• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Mennyit világítsunk?

Sajna a világítás DIY bútorlapban van az aki tetején.:( Ezért lett a 2 db 1x39 w előtét dimmelhető, hogy azzal tudjak játszani, ha már az emelgetéssel nem megy.
Köszi a gyors válaszokat. Az biztos, hogy sok lesz a fény, egyáltalán nem ezt terveztem, de az "élet" közbeszólt.:devil::cry:
Kipróbálom amit írtatok, de még lenne egy kérdésem.
A teljes fény 4x39 w vagy 3x 39 w legyen?


Szerintem kakó, már csak a CO2 miatt is. A lényeg szerintem, de majd kijavítanak ha nem így van, hde táppal meg CO2-vel utána kell menni rendesen a világításnak...
 
sziasztok!
Adott egy frissen indított aki (45x30,x30) 1800 lumen es ledlámpa ami 300 anként kapcsolható. Lowtech nincs co2 van bennd parvula m. ,rotala, stauro,bonsai,hydro j.
5 óra világítással és 900 lumennel kezdtem el az akit. Kérdés hogy jól tettem -e ? Meg hogy mikor ,mennyi idővel esetleg lumennel növeljek?
 
sziasztok!
Adott egy frissen indított aki (45x30,x30) 1800 lumen es ledlámpa ami 300 anként kapcsolható. Lowtech nincs co2 van bennd parvula m. ,rotala, stauro,bonsai,hydro j.
5 óra világítással és 900 lumennel kezdtem el az akit. Kérdés hogy jól tettem -e ? Meg hogy mikor ,mennyi idővel esetleg lumennel növeljek?
A LED-ekkel nincs még túl sok tapasztalat. A lumenszám alapján valahol 0,6 watt/liternél jársz most, ha át akarnám számolni a szokásos T5/kompakt fénycsövek szintjére. Fényt szerintem low-techben nem szabad ennél feljebb emelni, te az időtartamot majd igen. Feltéve, hogy nem lesz alga.
 
A LED-ekkel nincs még túl sok tapasztalat. A lumenszám alapján valahol 0,6 watt/liternél jársz most, ha át akarnám számolni a szokásos T5/kompakt fénycsövek szintjére. Fényt szerintem low-techben nem szabad ennél feljebb emelni, te az időtartamot majd igen. Feltéve, hogy nem lesz alga.
:) köszi. Mégis mikor fogom tudni hogy emelhetek és mennyit?
 
Sajna a világítás DIY bútorlapban van az aki tetején.:( Ezért lett a 2 db 1x39 w előtét dimmelhető, hogy azzal tudjak játszani, ha már az emelgetéssel nem megy.
Köszi a gyors válaszokat. Az biztos, hogy sok lesz a fény, egyáltalán nem ezt terveztem, de az "élet" közbeszólt.:devil::cry:
Kipróbálom amit írtatok, de még lenne egy kérdésem.
A teljes fény 4x39 w vagy 3x 39 w legyen?

Nigro mester blogjan olvastam, hogy x idő után szenvednek a növények, nem tudnak pihenni. Nálam kicsit visszabb vett az alga, miután a feles világítási időből leloptam fél-fél órát. (180 l felett 2*2*39W)

Szerintem lehetne végig valamennyivel kevesebb fénnyel világítani, ha nagyon fényigényes növény van, akkor azt cserélni esetleg. Nekem az a tapasztalatom, hogy amikor csak két cső megy semmi bubizas, amint bekapcsol a másik kettő is, kb fél óra és "pezseg" a víz. Tehát az szerintem nem lesz jobb, ha hosszan tartó éppenhogy fénnyel eteted az algakat.
 
Sziasztok!

Van egy 30 literes nanom. Eddig csak 11 watt volt felette, világítottam vele napi 8 órát, 14:00-22:00ig. alga nem volt, növények növögettek. Most sikerült még 11wattot fölé tenni. Szűröm frissen indított tetratec ew 400, nem csak gyári töltettel, van benne 1 liter siporax is. Az lenne a kérdésem, hogy mennyit és hogyan lenne érdemes világítani. Ma vettem még egy időzítő kapcsolót a másik lámpának, így tudom külön külön is kapcsolni, ha kell. Én úgy gondoltam hogy hagyom a napi 8 órát 22 wattal, ami kb 0.88 w/l mivel szerintem kb 25 liter víz van az akiban, még sose mértem meg. CO-m nincs, de az élesztős megoldás a közeljövőben elindul. Ami még fontos adat lehet, naponta tápozok, Green Aqua Micro macro napi 1 ml, és carbo, napi 1ml. Tanácsokat, ötleteket szívesen várom!!
Üdv
Tomi
 
Sziasztok!

Van egy 30 literes nanom. Eddig csak 11 watt volt felette, világítottam vele napi 8 órát, 14:00-22:00ig. alga nem volt, növények növögettek. Most sikerült még 11wattot fölé tenni. Szűröm frissen indított tetratec ew 400, nem csak gyári töltettel, van benne 1 liter siporax is. Az lenne a kérdésem, hogy mennyit és hogyan lenne érdemes világítani. Ma vettem még egy időzítő kapcsolót a másik lámpának, így tudom külön külön is kapcsolni, ha kell. Én úgy gondoltam hogy hagyom a napi 8 órát 22 wattal, ami kb 0.88 w/l mivel szerintem kb 25 liter víz van az akiban, még sose mértem meg. CO-m nincs, de az élesztős megoldás a közeljövőben elindul. Ami még fontos adat lehet, naponta tápozok, Green Aqua Micro macro napi 1 ml, és carbo, napi 1ml. Tanácsokat, ötleteket szívesen várom!!
Üdv
Tomi
Én nem nyomnám egyből a 22 W-ot... szerintem mehetne a CO2-vel majd együtt.
 
Sziasztok!

Van egy 30 literes nanom. Eddig csak 11 watt volt felette, világítottam vele napi 8 órát, 14:00-22:00ig. alga nem volt, növények növögettek. Most sikerült még 11wattot fölé tenni. Szűröm frissen indított tetratec ew 400, nem csak gyári töltettel, van benne 1 liter siporax is. Az lenne a kérdésem, hogy mennyit és hogyan lenne érdemes világítani. Ma vettem még egy időzítő kapcsolót a másik lámpának, így tudom külön külön is kapcsolni, ha kell. Én úgy gondoltam hogy hagyom a napi 8 órát 22 wattal, ami kb 0.88 w/l mivel szerintem kb 25 liter víz van az akiban, még sose mértem meg. CO-m nincs, de az élesztős megoldás a közeljövőben elindul. Ami még fontos adat lehet, naponta tápozok, Green Aqua Micro macro napi 1 ml, és carbo, napi 1ml. Tanácsokat, ötleteket szívesen várom!!
Üdv
Tomi
Nagynyomású CO2 nélkül nehéz lesz az élet ha beveted a 22W-ot, ha még is megpróbálod akkor 6-7 óránál nem világítanék többet.
 
Nagynyomású CO2 nélkül nehéz lesz az élet ha beveted a 22W-ot, ha még is megpróbálod akkor 6-7 óránál nem világítanék többet.

Értem, köszönöm a tanácsot.
Most úgy lőttem be a rendszert, hogy az egyik 11w-os 14:00-22:00ig világit, a másik 16:00-20:00ig, így csak 4 órán át megy a 22 watt. Ha minden jól megy akkor talán hétvégére meglesz az élesztős rendszer.
 
Értem, köszönöm a tanácsot.
Most úgy lőttem be a rendszert, hogy az egyik 11w-os 14:00-22:00ig világit, a másik 16:00-20:00ig, így csak 4 órán át megy a 22 watt. Ha minden jól megy akkor talán hétvégére meglesz az élesztős rendszer.
Ezeket a dolgokat neked kell kikisérletezni, mi csak el tudunk indítani egy helyes úton, ha még is használod a 22W-ot és még az élesztőssel is csak most barátkozol, akkor sokat kell majd az akival foglalkozni, de így tudod kitapasztalni milyen világítási időtartam a jó, mennyire válik be nálad az élesztős rendszer, jó e a szűrés stb.
Viszont ha beáll az akid, akkor biztos egy szép zöld szigeted lesz otthon.:cool:;)
 
Sziasztok! :)
Először is Boldog karácsonyt mindenkinek :)

Kérdésem lenne:
112 literes aki.

Tápozás:
Green Aqua Macro/Micro táp 2ml naponta
Easy Carbo 3-4 ml naponta

Szűrés:
óriási matten a sarokban

Világítás:
2 x 18W Sylvania 865
1 x 18W Osram Fluora

Növények:
Anubias (változatot nemtudom)
Tündérhínár
[szeretnék még mást is majd, nyílván nem high tech. akis növényt]

Előtét miatt (15W csak) a Fluora nyílván nem gőzerővel megy.

Ez így kb 50W.

Jelenleg 8 órát világítok. Reggel 9-től délután 5-ig.

Elegendő ez?

Köszi :)
 
Szia!
Szerintem a 2071 kevés lesz (tapasztalatból mondom)a szűrő tartálynak is minimum 5%-nak lennie kell. Inkább egy 2073 vagy 2075 vagy Tetratec ex1200
 
Köszönöm szépen a segítségeteket! :)
Akkor gyűjtögetek egy EX1200-re.
És elnézést a pici off-ért.

Boldog karácsonyt ! :)
 

Ledes világításnál hogyan kell a világítási időt kiszámolni? (eheim aquastyle24)


Én a lm/W-ot venném alapul. T5 esetében ez kb 80. Nigro Papa 2010-es 1 oldali írását alapul véve, ki tudod számolni.
 
Back
Oldal tetejére