• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyire színezi a vizet?

kipser

Főkertész
Sziasztok,

mivel nemsokára Re-Scape lesz itthon ezért gondoltam nyitok egy új témát ezzel a célzattal.
Szóval a téma adott ezek a fák mekkora mértékben színezik a vizet és mit lehet ellene tenni?

Talawa
Vasfa
Red Moor
Mangrove.

Red moor 2-szer is volt már az akváriumban, egy kis Seachem Purigen segítségével elég szép tiszta vizet varázsoltam.
 
Red moor fával van tapasztalatom. Kb 3 hétig áztattam a kádban (nagy méretű fák, panel), napi vízcserével, hiszen használtuk a fürdőt. Minden vízcsere előtt határozottan vöröses lett a víz, de nem volt nagyon vészes, utána az akváriumban még 3-4 hétig színezett egy kicsit, de nem zavaróan, purigenem ekkor még nem volt, azzal szerintem simán színtelen maradt volna a víz.
Ismerősömnek van egy szép nagy mangrove darabja, kb 30 kg, ~800 literben. Kimondottan erősen színezett, ráadásul sokkal tovább is, persze egyre gyengébben, de ez kb 6-8 hónapig eltartott. Sok purigennel talán kontrollálható, de necces.

Színezés ellen természetesen használat előtti, lehetőleg több hetes, akár néhány hónapos áztatással, gyakori vízcserékkel és purigennel lehet védekezni.
 
Back
Oldal tetejére