• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Meraki

Szétszedtem a régit, kimentettem a lakókat és azt a pár szál növényt, amit meghagytam.
Az üveg tisztítása után az első sor követ a helyére raktam és mögé került kb 5 cm aljzatemelés lávakő zuzalékból. Alatta és fölötte geotextil van, hogy ne keveredjen össze minden mindennel illetve a karcok elkerülése miatt.
Ma eddig jutottam, holnap folytatás.
View attachment 49042


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Ilyenkor a fauna hol vészeli át az akváriummentes időszakot? És a szűrőt pörgeted valahol a bacik miatt?
 
Ilyenkor a fauna hol vészeli át az akváriummentes időszakot? És a szűrőt pörgeted valahol a bacik miatt?

Egy 25 literes akvariumban töltik a szabadságot. A szűrő meg a 300 literesben dolgozik.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Igaz csak mobilon nézem, de nekem a középső és a jobb oldali kő túlságosan egy magasságban van a fronton. Ez így marad?
 
Én most átmegyek Nostradamusba és megjövendölöm, hogy majd ha bedúsul a növényzet, Viktor rájön, hogy - bár nem akart, de - ösvény kell a layoutnak, aminek útban lesz majd a középső kő és ki fog onnan kerülni :)
 
A mai napon tiszteletünket tettük @Trappista-val a Green Aqua-ban. Részemről növényvásárlás volt, illetve pár elengedhetetlen lötty és por beszerzése. Késő délután nekiálltam a növények ültetésének, és estére a talaj növényesítése befejeződött. Ami hátra van még, az a sziklafal beültetése illetve a homok kiválasztása.
Az akváriumban jelenleg Mayaca fluviatilis (köszi @Greg Filth ), Staurogyne repens, Rotala macranda red mini, Eleocharis parvula mini, Eleocharis acicularis, Hemianthus callitrichoides, Cryptocoryne beckettii Petchii, Marsiela crenata van, néhány buce, anubia, és mohafélék még bekerülnek idővel.
Tápozás 4-4-5 ml Micro, Macro, Carbo.

Néhány tecnikai infó:
60x40x40 opti akvárium
Világítás: 2x Chihiros RGB, TC420 adja neki a delejt, egyelőre kb 6 órában, utána még 1 óra derengés, hogy ne menjünk a falnak.
Szűrő: Eheim 2075, BioRio és Matrix trop töltettel, üveg ki és befolyók, Eheim skimmer.
CO2: nagynyomású, Papillon reduktor, Neo diffúzor, folyamatos gázadagolással üzemel.
Berendezés: alul zúzott lávakő emelés gyanánt, rajta "régi" Amazonia, Dennerle táptalaj, friss Amazonia, Seiryu kő.
Vízcsere RO vízzel történik, visszasózva 120as TDSre (vagy ahogy sikerül)

Ültetés és vízcsere utáni állapot:


IMG_2069.jpg
 
Betöltöttem ma a homokot, picit vastagra sikerült, a második adag nagyon meglódult. Következő vízcserénél majd csökkentem picit a szintet.
gsnG7X5ifYKOjvDE2


IMG_2077.jpg
 
Ahogy a telón is néztem, tényleg kell majd valami növény megtörni a jobb oldali egyenes faltetőt!
Egyéb iránt nagyon baba! :)
Dobj egy két apróbb követ a dekorhomokba is! Mármint abba, ami az akváriumban marad... :D:p
 
Gyönyörű, szinte mint egy acélgolyó.
Próbálom megtalálni ezt a jelenetet a nagy képen, de nem lelem. Még úgy sem ha oldalról fotóztad.

Nagyon hangulatos az egész. Mint egy tenger mosta szikla mögötte egy heggyel.
A homok miféle ott elől? Mintha kvarchomok lenne.
 
Gyönyörű, szinte mint egy acélgolyó.
Próbálom megtalálni ezt a jelenetet a nagy képen, de nem lelem. Még úgy sem ha oldalról fotóztad.

Nagyon hangulatos az egész. Mint egy tenger mosta szikla mögötte egy heggyel.
A homok miféle ott elől? Mintha kvarchomok lenne.

Keresgélj :)
Annyit segítek, hogy szemből van.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére