• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt vegyem

:D :D Köszi!

De akkor még ha veszek bió szűrést akkor is jóval olcsóbban jövök ki mint bármely másik típusok, és ahogy néztem az alkatrészek sem drágák és beszerezhetőek ;)
 
:D :D Köszi!

De akkor még ha veszek bió szűrést akkor is jóval olcsóbban jövök ki mint bármely másik típusok, és ahogy néztem az alkatrészek sem drágák és beszerezhetőek ;)

Nos igen, még teszel hozzá 0,5-1L-t bioszűrőközeget, meg ott a vele adott szivacs+vatta kombó.
 
Köszönöm mindenkinek!

Nekem is volt 2213-om, nekem a hangja kicsit zavaró volt a teljesítménnyel meg voltam elégedve akkor a 18 literre.
Viszont a hydro 10 14,000 ft míg az eheim 25 és a oase is.
Milyen szűrőanyagok vannak alapból a hydroban?
Szivacs

Azt azért ne feledd, h Eheim/JBL/Tetra-hoz minden alkatrészt kapni. Nem tudom a Hydor mennyire támogatott.
 
Ahogy néztem az eheim 2213-ashoz hasonló képen meglehet tömni a szűrőkosarat.
Még alszok a döntésre, de lehet hogy maradok a jól bevált 2213... igazából fogyasztás, szűrőfelület és árban a legjobb.

Köszi mindenkinek!
 
Sziasztok! Tervezek egy nano 39-l-es növényes (co2, táptalaj, növénytalaj) -garnis akváriumot összerakni. Van otthon egy Hydor Prime 10-esem. Elég lehet ez a hajtásához? Jelenleg egy lowtech 60-ast hajt kristálytiszta vizűre, de ugye a növényezés más világ... Vélemények?
 
Hát... 300L/h elég kevés, de ha okosan választasz szűrőanyagot (olyat ami nem fojt sokat, pl. matrix) akkor talán elviszi. Hány liter szűrőanyag fér bele? Ok hogy a szűrőkamra 1,5 liter azt vágom. :D
 
Hát... 300L/h elég kevés, de ha okosan választasz szűrőanyagot (olyat ami nem fojt sokat, pl. matrix) akkor talán elviszi. Hány liter szűrőanyag fér bele? Ok hogy a szűrőkamra 1,5 liter azt vágom. :D

hát nem tudom, talán 75 dkg-ot bele tudok zsufizni, de esélyes, hogy az inkább csak 50 dkg... Tartok tőle amúgy h kevés lesz...a nagy akváriumot is megszívtam ugyanezzel a problémával, most ilyet nem akarok... akkor inkább eladom és veszek picit nagyobbat... mekkora pumpateljesítmény kéne? Most az eheim 2233-at nézegetem.
 
Sziasztok!
80hossz,30mély,35magas akihoz(84liter) két dennerle scaper's flow360l/h akasztós vagy inkább egy eheim professionel3 250 950l/h? Melyikkel járnék jobban egy növényes,garnis,halas akváriumnál?
 
Külső szűrő ekkora akvára. Mondom ezt úgy, hogy van egy eladó dennerle akasztósom és jó szűrőnek tartom. Meg sok előnye is van, viszont a 80 centi hosszra már kevés, még 2 is.
 
Szerintem elég.
Okosan kell megválasztani a (minőségi) szűrőanyagokat és akkor nem lesz baj. (Ne nagyon fogja vissza a szűrőt.)
 
Szerintem elég.
Okosan kell megválasztani a (minőségi) szűrőanyagokat és akkor nem lesz baj. (Ne nagyon fogja vissza a szűrőt.)
Mit ajánlanál esetleg? Nézzek nagyobb szörőt vagy ha ez megfelelmilyen szörőanyagot ajánlanál?
 
Ahogy nézem 3 + 0.5 liter a hasznos szűrőanyag térfogat.
Na most a 3 literbe csak biológiai szűrőanyagot raknék. Nem tudom milyen tölteted van hozzá, én seachem matrix párti vagyok. De elketyeghetsz a gyári eheim töltettel, nem rossz az sem.
 
Sziasztok!
Egy 64 literes növényes akváriumhoz keresek szűrőt. Kettőt kis néztem. Melyik lenne jobb?
http://www.greenaqua.hu/hu/oase-biomaster-250-kulsoszuro-ajandek-seachem-matrix-szuroanyaggal.html
http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-350-kulso-szuro-toltettel.html
Előre is köszi!
Az eheimrol tudok nyilatkozni, 64 litersben megy nekem. Tokeletes nemes egyszeruseggel. Kicsit folytani kell de a reaktort es a kulso futot is tokeletesen viszi.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Az eheimrol tudok nyilatkozni, 64 litersben megy nekem. Tokeletes nemes egyszeruseggel. Kicsit folytani kell de a reaktort es a kulso futot is tokeletesen viszi.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Köszi!:)
 
Back
Oldal tetejére