• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack CO2 tápozáshoz?

Mennyi ideig elég egy 2kg-os palack? (100 literes akvárium esetén)

  • 2 hónap

    Votes: 21 14.0%
  • 3 hónap

    Votes: 28 18.7%
  • 4 hónap

    Votes: 44 29.3%
  • 5 hónap

    Votes: 17 11.3%
  • 6 hónap

    Votes: 14 9.3%
  • 6 hónapnál tovább

    Votes: 26 17.3%

  • Total voters
    150
Szerintem a töltés nem gond, amennyiben a tartály szabványos nyomáspróbával rendelkezik. Minden egyéb "alternatív" megoldás tényleg bonyolult
Nem tudom Magyarorszagon mennyire elterjedt, nalunk a sodastream betetes patron modjara cserelheto. A toltest itt 1 hetes hataridore veszik csak at en a meret miatt az gyora csere miatt is valasztottam.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Nekem 30 literes az aksim. Ha a 26 literesbe 3 hónapig megy akkor ez nem egy rossz alternatíva! Azt gondolom maradok én is ez mellett ha a co2 mellett döntök.A cserepalack 2700 ft körűl mozog,tehát a töltéssel sem bajlódni.
 
Nekem 30 literes az aksim. Ha a 26 literesbe 3 hónapig megy akkor ez nem egy rossz alternatíva! Azt gondolom maradok én is ez mellett ha a co2 mellett döntök.A cserepalack 2700 ft körűl mozog,tehát a töltéssel sem bajlódni.
Most tudom pontositani az infot, 05.26 uzemeltem be a palackot es tegnap csereltem. 90 bps napi 8.5 oraban.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Most tudom pontositani az infot, 05.26 uzemeltem be a palackot es tegnap csereltem. 90 bps napi 8.5 oraban.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Köszönöm az infót!!! Mindenképpen jó alternatíva.
 
Valaki tud segíteni,hogy mennyi a 2 kg-os palack súlya töltet nélkül?
Bele van ütve a tára súly. Mindjárt nézek egyet ha megtalálom (co2 oltó palack, gondolom hasonló súlyban vannak)

Szerk.: 8,35kg van beütve, és 2kg a töltet.
 
Utoljára módosított:
Bele van ütve a tára súly. Mindjárt nézek egyet ha megtalálom (co2 oltó palack, gondolom hasonló súlyban vannak)

Szerk.: 8,35kg van beütve, és 2kg a töltet.
Szállítás miatt kérdezem,hogy be vállaljam e.De akkor be!
Köszönöm szépen! :)
 
Próbálom kiszámolni a 2 kg-os palackomból mennyi fogyott eddig, de sajna nem tudom a tárát. van ugyan rajta egy 3.75kg, de szerintem az nem a tára.Ez a palackba van ütve. Aztán van egy biléta a palack nyakán, az 4,45, de itt nincs mértékegység, viszont gondolom ez a tára,de ez a rászerelt fogantyúval vagy anélkül értendő? Van valakinek ötlete?
 

Attachments

  • 20170322_173146.jpg
    20170322_173146.jpg
    76.4 KB · Megtekintések: 40
Én 150g-os nagy patront használok. Ez napi 8 órás, 70bpm, reaktoros használat mellett 1 hónapig elég egy 150l-es akiba.
A dc lime és és a táblázat szerint is jó a co2 szint.
Így 2kg co2 1 évig elég lenne.
Ahogy látom itt mindenkinek sokkal több co2 fogy. Lehet hogy a csöveknél, csatlakozásolnál szökik valamennyi? Nálam a nyomáscsökkentő, a mágnesszelep, a tűszelep és a bubi számláló egybe van építve gyárilag. Lehet, hogy nálam ezért nincs szivárgás és emiatt ilyen gazdaságos?
bd36cfa1611f2f0f5d9a6a96712da423.jpg


Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Én 150g-os nagy patront használok. Ez napi 8 órás, 70bpm, reaktoros használat mellett 1 hónapig elég egy 150l-es akiba.
A dc lime és és a táblázat szerint is jó a co2 szint.
Így 2kg co2 1 évig elég lenne.
Ahogy látom itt mindenkinek sokkal több co2 fogy. Lehet hogy a csöveknél, csatlakozásolnál szökik valamennyi? Nálam a nyomáscsökkentő, a mágnesszelep, a tűszelep és a bubi számláló egybe van építve gyárilag. Lehet, hogy nálam ezért nincs szivárgás és emiatt ilyen gazdaságos?
bd36cfa1611f2f0f5d9a6a96712da423.jpg



Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Van 1 számításom miszerint 150 gramm fogyott 1 hónap alatt, de ezt annyira keveselltem, hogy nem hittem el! Egyébként a reduktorom hasonló mint a tied, csak 2 nyomásmérő van rajta, de ugyanilyen kompakt az is. Ezek szerint van realitása a számoknak! ☺️5-7 bubi/sec az adag
 
Van 1 számításom miszerint 150 gramm fogyott 1 hónap alatt, de ezt annyira keveselltem, hogy nem hittem el! Egyébként a reduktorom hasonló mint a tied, csak 2 nyomásmérő van rajta, de ugyanilyen kompakt az is. Ezek szerint van realitása a számoknak! ☺️5-7 bubi/sec az adag
Nekem is va egy számításom: annyi fogy, amennyire kinyitom a szelepet :)
 
Én 150g-os nagy patront használok. Ez napi 8 órás, 70bpm, reaktoros használat mellett 1 hónapig elég egy 150l-es akiba.
A dc lime és és a táblázat szerint is jó a co2 szint.
Így 2kg co2 1 évig elég lenne.
Ahogy látom itt mindenkinek sokkal több co2 fogy. Lehet hogy a csöveknél, csatlakozásolnál szökik valamennyi? Nálam a nyomáscsökkentő, a mágnesszelep, a tűszelep és a bubi számláló egybe van építve gyárilag. Lehet, hogy nálam ezért nincs szivárgás és emiatt ilyen gazdaságos?
bd36cfa1611f2f0f5d9a6a96712da423.jpg



Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Dejó cucc, honnan van? eÖbölből? Mondjuk nekem a mágnesszelep nem kéne rá. :)
 
Sziasztok,en 500g palackot hasznaltam egy 120l akvaba,de sajna max 3hetig birta.szoval atrakom a 42l akvaba.es 5kg palack megy a 120l literesbe.escsak nappali adagolas lesz mindkettoben 😊.remelem igy tovab kibir a kispalack a 42l akvaba.
 
Sziasztok,en 500g palackot hasznaltam egy 120l akvaba,de sajna max 3hetig birta.szoval atrakom a 42l akvaba.es 5kg palack megy a 120l literesbe.escsak nappali adagolas lesz mindkettoben 😊.remelem igy tovab kibir a kispalack a 42l akvaba.
Valószínű tovább bírja.. 👍
 
Sziasztok,

Kifogyóban az első 2kg palackom - nagyjából lehet tudni meddig bírja még?
A nyomáscsökkentő a palack oldalon 15bar-t ír, a kimenő oldalon tartja még a kb 1.8bar-t
60 literes akvárium alatt megy már vagy egy éve.

Remélhetőleg tudom cserélni, a LiquidNature-t engedték kinyitni :)

Köszi!
 
Sziasztok!
Egy sima, 54 l-es, növényes Tetra akváriumban 600 g CO2 január 28-tól máig tartott.
(RIP)
Dennerle Scapers Soil, hegyvidéki csapvíz (kH 4, gH 12, kb., csíkteszttel mérve), napi 6,5 óra CO2-adagolás: 1 bubi/mp, kicsit feltuningolt gyári világítás (kb. 1300 lumen), Green Aqua Micro/macro tápozás (heti 2/4 ml), hetente kb. 40% vízcsere, rendszeres karbantartás.
Azóta az akvárium gyakorlatilag algamentesen üzemel, kész dzsungel, akár hetente lehetne benne kaszálni (csak háttérnövények és egy Anubias). Élővilág: 14 neon, 2 (nagyranőtt) SAE, 2 oto, 1 Neritine csiga és 1 orange neocaridina garnéla (nem bírtam kihalászni, a társai a nemrég indított indított 30 l-es low-energy nanóban éldegélnek).
Jövő hét elején, alapos növénynyírás után szerelem fel a következő 600 g-os palackot.
 

Attachments

  • IMG_20210910_194611.jpg
    IMG_20210910_194611.jpg
    218.6 KB · Megtekintések: 33
  • IMG_20210910_194713.jpg
    IMG_20210910_194713.jpg
    191.3 KB · Megtekintések: 26
Back
Oldal tetejére