• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi buborék az annyi?

Ahogy @Molroth is írta ez sok. Illetve nem baj, csak így már érthető, hogy miért kell több gáz a sikeres működéshez.

Alulról is látni, hogy sokat mozgat ebben a kis akváriumban a szűrő meg a skim együtt.
A szűrő csövön még lehetne picit lejjebb fordítani, hogy ne a felszín felé nézzen. Ha olajosodás lenne a lassabb vízmozgás miatt a skim úgy is megoldja.

A ventillátor még az egészre rádob egy lapáttal. Az biztos, hogy jól szellőzik a vized most és tuti hogy rendesen párolog is :)

Működik így is, de a CO2-ből kicsit több fogy majd. Ennyi.

Köszi, hogy feldobtad a videót és a fotót (y)

Gondoltam jelzek a fejleményekről.
Bekerült egy Lily ki és befolyó. Már a ventilátornak sem kell annyit menni a meleg végett. A bubi számlálóban a vizet leváltotta a glycerin.
Cseréltem csövet és visszafolyás gátló szelepet.
Most 150bubi/perc megy és minden szuper :happy:
Végül pár kép:

IMG_9698_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_9718_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


IMG_9704_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!
Egy 54 l-es akváriumban a CO2 beoldás 2 bubi/sec, a világítás 2*24W és 6 órát megy.
A CO2 1 órával korábban indul, mint a világítás. El kell telni néhány órának, mire a DC lime zöldre vált.
Bár úgy tudom a DC mindig kb a 2 órával korábbi állapotot mutatja.
Indítsam még korábban a CO2 1 órával, vagy rendben van ez így?
 
Annyi fénnyel azért már szépen kellene bubizni az első 2 óra után is. Főleg, ha van valami erősen bubizó növényed. Milyen co2 van? DIY vagy palackos?
 
Akkor toljad neki 1 órával hamarabb a palack sokat kibír úgyis. Az eredményt pár nap után látni fogod. Majd jelezz, hogy mi lett.
 
Minimális. 1 hónap után szétszedtem, hogy megcsináljam a videót amit ide raktam fel a reduktorokhoz. Ekkor hiányzott kb fél centi szóval 3 havonta elég utántölteni.
 
De csak azért próbáltam ki mert olvastam valahol, hogy ezt a legjobb a bubiszámlálóba rakni és 630ft ért vettem 1Litert
 
Teljesen off, de 1:18-nál tetszik a cső végén az a műanyag fej. Az kapható valahol?


Persze mehet nyugodtan. De ha víz alá tolod figyelj rá, mert kevesebb CO2 kell. Nehogy sok legyen!

Nézzétek meg mennyire mozog a felszín az ADA galéria akváriumain. És most nézzétek meg a fenti videót amit @HajasDS linkelt.
Ezekben a csoda akváriumban sem fuldokolnak a halak :)

 
Mai nap került be egy magas nyomású co2 a 20 literes nano akvámba!
Mennyi bubi/perc amit ajánlatok?
Válaszotok előre is köszönöm!
 
Mai nap került be egy magas nyomású co2 a 20 literes nano akvámba!
Mennyi bubi/perc amit ajánlatok?
Válaszotok előre is köszönöm!

Szia
Én a 18l-re kb. 1bubi/ másodperc-et használok de figyelni kell a chekkert és az élőlényeket is. Én olyankor állítom amikor otthon vagyok és tudom figyelni egésznap.
 
Nos...végigolvasva a linket megnyugodtam egy kicsit,hogy még mindig van kérdés ebben a témàbano_O
Elinditottam egy kis akvàriumot(57l:57*40*25cm)),amiben max.netto 40l-nyi viz lehet.Laiukusként 5-os uvegbol készitettem az akit,hogy minden technikàm,foleg az akaszthatos DoAqua difim pompàzhasson ujra egy kis akiban.Ennek a difi felulete 15mm-es,ami gondoltam éppen elég lesz ehez a mérethez.Sajnos nem igy lett!még hetek utàn is kuzdottem a megfelelo CO2-szint elérésével.A kis difi akkora ellenàlàst tanusitott,miutàn nincs benne megfelelo felulet,ahol a gàz egyenletesen el tudna oszlani,a bubiszàmlàlo 120 bubi/perc folott,màr szàmolhatatlannà vàlt,ingadozott.A DC is még mindig csak éppen halvàny zold volt.Betettem egy 30mm-es DoAqua difit,ami simàn ellàtott egy 160l-es akit,max.180bubi/perccel.Nos ide ugyan ennyi bubi/percel érek el a megfelelo szintre.:pSzinte hihetetlen.Nem tudom,hogy ehez hozzà fughet e az aki magassàga is?ami csak 25cm-es.Betettem egy idokapcsolot is,ami a vilàgitàs bekapcsolàsa elott 2oràval,amikor a CO2 indul,kikapcsolja a Twinstart is,amit aztàn nekem kell minden éjszakàra manuàlisan visszakapcsolnom.
A kérdésem az lenne,hogy a Twinstar befolyàsolhatja e a CO2-szintet,ha abbol esetleg tul sok oldodna be.Ez egy régi fajta Twinstar nano 1-es mode-ban uzemeltetve,viszont uj fajta M9-es fejjel.Vizmozgàsom minimàlis,és az 1200l/oràs szurés is rendesen vissza van fogva a felszinleszivo miatt,pont arra a szintre,hogy ne szivjon be onnan levegot,ill a talaj se legyen felkeveredve.Vizcsere csak ozmo vizzel 140Tds-ig visszasozva,tàpozàs Green Aqua Micro-Macro 3-3 ml,Easy Carbo 2ml/nap.Vilàgitàs most màr 7h/nap,150w Ada Solar1(40cm-es magassàgbol)
Igy néz ki az aki:Bocsi a képek minoségéért,csak telosak ;)
000.jpg

0.jpg
0000.jpg
 
Utoljára módosított:
View attachment 11469 Nos...végigolvasva a linket megnyugodtam egy kicsit,hogy még mindig van kérdés ebben a témàbano_O
Elinditottam egy kis akvàriumot(57l:57*40*25cm)),amiben max.netto 40l-nyi viz lehet.Laiukusként 5-os uvegbol készitettem az akit,hogy minden technikàm,foleg az akaszthatos DoAqua difim pompàzhasson ujra egy kis akiban.Ennek a difi felulete 15mm-es,ami gondoltam éppen elég lesz ehez a mérethez.Sajnos nem igy lett!még hetek utàn is kuzdottem a megfelelo CO2-szint elérésével.A kis difi akkora ellenàlàst tanusitott,miutàn nincs benne megfelelo felulet,ahol a gàz egyenletesen el tudna oszlani,a bubiszàmlàlo 120 bubi/perc folott,màr szàmolhatatlannà vàlt,ingadozott.A DC is még mindig csak éppen halvàny zold volt.Betettem egy 30mm-es DoAqua difit,ami simàn ellàtott egy 160l-es akit,max.180bubi/perccel.Nos ide ugyan ennyi bubi/percel érek el a megfelelo szintre.:pSzinte hihetetlen.Nem tudom,hogy ehez hozzà fughet e az aki magassàga is?ami csak 25cm-es.Betettem egy idokapcsolot is,ami a vilàgitàs bekapcsolàsa elott 2oràval,amikor a CO2 indul,kikapcsolja a Twinstart is,amit aztàn nekem kell minden éjszakàra manuàlisan visszakapcsolnom.
A kérdésem az lenne,hogy a Twinstar befolyàsolhatja e a CO2-szintet,ha abbol esetleg tul sok oldodna be.Ez egy régi fajta Twinstar nano 1-es mode-ban uzemeltetve,viszont uj fajta M9-es fejjel.Vizmozgàsom minimàlis,és az 1200l/oràs szurés is rendesen vissza van fogva a felszinleszivo miatt,pont arra a szintre,hogy ne szivjon be onnan levegot,ill a talaj se legyen felkeveredve.Vizcsere csak ozmo vizzel 140Tds-ig visszasozva,tàpozàs Green Aqua Micro-Macro 3-3 ml,Easy Carbo 2ml/nap.Vilàgitàs most màr 7h/nap,150w Ada Solar1(40cm-es magassàgbol)
Igy néz ki az aki:Bocsi a képek minoségéért,csak telosak ;)
View attachment 11466

View attachment 11468
ŐŐŐŐŐ. Ezt meg lehet nézni totálba? Uram atyám ezt látnom kell.
 
Back
Oldal tetejére