• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Memorable Night / Emékezetes este - ADA 20 literes Nano

Én is csak csatlakozni tudok a többiekhez,és büszkék vagyunk az akira és persze rád is :)
 
Én személyesen megtettem. ;)
Na de azért leírom ide is. Nagy gratula! Ügyes voltál. Most már azt is tudom, hogy a kedvenc növényed a Bolbitis :D
 
Nanóval az elmúlt 6 hétben meglehetősen hektikus időket éltem át.

Volt egy fordulópont miután olyan sok alga öntött el, hogy normális módszerek nem segítettek és durván visszavágtam mindent, balamint kidobtam a szőnyeget.

Utolsó pár akcióm az volt, hogy lecseréltem a dennerle nano difit egy nagyobb üveg difire.
Bio szűrés ki helyette ADA NA Carbon be. Most csak ezzel szűrök.
Kicsit feltekertem a co2-t is ez sokat segített.
Lerövidítettem a világítási időszakot 7 órára, a co2 10 órát megy.
Leecseteltem AD Phyton Git-tel a vas fa végét amin sok volt az ecset alga, így azt is sikerült rendbetenni.

1 hete kb betettem kb 1.5 cserép HC-t és a nagy akiból átraktam a vegetáló de már aklimatizálódott UG-t.

Most arra várok hogy a maradék alga is felszámolódjon és a gyep ismét szép legyen. Ha sikerül marad még egy ideig az aki, ha nem akkor jön valami átrendezés ismét....
ezt pár napja kattintottam.

az NA Carbon miatt az egyébként is tiszta vizem még jobban kitisztult. Az a durva, hogy állandóan ilyen. Szóval nincs az a vízcserék előtti színes állapot stb...

4110364488_c08515ce69.jpg
 
Viktor és látod az algásodás kiváltó okát? Hiszen nálad elvileg minden a nagykönyv szerint üzemelt. Csak azért kérdezem mert nálam is vannak ilyen periódusok hogy elönt az alga. (Eddig háromszor történt meg) Feltételezem, hogy mindig elszúrtam valamit de nem minden esetben jöttem rá hogy mi volt az.
 
outro said:
Viktor és látod az algásodás kiváltó okát? Hiszen nálad elvileg minden a nagykönyv szerint üzemelt. Csak azért kérdezem mert nálam is vannak ilyen periódusok hogy elönt az alga. (Eddig háromszor történt meg) Feltételezem, hogy mindig elszúrtam valamit de nem minden esetben jöttem rá hogy mi volt az.

nálam szerintem a legnagyobb "probléma" a 27 watt a 20 literre. illetve az, hogy ezt a 27 wattot nem elég hogy 8-9 órában adagoltam, a nappal világos nappali és a fehér falról visszaverődő fény pont elég arra, hogy elinduljon valami. segített a rossz difi is, amivel hónapokig küzdöttem....

de alapvetően a moha egy olyan dög ami jól megfogja a mulmot. kis helyen nincs lehetőség hogy a keringetés elvigye a mohás fák mellett. és előbb utóbb felüti fejét az alga.

szóval több problémát is láttam, lassan mindegyiket felszámolom. látszik a javulás, de sokan már rég kivágták volna a mohát és újratelepítették volna. én inkább megküzdök a gonosszal ;)
 
Még nem is gratuláltam,ezért most megteszem! Gratula Magyarország NO.1 Nanojához! ;)
Még így nyírás után is királyi formában van. Látszik,hogy full ADA és régi motoros a tulaja. :)
 
Időközben átalakult a HC és némiképp terjed is. Talán a kis UG csomók is megmaradnak ahogy nézem.
Tegnap betettem egy kis csapat törpe razbórát is a nanóba. Alig látni őket olyan aprók.

4136287298_9503ceae43.jpg

4135529157_677f400dc3.jpg
 
Még mindig igazán pofás a kis aki és milyen életerősek a növények!!!
Még mindig lenyűgözőőőő!!
;) ;)
 
A múltkori Exotica kiállításról egy marék garnélát azért hazahoztam, mert a nano valahogy üres volt már nélkülük.
Ez a fotó a behelyezés után készült....

10 CRS és 10 White Pearl került be a mohaerdőbe. A fotón nem a legszebb példányok vannak, de nekem ők is szépek.
Egyenlőre megpróbálom őket felnevelni és ha sikerüll benevezek pár drágább darabra.

4162817787_9960f63d4e_o.jpg

Azóta remekül elvannak és sokat segítenek ők is a mohák tisztán tartásában. A nanoból pár hét alatt szinte az összes algám eltünt.
A fotón látható ecset egy levéldarab.
 
na most kicsit meg vagyok keverve. ugyan Lukhaup White Pearl garnikat írt ra az akváriumba amiből vettem a garnikat az Exotica kiállításon, de szerintem ez nem white pearl, hanem snow bee. de most Lukhaupot kérdőjelezzem meg? az olyan mintha Amanonak mondanám a tutit ültetési tanácsokból :lol:

esetleg ha pisti erre téved megmondhatná mi a szitu. ;)

addig is pár közeli...

4171090321_167e7f96d1_o.jpg

4171090611_ff769db5b1_o.jpg

4171090981_8c56bec8f9_o.jpg

4171091395_58273881e7_o.jpg
 
Caridina cantonensis

Snow White Bee

Golden%20Snow%20Bee.jpg



Neocaridina cf. zhangjiajiensis sp. „White Pearl“

White Pearl Zwerggarnele

White%20Pearl.jpg


Egyértelműen white bee-d van. Ha white pearl árban vetted, nagyon jól jártál. ;)
 
PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF akkor csaknem snowballod van.... Így már másabb a szitu ;) Szép kis dögök.
 
ma lámpaoltás előtt kicsit kattintgattam. az utóbbi hetekben elképedve figyeltem, ahogy teljesen felszívódik az alga a nanóból.
nem volt blackout nem dobtam ki semmit, leálltam a carboval a garnélák miatt, sőtt az algás levelekből is csak azokat vágtam le ami nagyon szem előtt volt.

volt ecsetalgám a fán és a mohán, volt fonalalga a narrow levelein a mohán és a háttér növényeken.
ez utóbbi annyira makacs és gonosz volt hogy képtelen voltam kiírtani hónapokon keresztül.

Mégis mi az ami történt ami előidézhette a teljes pusztulását:
- eleinte fogkefével csavargattam a francos lebegő fonalakat. valamennyit eltávolítottam, de másnap harmadnap már megint sok volt.
- az aki kapott egy nagy difit. a korábbi nano nem produkált elég porlasztást.
- a co2 3 orával a lámpa lőtt jön, 1 órával utána kapcsol le.
- lecseréltem a teljes bio szűrést ADA NACarbon-ra. Így most ez végzi a bio, a kémiai és a mechanikai szűrést is
- bekerült 2 amano garnéla
- és az exotica óta 20 kis garnéla ők igazából már csak a sepregetést végezték el

Az NACarbon használatakor az elképesztő víz tisztaság tünt fel elsőre. Ez még most is olyan, hogy megdöbbenek tőle.
Nincs sárgulás, nincs zöld, nincs fa miatti esetleges színezés nincs semmi. A rikító fehér falam előtt annyira feltünik, hogy nem lehet nem észrevenni.
Ma vízcserét csináltam és aki használt már Easy Life vízelőkészítőt az tudja milyen opálos lesz a víz utána. A nagy akiban ez eltart egy darabig mire teljesen eltűnik általában 6-8 óra mire teljesen kitisztul a víz. A nanóban ez pár perc volt. És olyan tükör volt a víz mint előtte.
Egyébként is félelmetes, hogy vízcsere előtt és után szóval gyakorlatilag mindig konstans ugyanolyan a vizem. Annyira tiszta, hogy ha nem tudnám, hogy csere idő van a francnak sem cserélném....

A következő az lesz, hogy a nagy akvárium alá is beteszek egy ilyet.
Egyébként érdekes látni, hogy indítottam egy harmadik akit - nem növényes - és a szűrőhöz adott szén szivacs mennyire alkalmatlan bármire. Ott csak homok van az akiban és napok alatt képtelen volt a homok által keltett kis opálosságot eltávolítani. Hát igen szén szivacs és aktív carbon szűrőközeg más liga...

A nano egyébként ettől függetlenül megérett egy átrendezésre amit januárra gondoltam.

Íme néhány kép.... takarítás rég volt, nyírás detto és semmi előkészület. csak fényképező az állványra és katt....

4172355764_e19186071c.jpg

4171602773_aef50624e6.jpg

4171603759_29d6537e65.jpg

4172359964_974354c540.jpg

4172362214_a6236a616b.jpg

4171608155_221f40e383.jpg

4172364368_81f52d58b6.jpg

a flickr oldalon meg tudjátok nézni nagyban is őket.
http://www.flickr.com/photos/viktorlantos/
 
Pár napja láttam élőben. Hát mit mondjak.... :shock:
Ez valóban tiszta víz volt a pohárban.
 
snoop85 said:
Ez tényleg elképesztő :shock: Szóval akkor az ADA NACarbon nem szűri ki a növény tápanyagokat?Meddíg marad a szűrőben?

valamennyire kiszűri, de nem vettem észre, hogy ez káros lenne a növényekre. talán most mintha világosabb lenne a microsorum levele amióta használom, de nincs algásodás nincs levélpusztulás, szóval a növények remekül érzik magukat.

pár hónapig lehet szűrőben hagyni. kis akinál nincs annyi szűrnivaló, szerintem nagynál gyorsabban elhasználódik. itt a sima szűrőanyag is hónapokig tiszta marad. erre mondom hogy nincs nagy "koszolás". 1-3 hónap lehet az élettartam.

raggacs said:
Azok a törpe razbórák nagyon mennek az akihoz!

nekem is bejönnek. sajnos kettő kiugrott amikor megvettem. izgága népség. a 2 ami még van egyenlőre nem ugrál...
de nagyon szép halak. ;)
 
Csak,hogy én sem maradjak ki a garnéláid beazonosításából :)

Caridina cantonensis sp. "Golden Bee" : Golden Bee Shrimp
 
Back
Oldal tetejére