• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mennyi algaevőt használjunk?

viktorlantos

Alapító
Admin
Tropica oldalát érdemes megnézni, van egy jópofa fotó.

Algal control - Tropica Aquarium Plants

Algal-control-0-2-4-shrimps_780x250.jpg

The picture above shows how efficient the Amano shrimp is when it comes to keeping a plant aquarium free from algae. The aquarium to the left had 3 shrimps, the one in the middle had none, while the one to the right had one shrimp during the start-up. They were all planted in the same way: 3 Anubias barteri var. nana and 3 Eleocharis parvula. The picture has been taken 3 months after the start-up. It is experiments like these that make Tropica recommend 1 Amano shrimp per 5 L water during the start-up of a new plant aquarium. Once a biological balance has been achieved in the aquarium, you can easily settle for fewer shrimps - e.g. 1 per 15 L water. However, if you have many fish that you feed, then we recommend that you maintain the population of 1 Amano shrimp per 5 L water.

Szóval....

A fenti fotó 3 hónapos akváriumot mutat. Bal oldalon 3 amano garnéla, jobb oldalon 1, középen pedig nem használtak semmit. Az eredmény magáért beszél.

Az ő ajánlásuk szerint 5 literenként 1 amano garnéla javasolt, amíg az akvárium be nem áll. Utána esetleg csökkenthető 15 literenként 1 garnélára, de ha sok halat használunk továbbra is az eredeti ajánlás javasolt.

Emlékeztetőnek a Book of ADA szerint 60 literes akváriumhoz 16 amano garnélát használtak a diatom alga ellen.
A Tropica fenti ajánlása 12 ugyanerre a literszámra, ami elég közel van az ADA féle ajánláshoz.

Test of algal eaters - Tropica Aquarium Plants

Ez az oldal pedig a hatékonyság miatt érdekes. Bár korábban már linkeltük.

Test-af-algeaedere_300x449.jpg
 
Érdekes és tanulságos teszt!Tetszik,hogy 3 akváriummal ily módon teszteltek!En a 182l-be 5 Ottot,5 Siämit,es kb 12 Amanot használok az alga ellen.A zöld fonal algámon(Ez ellen fény vissza vételével próbálkozom) kívül szinte semmi más alga nincs jelen,igaz mióta Ada-val tápozok kevesebb(Minimális)zöld pont algám van!
 
Tropica oldalát érdemes megnézni, van egy jópofa fotó.

Algal control - Tropica Aquarium Plants

Algal-control-0-2-4-shrimps_780x250.jpg




Szóval....

A fenti fotó 3 hónapos akváriumot mutat. Bal oldalon 3 amano garnéla, jobb oldalon 1, középen pedig nem használtak semmit. Az eredmény magáért beszél.

Az ő ajánlásuk szerint 5 literenként 1 amano garnéla javasolt, amíg az akvárium be nem áll. Utána esetleg csökkenthető 15 literenként 1 garnélára, de ha sok halat használunk továbbra is az eredeti ajánlás javasolt.

Emlékeztetőnek a Book of ADA szerint 60 literes akváriumhoz 16 amano garnélát használtak a diatom alga ellen.
A Tropica fenti ajánlása 12 ugyanerre a literszámra, ami elég közel van az ADA féle ajánláshoz.

Test of algal eaters - Tropica Aquarium Plants

Ez az oldal pedig a hatékonyság miatt érdekes. Bár korábban már linkeltük.

Test-af-algeaedere_300x449.jpg
ez komoly, akkor nekem a 272 literbe 55 amanot kéne tartanom... :jawdrop: :D
 
Tropica oldalát érdemes megnézni, van egy jópofa fotó.

Algal control - Tropica Aquarium Plants

Algal-control-0-2-4-shrimps_780x250.jpg




Szóval....

A fenti fotó 3 hónapos akváriumot mutat. Bal oldalon 3 amano garnéla, jobb oldalon 1, középen pedig nem használtak semmit. Az eredmény magáért beszél.

Az ő ajánlásuk szerint 5 literenként 1 amano garnéla javasolt, amíg az akvárium be nem áll. Utána esetleg csökkenthető 15 literenként 1 garnélára, de ha sok halat használunk továbbra is az eredeti ajánlás javasolt.

Emlékeztetőnek a Book of ADA szerint 60 literes akváriumhoz 16 amano garnélát használtak a diatom alga ellen.
A Tropica fenti ajánlása 12 ugyanerre a literszámra, ami elég közel van az ADA féle ajánláshoz.

Test of algal eaters - Tropica Aquarium Plants

Ez az oldal pedig a hatékonyság miatt érdekes. Bár korábban már linkeltük.

Test-af-algeaedere_300x449.jpg
Már korábban is láttam tőletek ezt a grafikont, és akkor megfogadtam, hogy a későbbiekben csak az amanokra fogok támaszkodni, mert meguntam, hogy az otok folyamatosan "elkopnak" Kb egy éve vettem 5 darabot, de már csak egy van, az amanok meg elvannak közben, mint a tök.
 
No akkor én is kérdeznék.
Van egy most beinduló 30x30x35-ös nano. (részleteket majd az induló naplóban...)
Van 4 Oto-m és 4 Amano.
Mennyit érdemes "belepakolnom"?
 
Back
Oldal tetejére