• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt vegyem

koverg70

Kertész szaki
Eheim Classic 600 KÜLSŐ SZŰRŐ (2217) + 2 DUPLACSAP + TÖLTET -- 40 ezer
vagy
ATMAN KÜLSŐ SZŰRŐ AT-3338 (300-500 L) -- 32 ezer
vagy
??? -- hasonló árban

112l-es alváriumhoz lenne (lásd a naplómban), most egy CF-600-as van benne, helyette keresek másikat
 
Eheim Classic 600 KÜLSŐ SZŰRŐ (2217) + 2 DUPLACSAP + TÖLTET -- 40 ezer
vagy
ATMAN KÜLSŐ SZŰRŐ AT-3338 (300-500 L) -- 32 ezer
vagy
??? -- hasonló árban

112l-es alváriumhoz lenne (lásd a naplómban), most egy CF-600-as van benne, helyette keresek másikat

Ha a kettő közül akarsz választani egyértelműen: Eheim, vagy a minőségben, árban arany középút a Tetratec EX 1200 .
 
Ilyen Atmanom volt, ugyan ez a típus. Ennek a 300-500 L ajánlásnak ne dőljél be! Nagyon sok bajom volt vele, csappal, rotorral alapból, tömítésnél folyt, és szerintem kellemetlenül hangos. Nekem az Aquael bejött, de az már a tiédhez kicsi lenne. Ekkora akihoz én is Tetratecet vennék, talán JBL-t, de az meg olyan drága, mint az Eheim...
 
Egyeztettem a bolttal az esetleges csere ügyében és nem fogjátok elhinni, de ismételten megpróbáltak rábeszélni, hogy elég lesz nekem a Tetratec Ex 700. :banghead:
Ja eddig egy Atman CF-600 szűrőm volt benne (2 és fél hetet)...

Felmerült bennem még az a kérdés is, ha csere lesz, akkor elveszítem a szűrőanyagomból a bacikat. Már majdnem 3 hete van bejáratás alatt az aksim, akkor kezdhetem elölről?
Ha le tudom úgy bonyolítani a cserét, hogy 1-2 napig együtt menjen a két szűrő, akkor azzal át tudom valamelyest menekíteni a "kultúrát" az új szűrőbe?
 
Sajnos a boltosok 95%-a nem tudja, mi az a növényes akvárium... :cry:
A párhuzamos járatás is jó, de a bacis szűrőközeg belemosása az akváriumba még jobb. Elég ronda lesz pár óráig a víz, barna trutyik fognak úszni mindenhol, de a szűrő azokat beszívja, és kész is a baciáttelepítés!
 
A párhuzamos járatás is jó, de a bacis szűrőközeg belemosása az akváriumba még jobb. Elég ronda lesz pár óráig a víz, barna trutyik fognak úszni mindenhol, de a szűrő azokat beszívja, és kész is a baciáttelepítés!
Aha, értem! Néztem a szűrőt, de olyan túl sok trutyit nem látok benne még így kb. 2 és fél hét után.
És a bacik "kibírnak" 1-2 órát az akiban addig, amíg a másik szűrőt elhozom a boltból? Vagy hozzam el először az újat, szereljem össze és csak utána állítsam le a régit és mossam bele a barna trutyit, ha már elindult az új?
 
Aha, értem! Néztem a szűrőt, de olyan túl sok trutyit nem látok benne még így kb. 2 és fél hét után.
És a bacik "kibírnak" 1-2 órát az akiban addig, amíg a másik szűrőt elhozom a boltból? Vagy hozzam el először az újat, szereljem össze és csak utána állítsam le a régit és mossam bele a barna trutyit, ha már elindult az új?

Szerintem, ha ebbe belemennek ne hagyd ki! :)

Én mindig egy kis JBL FilterStartal indítom az új szűrőket (nagyobb szűrőpucolás után is), 10ml kb. egy ezres, majd pár nap múlva belenyomok egy JBL FilterBoostot is. Ez is egy ezres és aszem 25ml-es ~6liter szűrőanyaghoz. Ezekből mindig van itthon pár darab. Nagyon jó az Aquatic Nature Bio-Bacter is, stb. Ezeket már használtam. Persze ok ez a bemosás is, de azért ezek a baktérium kultúrák szerintem hatékonyabbak és gyorsabban beindítják a szűrőt, pláne ha még annyira nem is volt beállva az a szűrő, ami szerintem is több hét. (y)
 
Szerintem, ha ebbe belemennek ne hagyd ki! :)
Nem tudom, majd holnap kiderül. Még az sem biztos, hogy visszaveszik. De ha nem, akkor lesz egy tartalék szűrőm. :p

Én mindig egy kis JBL FilterStartal indítom az új szűrőket (nagyobb szűrőpucolás után is), 10ml kb. egy ezres, majd pár nap múlva belenyomok egy JBL FilterBoostot is. Ez is egy ezres és aszem 25ml-es ~6liter szűrőanyaghoz. Ezekből mindig van itthon pár darab. Nagyon jó az Aquatic Nature Bio-Bacter is, stb. Ezeket már használtam. Persze ok ez a bemosás is, de azért ezek a baktérium kultúrák szerintem hatékonyabbak és gyorsabban beindítják a szűrőt, pláne ha még annyira nem is volt beállva az a szűrő, ami szerintem is több hét. (y)

Én indításkor 100ml Sera Bio Nitrivec-et tettem bele, és azóta is minden 50%-os vízcserénél 50ml-t. (Heti kétszer cserélek egyenlőre.)
 
Na úgy néz ki, hogy holnap lebonyolítható a csere. Sajnos párhuzamos működésre nem lesz lehetőségem, de a következőt találtam ki:
A "régi" (hmmm 3 hetes) ATMAN szűrőből a vizet egy vödörbe öntöm, kinyomkodom bele a szivacsot és amit még tudok. Friss vizet nem használok bele csak egy kevés akvárium vizet, nehogy a klór tönkretegye a bacikat.
Van egy kis Aquael FAN-2-s belső szűrőm. Azt beindítom és beleteszem a vödörbe. Nem is annyira a szűrés, inkább a levegőztetés miatt.
Ha meghoztam az EX 1200-at, akkor annak a tartályába öntöm a vizet a bacikkal (bőven belefér, mert az 12 literes, ha jól láttam). Ez az egész nem lesz több (remélem!!!) két óránál.

Van ennek így értelme?

Valami miatt a trutyi akváriumba nyomkodásától idegenkedek. :D
 
Egyszer (többször is volt) mikor Atman külső szűrő problémám volt (rotor csere), nekem napokig úgy volt, hogy a saját tartájában benne hagytam a vizet, szűrőanyagokat, és beledugtam a legaljába egy porlasztót és nyomattam éjjel-nappal levegőpumpával (a spájzba, mert megőrültem volna a vizelési kényszertől :D) és mikor megjött a rotor kb. onnan kezdtük, mint előtte hónapokkal. Már több hónapja ment a szűrő előtte. Nekem úgy tűnt, hogy működött a dolog, úgyhogy szerintem nem hülyeség...
 
Egyszer (többször is volt) mikor Atman külső szűrő problémám volt (rotor csere), nekem napokig úgy volt, hogy a saját tartájában benne hagytam a vizet, szűrőanyagokat, és beledugtam a legaljába egy porlasztót és nyomattam éjjel-nappal levegőpumpával (a spájzba, mert megőrültem volna a vizelési kényszertől :D) és mikor megjött a rotor kb. onnan kezdtük, mint előtte hónapokkal. Már több hónapja ment a szűrő előtte. Nekem úgy tűnt, hogy működött a dolog, úgyhogy szerintem nem hülyeség...
Én ugyan ezt csináltam,mikor az Eheim fejet szivárgás miatt el kellett gariban küldeni.
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Nagyon jól szuperál a Tetratec. Most viszont talán már túl erős is lett az áramlás.
Azt olvastam, hogy a túl erős flow kedvez (sőt oka lehet) az ecsetalga kialakulásának. Igaz ez?

Érdemes lehet visszafojtani kicsit a szűrőt? Tartós visszafojtás nem károsítja? Írják a használati útmutatóban, hogy pl. etetés idejére vissza lehet (szabad) venni, de azt hogy tartósan az nem írják.
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. Nagyon jól szuperál a Tetratec. Most viszont talán már túl erős is lett az áramlás.
Azt olvastam, hogy a túl erős flow kedvez (sőt oka lehet) az ecsetalga kialakulásának. Igaz ez?

Érdemes lehet visszafojtani kicsit a szűrőt? Tartós visszafojtás nem károsítja? Írják a használati útmutatóban, hogy pl. etetés idejére vissza lehet (szabad) venni, de azt hogy tartósan az nem írják.
Nálam az egyiket a reaktor folytja, a másikat a csap. 1 év után sincs semmi bajuk.
 
Lehet rajta fojtani nyugodtan, de csak a nyomó ágon, a szívó ágat nem babráljuk! Ha túl erősnek érzed kezdetben, akkor mindenképp vegyél visszább rajta, mert tényleg elönt az ecsetalga. Szűrőanyagot cseréltél, vagy a gyárival dolgozik a szűrő? Ha a biolabdákat kicseréled valami normálisra, már gyengül a flow egy kicsit.
 
Back
Oldal tetejére