• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Memorable Night / Emékezetes este - ADA 20 literes Nano

keymaker said:
viktorlantos said:
(...) látom, hogy egész kicsi CRS-ek is vannak 1-2mm méretűek. Nah ezek viszont nemrég születhettek. Szóval a nagy mohadzsungelben bár sosem találkoztam kicsivel most 2 generációt is megfigyeltem. :thumbup: Nagyon örülök nekik, utoljára Red Cherry-t láttam saját akiban szaporodni.
Nigro said:
Grat Vik! Apa lettél! :wave:
...És megint gratula. V, a sokgyerekes. Megvennék párat tőled, ha felnőnek picit. ;)
Me too 3 hét múlva jók lennének valami garnéla poronytyok már nagyon várom hogy jöhessenek tesó is mondta hogy ám olyan szép piros garnélát hozzál ám mint ami a dobozon volt :lol:
 
Viktor, gratulálok!
Nagyon szép kis aki lett belőle! ;) Szemeztem vele, hogy valami hasonlót kéne alkotni! :D
 
Szia Viktor!

Nagyon nagy respect az akiért!
Olyan kérdésem lenne, hogy az esőztetőt pusztán esztétikai okokból cserélted? Ha lenne belőle igényes megoldás azt használnád, vagy jobb ez a fajta beömlő?

Üdv: Namtar
 
Namtar said:
Szia Viktor!

Nagyon nagy respect az akiért!
Olyan kérdésem lenne, hogy az esőztetőt pusztán esztétikai okokból cserélted? Ha lenne belőle igényes megoldás azt használnád, vagy jobb ez a fajta beömlő?

Üdv: Namtar

Szia, köszi. ;)
Nanoba a jet féle beömlő tökéletes. Erős áramlást tol és megtekeri az akiban a vizet rendesen. Ilyen kis akváriumoknál az esőztető egy otromba túl sok helyet foglaló megoldás. Ha nem ez lenne akkor is a műanyagból is hasonlót használnék. Aztán ahogy egyre nagyobb az aki ezek a jetek már nem elégségesek. Talán 40 literig használnám.
 
Szia, köszi. ;)
Nanoba a jet féle beömlő tökéletes. Erős áramlást tol és megtekeri az akiban a vizet rendesen. Ilyen kis akváriumoknál az esőztető egy otromba túl sok helyet foglaló megoldás. Ha nem ez lenne akkor is a műanyagból is hasonlót használnék. Aztán ahogy egyre nagyobb az aki ezek a jetek már nem elégségesek. Talán 40 literig használnám.

Szia Viktor!
Esetleg tudnál valamit tanácsolni, valamilyen DIY módszer esetleg erre a fajta beömlőre? Mégis dekoratívabb dolog mint egy esőztető...
 
hát erre nem én vagyok a legjobb ember, de tedd fel a kérdést a DIY topikba. a pipa után kis levágott műanyag csövet simán lehet alakítani melegítve szerintem. de ha jól rémlik vannak erre kész megoldások is.
 
:'(
Ha én ezt előbb tudom :D Nekem szimpatikusabb volt az esőztetős megoldás. Nagy szerencsémre jóba vagyok az egyetemi üvegtechnikussal, így üvegből már elkészült a 15 centi hosszú 10 mm átmérőjű esőztető :'( Akkor azt mondod menjek vissza, mosolyogjak rá, és rajzoljak neki jetbeömlőt?! Esetleg paramétereket tudsz mondani?

Meg még egy kérdés: méretre lehet valahol szerezni 10/1-es átlátszó műanyag csövet? Mert GA-ban is csak 13-ast láttam :S

Előre is köszi: Namtar
 
Namtar said:
:'(
Ha én ezt előbb tudom :D Nekem szimpatikusabb volt az esőztetős megoldás. Nagy szerencsémre jóba vagyok az egyetemi üvegtechnikussal, így üvegből már elkészült a 15 centi hosszú 10 mm átmérőjű esőztető :'( Akkor azt mondod menjek vissza, mosolyogjak rá, és rajzoljak neki jetbeömlőt?! Esetleg paramétereket tudsz mondani?

Meg még egy kérdés: méretre lehet valahol szerezni 10/1-es átlátszó műanyag csövet? Mert GA-ban is csak 13-ast láttam :S

Előre is köszi: Namtar

Az esőztető és a jet is jó, nekem most a jet jobban bejön kis akiban. Szóval ha van már megoldásod miért cserélnéd le_?A funkciót mindkettő ellátja.
10-es csövet azért nem hoztunk mert nincsenek 10-es szűrők már. 13-17 van a legtöbb mostanában használatos szűrőn.
 
viktorlantos said:
hát erre nem én vagyok a legjobb ember, de tedd fel a kérdést a DIY topikba. a pipa után kis levágott műanyag csövet simán lehet alakítani melegítve szerintem. de ha jól rémlik vannak erre kész megoldások is.

Köszi, kitalálok még valamit, meg gyűjtök alapanyagot! ;)
 
Szia Viktor!

Rég hallottunk a világhirű akidról! :) Megtörtén már az átalakitás? Kicsi Bee-k is kerültek elő?
 
Back
Oldal tetejére