• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyit Bír Ki a Kertben? Dirted Tank Teszt (NPT)

[QUOTE 340526, member: 5861"]Ma délután töltöttem bele ~5 liter ~65 fokos vizet.[/QUOTE]
Ezzel max pár órára oldod meg a problémát. Nekem a kérdés, hogy van-e értelme?! Át akarod teleltetni?
 
És igazad lett. Átírták az időjárás előrejelzést, sokkal zordabban néz ki.

View attachment 21992


Szétszedem az akváriumot valamikor a héten.
Helló! Ez még változhat persze, most enyhül majd az idő de úgy néz ki kb. egy hét múlva újra támad a hideg. Valszeg tartós enyhülés nem várható huzamosabb ideig.
Egyébként az akvakertészen kívül még az időjárási fórumokat bújom napi rendszerességgel.
 
Egyébként sózással még kicsit lejjebb tudod vinni a fagypontját, ha van kedved kísérletezni, de a növények, ugyan a sót egy darabig tolerálják, a 0 fok alatti vizet gondolom már kevésbé.
Én támogatom a bontást, és a növények megmentését:whistle::rolleyes:
 
Én támogatom a bontást, és a növények megmentését:whistle::rolleyes:

Tulajdonképpen ilyen növényeim vannak hasonló benti akváriumokban is, luxuskörülmények között, 20-22 fokon. Nincs többre szükségem.

Számomra a legjobb megoldás egy elektromos fűtő lenne, csak nincs a kertben áram. Megnéztem, Decemberi átlaghőmérséklet Magyarországon 0 fok körül van. Ha mondjuk 5 fokon alá nem engedném a víz hőmérsékletét, az már lehet, hogy elegendő az átteleléshez. Ha jól gondolom, ennek az áram költsége hasonló lehet egy 25 fokon tartott akváriuméhoz 20 fokos szobában.
 
Várd meg amíg teljesen lefagy és egy jégkocka lesz belőle, majd törd le róla az akváriumot, és akkor lesz egy gyönyörű jégkocka díszed egész télre. Icescape...
 
Tulajdonképpen ilyen növényeim vannak hasonló benti akváriumokban is, luxuskörülmények között, 20-22 fokon. Nincs többre szükségem.

Számomra a legjobb megoldás egy elektromos fűtő lenne, csak nincs a kertben áram. Megnéztem, Decemberi átlaghőmérséklet Magyarországon 0 fok körül van. Ha mondjuk 5 fokon alá nem engedném a víz hőmérsékletét, az már lehet, hogy elegendő az átteleléshez. Ha jól gondolom, ennek az áram költsége hasonló lehet egy 25 fokon tartott akváriuméhoz 20 fokos szobában.

Kérdés, hogy van-e olyan fűtő, amit be lehet állítani ilyen alacsony hőmérsékletre? Mert az akvarisztikában használatosak kb 18 foktól felfelé szabályozhatók, ezek kint egész télen folyamatosan mennének, vagy időkapcsolóval lehet kapcsoltatni pl. óránként menjen negyed órát, vagy valami ilyesmi.

csak nincs a kertben áram
Hosszabbító? Ha nem is gyári, mert azt nem tudod az ablakon kihozni, de egy vezetékpár simán kihúzható, és rácsukható az ablak.
 
Tulajdonképpen ilyen növényeim vannak hasonló benti akváriumokban is, luxuskörülmények között, 20-22 fokon. Nincs többre szükségem.

Én a többi kedves fórumtársra (köztük magamra is) gondoltam, amikor a növények megmentését javasoltam :p:shy::LOL:
 
Ezzel max pár órára oldod meg a problémát. Nekem a kérdés, hogy van-e értelme?! Át akarod teleltetni?

Annak idején a kerti dézsába egy 100W-os fűtést tettünk amit egy időkapcsoló óránként bekapcsolt 10 percre. A dézsa alja sosem fagyott be :)
 
Számomra a legjobb megoldás egy elektromos fűtő lenne, csak nincs a kertben áram. Megnéztem, Decemberi átlaghőmérséklet Magyarországon 0 fok körül van. Ha mondjuk 5 fokon alá nem engedném a víz hőmérsékletét, az már lehet, hogy elegendő az átteleléshez. Ha jól gondolom, ennek az áram költsége hasonló lehet egy 25 fokon tartott akváriuméhoz 20 fokos szobában.


Hoppá! Ez nem is rossz ötlet. Néztem, ilyen 12V-os napelem nem is túl drága (10+ KHUF) és létezik 12V-os akvárium fűtő is. Kicsit növelve az akvárium térfogatát, a hőingadozást is csökkenteni lehetne.
 
Várd meg amíg teljesen lefagy és egy jégkocka lesz belőle, majd törd le róla az akváriumot, és akkor lesz egy gyönyörű jégkocka díszed egész télre. Icescape...
Nekem is pont ez jutott eszembe, megvárod teljesen befagy, lebontod az oldalait(bár valószínűleg ez megoldja a természet magától) és mehet is a IAPLC
versenyre, az üveg tuti nem rontja majd az összképet, full opti white.
Ilyet még nem láttam, bár a japók biztos már megcsinálták, ha valaki tud ilyet csatolhatná.
Amúgy meg a DIY szekcióba pillanatok alatt összedobnának neked egy napelemes, sörkollektoros, szélgenerátoros, geotermikus fűtőt.
Én a bontásra, nemmel szavazok :)
 
Szabályok?o_O

Gondolom nem lehet csak úgy egy 220V-os hosszabbítót elvinni hosszú távon a fél kerten keresztül. Vízállónak (eső) kell lennie, lehet, hogy földben kell vezetni (kutya?), nem tudom mik a szabályok.
 
Back
Oldal tetejére