• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi fényig érdemes menni low techben co2 nélkül?

apajatszik1

Tapasztalt kertész
Kezdő vagyok növények terén ezért nyitottam meg ez a témát mert eléggé elbizonytalanított hogy mindenhol mást írnak.Remélem más is tanul a sok kezdőkérdésemből :) Szeretnék egy akvit 63 vagy 72 litereset 2x 24watt világítással co2 nélkül.Növények terén ami érdekel Hydrocotyle tripartita japan,HM,sagittaria subulata,és esetleg micranthemum sp. monte carlo.Táp profito carbo ga makro.Halak nem tervezek csak ha már jól beállt.Várom az itteni profik véleményét :)
 
Kezdő vagyok növények terén ezért nyitottam meg ez a témát mert eléggé elbizonytalanított hogy mindenhol mást írnak.Remélem más is tanul a sok kezdőkérdésemből :) Szeretnék egy akvit 63 vagy 72 litereset 2x 24watt világítással co2 nélkül.Növények terén ami érdekel Hydrocotyle tripartita japan,HM,sagittaria subulata,és esetleg micranthemum sp. monte carlo.Táp profito carbo ga makro.Halak nem tervezek csak ha már jól beállt.Várom az itteni profik véleményét :)

Én nem vagyok profi,de szerintem ezt ki kell tapasztalni mindenkinek,hogy mennyinél nem algásodik még be az akvárium.
Tápozáshoz,csak annyit,hogy ha van Green Aqua Macro,akkor bekéne szerezni hozzá Micro-t is és akkor a Profito hanyagolható lenne.
 
Én ha jól tudom halak nélkül macro +microval lehet valamiből hiány viszont a profitóban és a macroban már megvan minden ami kell.Javítsatok ha rossz amit írtam.
 
Én ha jól tudom halak nélkül macro +microval lehet valamiből hiány viszont a profitóban és a macroban már megvan minden ami kell.Javítsatok ha rossz amit írtam.
A macro+micro tökéletes együtt, low techben viszont ajánlott mellé a rendszeres nitrátmérés, mert ha nem figyelsz, akkor könnyen túladagolható. A profito+ritkán makro annyiban szerencsésebb, hogy ezzel nehezebb bajt csinálni. Elvileg a kálium így túladagolható, mert mindkét tápban van, gyakorlatilag viszont én használtam így, és nem volt semmi erre utaló jel.

Ami nem működik magában, az a Green Aqua Micro, mivel nincs benne kálium. A GA tápok együttes használatra lettek tervezve, a létfontosságú kálium a macroba került.
 
Üdv! Ezt mindenképp olvasd el Lőjük be a fényt | Nigro Blogja itt nem w/l-ben számolnak, érdekes cikk!
W/l-ben Co2 nélküli aksikban 0,5-0.6w/L , fontos még, hogy mennyi ideig világítasz, és mivel, általában 6500K csöveket ajánlanak.
Van eltérési lehetőséged, a lényeg, hogy összhangban kell legyen minden(világítás, táp, szűrés, stb.)
 
Nálam a 72 literes ugyanígy 2*24 watt világítással ment majdnem egy évig, Co2 nélkül. Micro, macro easy carbo naponta ment a növényeknek.
Az algamennyiség 10-es skálán 1-2 között volt. Tehát olyan 0.8w/l még jó lehet.

Ja igen, és a szűrés nagyon fontos, milyen szűrőt tervezel bele?
 
Nálam a 72 literes ugyanígy 2*24 watt világítással ment majdnem egy évig, Co2 nélkül. Micro, macro easy carbo naponta ment a növényeknek.
Az algamennyiség 10-es skálán 1-2 között volt. Tehát olyan 0.8w/l még jó lehet.

Ja igen, és a szűrés nagyon fontos, milyen szűrőt tervezel bele?
Szeretném megkérdezni hogy milyen növényeid voltak?mert most fogok a 2x 24 w os világitásra átállni eddig easylife profitot használok, 2 külsöszürö megy 600/l és 700/l . milyen változtatás kell ,ezután lehet komolyabb növényeket rakni az akiba?van aesy carbom is de eddig nem használtam és algám csak barna és zöld pontalga volt. régen még ecsetalgám de azt a sziámi ormányos megoldotta.
 
A szűrő egy tertra tech ex 600lenne gyári töltettel meg fél liter siporaxal amit át tudok irányítani egy másik szűrőből ha lesz lehetőségem vagy 2 liter még vennék bele.
 
Akkor szerintem 72literes lenne a jobb mert 63 al már 0.75w/l jönne ki az már sok kicsit , elég lesz oda a 0.66watt/l mer ezek nem egy óriási igényű növények elvileg.Napi 8-10órát világítanák majd úgy hogy ne legyek algás.
 
Valaki meg tudja nekem azt mondani, hogy ha ezzel a 24wpgs szabállyal kijött nekem 9.6óra (amit most vegyünk 10 nek),és én azt szeretném hogy este tízig mondjuk égjen a lámpa magyarul déltől 10ig akkor reggeltől délig nem húzhatom fel a redőnyt?
 
Nem sütne rá a fény az akira de ha 7 kor felhúzom délig 5 órát kap gyenge fényt akkor elvileg utána már csak 5-7óráig kell neki a fény?Persze az első 5 óra semmi ezért ebből arra következtetek hogy elhal.Van benne valami?
 
Halak nem tervezek csak ha már jól beállt.Várom az itteni profik véleményét :)


Valaki meg tudja nekem azt mondani, hogy ha ezzel a 24wpgs szabállyal kijött nekem 9.6óra (amit most vegyünk 10 nek),és én azt szeretném hogy este tízig mondjuk égjen a lámpa magyarul déltől 10ig akkor reggeltől délig nem húzhatom fel a redőnyt?


Nem sütne rá a fény az akira de ha 7 kor felhúzom délig 5 órát kap gyenge fényt akkor elvileg utána már csak 5-7óráig kell neki a fény?Persze az első 5 óra semmi ezért ebből arra következtetek hogy elhal.Van benne valami?

Üdv! szerintem kissé túlparázod a kérdést, mondanék valamit. hangsúlyozom: javaslat. pakold össze az akváriumot, nyugodtan húzd fel a redőnyt, végül is Te lax a lakásban :D
Indulj el 6-7 órás világítással, figyeld a rendszert, ha kevés, ez szerintem 6-7 nap után látható lesz.
Ha kevés, világíts többet, ha algásodsz, azért két hét után pár oto vagy sziámi algázó beküldhető az aksiba. Kevésbé kényes (pl. RC) garnélák szintén, hasznos tagok a rendszerben ők is :D

Ősszel--télen kevesebb esélyed van, hogy a természetes napfénytől algásodj el, de hamar rájössz abból, hogy mellik üvegen s növényen jelentkezik először az alga ;)

"Hydrocotyle tripartita japan,HM,sagittaria subulata,és esetleg micranthemum sp. monte carlo
."

Első három szerintem jó választás, monte carlo-t nem tudom. indulásnál valami stemet dugnék bele mindenképp. Ceratophyllum demersum pl, szép, igénytelen, pucol, beállít.

Mohákokat is raknék bele (garnélák miatt is), de ha lehet, ne az áramlásba :cool:

Nem tudom terveztél-e víz előkészítőt, bacikultúrát, ilyesmit. Fontos lenne indulásnál. Ha mégsem, nézz utána. De ha van a környéken szaktárs, 20-30 liter "használt" akváriumvíz is segítség az első feltöltéshez... :)

hehh ... hát szerintem kb. ennyi. ha valami kimarad szakértő szaktársak hozzászólnak majd. :bookworm::pompous:

szerintem

sok sikert, a nap süssön rád!:cool:
 
Egyébként a redőny m1 nem nagyon vagyok a szobámban inkább csak este meg reggel amikor meg már vagy még nincs felhúzva :)Köszi a segítséget.
 
Back
Oldal tetejére