• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyit Bír Ki a Kertben? Dirted Tank Teszt (NPT)

Jó kis napló!
Fagyasztott zöldségkocka. Egyre jobban érdekel-hogy meddig bírja az üveg. Mi lesz olvadáskor? Izgi...:)
 
Ezt jól eltetted télire! Csoda hogy az üveg még nem robbant szét! Mondjuk legalább attól nem kell tartani, hogy a víz esetleg kifolyik...:D
 
Durva, főleg, hogy az üveg kibírta.
Valahogy nem tudod egyben kibányászni a jégkockát? Érdekes lenne így kitenni valahova. :D
Meg kíváncsi lennék arra, hogy ha kiolvad, akkor beindulna-e az élet, vagy sem.
 
Durva, főleg, hogy az üveg kibírta.
Valahogy nem tudod egyben kibányászni a jégkockát? Érdekes lenne így kitenni valahova. :D
Meg kíváncsi lennék arra, hogy ha kiolvad, akkor beindulna-e az élet, vagy sem.

Az utóbbi évek teleit simán kihúzta volna. Az idei más kategória.

Szerintem is egy enyhébb telet pár növény kibírt volna.... A másik probléma, hogy nemcsak a teteje/oldala fagyott be, hanem alulról is, a talaj irányából.

Minden esetre nagyon jól bírta mind a nyári kánikulát, mind a hideg időt. Ha legközelebb próbálom, lehet, hogy nagyobb akváriumot választok, mivel a napon belüli hőingadozás így kevesebb.

Ami engem meglepett, hogy milyen kevés alga volt annak ellenére, hogy néha telibekapta a nap. Lehet, hogy a nagyon erős fény + nap UV számít? Az üveget egyszer sem algátlanítottam, mégis tökéletesen tiszta maradt. A víz extra kemény (Bp-hez képest is), nyitott kerti akváriumnál a párolgás még nagyobb probléma, mert sokkal több vízkőlerakódás lesz az üvegen. (+szél)
Viszont ezek a növények nagyon szépen fejlődtek ebben a nagyon kemény vízben is. Biológiai szűrő hiánya egyátalán nem okozott gondot, bár ebben hal csak rövid ideig volt. Kezdem tényleg azt hinni, hogy ilyen low-tech növényes akváriumoknál a szűrő csak még egy bizonytalanságot visz a rendszerbe és nélküle minden stabilabb.

Egyébként ma néztem, csigák még élnek.
 
Utoljára módosított:
Update, 32 hét, áram nélküli, 'scape mentes :(, föld talajú, tápozásmentes kerti akvárium

Mi a helyzet az akvariummal? a nagy bejegesedes utan elbontasra kerult, vagy kiolvadt?

Az akvárium kiolvadt, és nem tört szét!!

Így nézett ki ~1+ hete, amikor még hideg volt:

upload_2017-2-7_20-56-58.png


Majd készítek képet a jelenlegi állapotokról.

Csigák élnek. Növények nagy része kipusztult, de mintha még minimális zöldet látnék benne, de holnap jobban megnézem világosban.
 
Nincs, Márciusban szétszedtem, mivel kellett a hely a nagyobb akváriumnak. Talán a Vallisneriában volt még élet.

Idén nagyobb akváriummal, 200 literessel próbálkozok:

https://akvakertesz.hu/threads/kerti-akvarium-200-literes-el-natural.6861/

Ha valakit érdekel és hasonló teraszi akváriumot szeretne, találtam egy táblázatot, ami milyen hőmérsékletet szeretnek / viselnek el a növények:

Christel Kasselman: Aquarium Plants

478 oldal Temperature Tolerance of Aquarium Plants

Például:

Bacopa Caroliniana Min 4 Optimum 22-25 Max 29
Vallisneria spiralis Min 5 Optimum 22-28 Max 30
 
Back
Oldal tetejére