de semmi komoly retket nem kellett eltávolítani sehonnan.

40709637902_5893d5c914_h.jpgIMG_2489_ by Viktor Kovacs, on Flickr
 

Attachments

  • 40709637902_5893d5c914_h.jpg
    40709637902_5893d5c914_h.jpg
    481.6 KB · Megtekintések: 0
Szépen alakul, jó a homokos strand is, klappolnak a színek.(y) Egy kérdés, a Crypto beckettii petchii nem lesz túl nagy oda? 10-15 cm magas lesz, ki fogja takarni a sziklát. Én valami lutea hobbytban gondolkodnék, de mintha te is abban gondolkodtál volna korábban, vagy pygmeaban!?:rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére