• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Mentőexpedíció avagy a Csúfság feltámad

Na gondoltam bejelentkezem és elmesélem mekkora hős volt a csúfságos kis akváriumom :)
Az egész réges régen kezdődött egy messzi messzi galaxisban.
Pontosabban 15-én mikor felmentem Budapestre mivel megérkeztek az olajfoltos harcsáim.
Körbe is trombitáltam a fórumot rendesen, csak az nem tudott a fővárosban tett látogatásomról aki vak és még Nyilas Misi sem látogatta meg, hogy felolvassa neki az akvakertész fórumot.
Kaptam is sok sok csudajó dolgot Horváth Mártontól, Szabó Henriktől és Luigi13-éktól. Na meg persze olyan akváriumokat láttam amitől jobban csorgott a nyálam mint parasztgyereknek a császárszalonnától.
16-án délután neki is veselkedtünk a haza indulásnak halastól növényestől mindenestől (még egy kék rákot is útitársamul fogadtam).
Haza érkezvén nagy lelkesen és fesztiválfáradtan álltam neki a csodatevésnek. Új halak mentek a kis csúfságba elkülönítésre, hátha valami kóbor nyavajatörés kerülgetné őket. Mégse pocsékolják már össze a már meglévő halállományomat... A vödörnyi növénymasszát szépen elkezdtem szétválogatni faji hovatartozás és elhalálozás szerint. Aki úgy tervezte, hogy vízinövényeket sétáltat télidőben legalább 30km távon egy vödörben annak azt tanácsolom inkább ne tegye. Nem élvezik...
Szétválogatás után random ledugdostam őket a 100literes akváriumomban aztán már csak arra volt energiám, hogy éjfél körül elvánszorogjak az ágyamig és békés mozdulatlanságba temetkezzek 8 órára. Reggel volt egy "mármegintbasztálkiteregetniakurvaruháteste " ébresztő sugallat a földszintről, így kitámolyogtam és teregettem.
Akkor kigyulladt az ominózus villanykörte a fejem felett, hogy de jó is a növényeknek ha én most megindítom a co2-t aztán egy óra múlva ráengedem a világítást.
Ez mind szép és jó lett volna ha nem alszom vissza még potom 3és fél órára.
Ébredés, óra csekkolás aztán fél perc bootolás után repültem az akváriumhoz, mert valami azt súgta GERONIMO van a palacsintában...
Hát az összes neonom a vízfelszínen lazult, nagyjából annyi élet volt bennük mint bennem előző este. Az ancim úgy meg meredt, hogy hűtőmágnesnek is elment volna. Az amano garnélák a talajon break táncot jártak.
Nem akarom szépíteni, elég katasztrofális volt a helyzet.
Na és itt jött a képbe drága csúf barátom, aki épp az új halaimat tartotta karanténban. Vagyis magában.(Lehet elnevezem karanténnak...)
David Hasselhoffot megszégyenítő sebességgel hordtam át egyesével a halakat és garnélákat és közben bőszen imádkoztam hátha segít valamit.
Szerencsére komál az öreg mindenható, (elég sok balfasz húzással szoktam szórakoztatni...) így egyetlen élőlény sem vesztette életét ebben a félresikerült akciómban.
Na ekkora hős volt az én csúfságos kis akváriumom :)
 
Na gondoltam bejelentkezem és elmesélem mekkora hős volt a csúfságos kis akváriumom :)
Az egész réges régen kezdődött egy messzi messzi galaxisban.
Pontosabban 15-én mikor felmentem Budapestre mivel megérkeztek az olajfoltos harcsáim.
Körbe is trombitáltam a fórumot rendesen, csak az nem tudott a fővárosban tett látogatásomról aki vak és még Nyilas Misi sem látogatta meg, hogy felolvassa neki az akvakertész fórumot.
Kaptam is sok sok csudajó dolgot Horváth Mártontól, Szabó Henriktől és Luigi13-éktól. Na meg persze olyan akváriumokat láttam amitől jobban csorgott a nyálam mint parasztgyereknek a császárszalonnától.
16-án délután neki is veselkedtünk a haza indulásnak halastól növényestől mindenestől (még egy kék rákot is útitársamul fogadtam).
Haza érkezvén nagy lelkesen és fesztiválfáradtan álltam neki a csodatevésnek. Új halak mentek a kis csúfságba elkülönítésre, hátha valami kóbor nyavajatörés kerülgetné őket. Mégse pocsékolják már össze a már meglévő halállományomat... A vödörnyi növénymasszát szépen elkezdtem szétválogatni faji hovatartozás és elhalálozás szerint. Aki úgy tervezte, hogy vízinövényeket sétáltat télidőben legalább 30km távon egy vödörben annak azt tanácsolom inkább ne tegye. Nem élvezik...
Szétválogatás után random ledugdostam őket a 100literes akváriumomban aztán már csak arra volt energiám, hogy éjfél körül elvánszorogjak az ágyamig és békés mozdulatlanságba temetkezzek 8 órára. Reggel volt egy "mármegintbasztálkiteregetniakurvaruháteste " ébresztő sugallat a földszintről, így kitámolyogtam és teregettem.
Akkor kigyulladt az ominózus villanykörte a fejem felett, hogy de jó is a növényeknek ha én most megindítom a co2-t aztán egy óra múlva ráengedem a világítást.
Ez mind szép és jó lett volna ha nem alszom vissza még potom 3és fél órára.
Ébredés, óra csekkolás aztán fél perc bootolás után repültem az akváriumhoz, mert valami azt súgta GERONIMO van a palacsintában...
Hát az összes neonom a vízfelszínen lazult, nagyjából annyi élet volt bennük mint bennem előző este. Az ancim úgy meg meredt, hogy hűtőmágnesnek is elment volna. Az amano garnélák a talajon break táncot jártak.
Nem akarom szépíteni, elég katasztrofális volt a helyzet.
Na és itt jött a képbe drága csúf barátom, aki épp az új halaimat tartotta karanténban. Vagyis magában.(Lehet elnevezem karanténnak...)
David Hasselhoffot megszégyenítő sebességgel hordtam át egyesével a halakat és garnélákat és közben bőszen imádkoztam hátha segít valamit.
Szerencsére komál az öreg mindenható, (elég sok balfasz húzással szoktam szórakoztatni...) így egyetlen élőlény sem vesztette életét ebben a félresikerült akciómban.
Na ekkora hős volt az én csúfságos kis akváriumom :)
Baromi jó írás! Még több ilyet! :ROFLMAO::ROFLMAO:(y)
 
Új fejlemények vannak drága barátaim!
Oly sokat kifogásolt hobbim érdekes reakciókat váltott ki édesanyámból...
Vagy két napja kezdődött, mikor este etetésnél letelepedett az akváriumom elé. Hosszas szemlélődés után kijelentette, hogy a guppim magányos.
(Van egy lány guppim az akváriumban, még régebbről maradt meg)
Mivel minden halnak van legalább egy párja ezért ő sem maradhat így, szereznünk kell neki egy kandúrt. Persze nem igazi kandúrt, mert az rövid ideig él meg akváriumban meg amúgy is szalmaláng szerelem lenne egy hal és egy macska közt, hanem csak olyan átvitt értelemben kandúrt aki kan és úr is egyben.
Úgyhogy ma szépen átbaktattunk Béciszomszéd lowtech csodabazárjába ahol is pár percre elvesztettem anyukámat. Na nem azért mert akkora a bolt mint egy téesztelep istállója hanem se kép se hang bámulta az akváriumokat. Majd jött a kérdezz felelek amiben az összes halról megkérdezte ki fia borja.
Aztán minden fajtát rám akart tukmálni mint ha ő lenne az eladó, mert neki mennyire tetszenek. Közöltem, hogy az én akváriumom teltházas lett azzal az egy guppifiúval.
A "na de akkor hogy lesznek olyan szép halai?" kérdésre már tényleg nem számítottam.
A szemem kiguvadt mint a csigának, hirtelen köpni nyelni nem tudtam főleg azért mert eddig ő volt a leghangosabb bírálóm.
Azt találtuk ki, hogy megkapja a csúfságot és olyan halakat rak bele amit szeretne. Persze csak ésszel :D
Így gyorsan lekerült a nevemről ez a szeretett szörnyeteg viszont ebből kifolyólag sokkal könnyebb lesz beadagolni a hírt, hogy nemsokára érkezik egy új garnélás akvárium :D
Talán fertőző ez a hobbi... Tudja a fene.
 
Üdv újra itt :)
Az ünnepek lezajlottak, vége a tunyulásnak.
Mivel anya einstandolta a csúfságot az erősebbkutyab.szik elvet alkalmazva, így azt hittem kikerült a kezem alól a dolog. Ennél nagyobbat persze nem is tévedhettem volna. Igazából csak annyi változott, hogy most van aki megmondja mit hogyan csináljak :D Szörnyű hányattatott férfi sors ez...
A kívánságlista egy kék háttérrel kezdődött. Aztán jött egy éjszakai tiszakommandó (na jó, nem volt éjszaka de rohadt sötét volt...) aholis a tisza partról szereztünk be bátyámmal egy vödör homokot. Kicsit a kék háttérrel kezd tengerpart hangulata lenni, de ha bekerülnek a kagylók és csigaházak amiket drága családom matriarchája már oda is készített, akkor kénytelen leszek fűszoknyát ölteni minden vízcseréhez. Persze a kókuszbújó elengedhetetlen részét fogja képezni a látványnak.
Brutális lelkesedéssel és rengeteg felhalmozott barkácstudással bele fogtam egy led világítás készítésébe a másik akváriumomhoz, de a két világítás együttes hatalmából nem a bolygó kapitánya hanem az alga őnagysága köszönt be. Lustaság fél egészség alapon nincs kedvem megoldást találni a problémára MÉG, Így egy időre világítást is nyert magának a csúfság.
Jelenlegi állásában így néz ki:
Cmy-dW43KAGpsgK_r7dKqQWeDrWHRqlOtTjrJsCr4QqLIez_hZKxS-a-0Vtgps8f37ZfwkiQqFIwxBf32I=w1369-h770-no.jpg
Mondtam anyának, hogy ha műnövényt rak bele, elköltözöm... Így most kitalálhatom melyik növényeim kerüljenek át. Remek üzlet volt :cry:
A halfelhozatal úgy sejtem platti molli guppi és hasonló i-re végződő elevenszülő szörny lesz. Lehet érdemes lenne meglepnem egy két sügérrel az egyedszám kordában tartása érdekében :asshat: (ugye jól látom, hogy ez egy papírcsákós szmájlisegg?)
Ma talajt is kellett néznem, mert nem jó ám így ez a homok, valamivel fel kell dobni mert az enyémben is keverve van. (manadot kevertem manaball talajjal, de bele sem merek vágni ennek a lépésnek az elmagyarázásába mert úgy sem értené meg...)
jShic8lah-w31ly12RohaxnkCrvnDO5KXEisE4k7kl-Ylh0pSdN76sp6hV-HTVqp8WvXX0POleWBRtSTVl=w1369-h770-no.jpg
Szóval szerintetek milyen talaj mutatna jól a kék háttérrel és a kagylókkal? (Ne ilyen lágy és természetes színt képzeljetek el hanem olyan rikítót amilyet a cukorkaszörny hányt ki...)
-sárga
-zöld
-piros
-kék
 
csak és kizárólag a rikító pink jöhet szóba, miután végigolvastam a hányattatásod :)
Azt hiszem egy kis zacskó fakó pink van a pincémben (fogalmam sincs hogy került hozzám, de szívesen felajánlom a 'vattacukor-projekthez') :p:ROFLMAO:
 
Egy úr vagy :D Nem tudom milyen technikával lehetne a fakó pinkből rikítót csinálni... Van tipped? Nem hátrány ha nem színezi a vizet :D Bár egész jó bosszú lenne a rózsaszín vasemberes pólómért cserébe!
 
jut eszembe... az éjszaka világító kavics még nem került szóba nálatok :D
meg gyerekkori álmom volt a levegőztetőre kötött kincsesláda, meg úszó búvár... azt hiszem a Ti akváriumotokba simán beférne az is :)
Egyébként ne fogd fel tragédiának, legalább nem lesz olyan unalmas a fórum hogy csupa profi növényes akváriumot kell nézni ;)
A sárga lenne ami legkevésbé lenne gáz a homokban...
 
:asshat: (ugye jól látom, hogy ez egy papírcsákós szmájlisegg?)
Szerintem inkább egy scrotum ld/ls. pars cutis sacculi remotio.
Nagyon vidám kezd lenni a naplód. Érdekes fordulatokkal. A gondatlanságból elkövetett co2 túladagolás bűntettén szerintem legalább egyszer mindenki túl esik, de szerencsére mindig jól alakul a vége.
Így tovább.
 
jut eszembe... az éjszaka világító kavics még nem került szóba nálatok :D
meg gyerekkori álmom volt a levegőztetőre kötött kincsesláda, meg úszó búvár... azt hiszem a Ti akváriumotokba simán beférne az is :)
Egyébként ne fogd fel tragédiának, legalább nem lesz olyan unalmas a fórum hogy csupa profi növényes akváriumot kell nézni ;)
A sárga lenne ami legkevésbé lenne gáz a homokban...
Lehet kapni nagyon kis cuki legalább ilyen színű medúzákat. Libegnek, úsznak, és az említett színek minden árnyalatában pompáznak. Műanyag nem termel salak anyagot.
 
jut eszembe... az éjszaka világító kavics még nem került szóba nálatok
meg gyerekkori álmom volt a levegőztetőre kötött kincsesláda, meg úszó búvár... azt hiszem a Ti akváriumotokba simán beférne az is
Egyébként ne fogd fel tragédiának, legalább nem lesz olyan unalmas a fórum hogy csupa profi növényes akváriumot kell nézni
A sárga lenne ami legkevésbé lenne gáz a homokban...
Volt már szerencsém ilyen akváriumot látni. Búvár kincsesláda sárkánnyal, piros talaj, üvegdekor, delfines polcdíszek, márványgolyó, műanyag rák és gésás tányér mind egy helyen... De ez vitt rá az akvarizálásra :D

Szerintem inkább egy scrotum ld/ls. pars cutis sacculi remotio.
Nagyon vidám kezd lenni a naplód. Érdekes fordulatokkal. A gondatlanságból elkövetett co2 túladagolás bűntettén szerintem legalább egyszer mindenki túl esik, de szerencsére mindig jól alakul a vége.
Így tovább.
Köszönöm szépen :) Gondoltam rá, hogy kezdek a saját akváriumomnak is naplót, de az kevésbé eseménydús :D
 
csak és kizárólag a rikító pink jöhet szóba, miután végigolvastam a hányattatásod :)
Azt hiszem egy kis zacskó fakó pink van a pincémben (fogalmam sincs hogy került hozzám, de szívesen felajánlom a 'vattacukor-projekthez') :p[emoji23]
Hát ez mekkor :D vattacukor projekt :D lehetne nyitni egy új topic-ot amiben az ilyen remek kommenteket gyűjtögetnénk majd év végén szavaznánk az év kommentjére :D a győztes pedig kapna valami kis apróságot ami passzolna a kommentjéhez :D
 
Back
Oldal tetejére