• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt vegyem

JBL e1501 + 4l biorio = 44k + 14K
Eheim 2075 (ha még lehet kapni, ha nem akkor 2275 ami plusz 10k) + én a 2l biomech-et lecserélném, mert semmit nem ér = 63k + 7k
+ Üveg ki-, és befolyó mindkettőhöz, hogy kinézzen valahogy. Én úgy látom, hogy a JBL viszi az árversenyt, minőségben kicsit más, de rosszabbnak én nem mondanám.
Csak ebbe a szűrőbe 8 liter szűrőanyag megy!
 
Azért számoltam csak 4 literrel, mert a 2075-be is annyi fér. De ha 8 litert vesz, akkor már árban is ugyan ott van, viszont 8 liter szűrőanyaggal nem csak 4-el. (Najó, 2075-be is be lehet erőszakolni 6 litert. :) )
 
Bruttó 76Literes medencéhez külső szűrőt keresek. Emelni kell a vizet 1méter magasra. A legfontosabb: nem tudom szekrénybe eldugni, ezért teljesen néma legyen működés közben.
Mi a javaslat?
 
Eheim 2073 kell neked. Nálam a számítógép ventije hangosabb jóval, pedig az is vissza van húzva :). Másfél éve nyúzom és semmi baja, csak az adapter a problémás része kicsit, arra kell figyelni, mert ha elhanyagolod akkor megszorul és amikor lezárod letöri a fogaskereket belül. Amúgy az is gyorsan cserélhető, csak egy torx kulcs kell hozzá.
 
Bruttó 76Literes medencéhez külső szűrőt keresek. Emelni kell a vizet 1méter magasra. A legfontosabb: nem tudom szekrénybe eldugni, ezért teljesen néma legyen működés közben.
Mi a javaslat?
Jbl crystalprofi greenline ok hangtalanohangtalanok. Nekem 901 em van semmi hangja.
 
Bruttó 76Literes medencéhez külső szűrőt keresek. Emelni kell a vizet 1méter magasra. A legfontosabb: nem tudom szekrénybe eldugni, ezért teljesen néma legyen működés közben.
Mi a javaslat?
Nekem egy JBL 701, valamint egy Eheim 2075 van. A JBL picit halkabb, de a töltet cserére szorul, és a csövezése gagyibb. Az Eheim viszont aránylag jó gyári töltettel van. Számold ki hogy éri meg neked.
 
Sziasztok! Azok segítségét szeretném kérni, akiknek van tapasztalatuk az Eheim professional 3 és az experience szűrőkkel kapcsolatban. Jelenleg egy Tetra ex800-at használok, de mivel a gyártó által megadott vízforgatási teljesítménynek kicsit több mint a felét tudja még üresen is, így gyengének bizonyult a 110 l-es akiban. Leváltanám egy erősebb szűrőre. Az Eheim 2073 a 16W-os fogyasztása és a praktikusan felülre helyezett előszűrője miatt tetszik, de az adapter törések és a légtelenítő pumpa meghibásodások, szivárgások aggasztanak.
Az experience 2426 a nagy űrtartalma, az erős szivattyúja és az egyszerű, légtelenítő pumpa nélküli kialakítása miatt szimpatikus. Az ára is lényegesen kedvezőbb, mint a 2073-é. A 24W-os fogyasztását viszont soknak tartom és az előszűrő alul van, ami a takarítást nehezíti. Tartok tőle, hogy hangosabb is, mint a 2073.
Mivel nincs tapasztalatom ezekről a típusokról, a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy melyik lenne jobb választás és miért. Melyiknek, mik a típushibái, vagy mik az előnyei?
Nem a gyári adatok érdekelnek, hanem a valós tapasztalatok!

Majdnem fél évet vacilláltam mielőtt elszántam magam a vásárlásra, aztán megtörtént! (részben pénzem nem volt, részben többen írták, hogy hangos és mivel korábban nem volt külső szűrőm, az akvárium pedig a nappaliban két alvós helyiség között van kicsit féltem tőle) Aztán a Green Aqua Black Friday akciója kibillentett a komfortzónámból (ezúton is köszönöm :) )

Az első benyomások... a termék jó, sőt bivaly erős - bár nagyon összehasonlítási alapom ahogy már írtam korábbi külső szűrő hiányában nincs - de a front falat írtózatosan veri a gerjesztett hullám (arra még magyar nyelvű leírás hiányában nem jöttem rá, hogyan lehet szakszerűen visszafojtani). Egyszer már szét is kaptam, hogy megnézzem mit szedett ki... hát eddig nem tudom a másik (szintén EHEIM belső szűrő) mit csinált, mert ami ebből kijött.... hát! Az tuti, hogy a víz már ennyi idő után is láthatóan tisztább lett.

Ami viszont nem (nagyon) tetszett az a zöld!? (nem értem miért nem lehet víztiszta) csövek amik irtózatosan merevek, a ki- és befolyó (szintén zöld) csövek pedig csúnyák! és nem túl praktikusak ezen túl - főleg akinek gyári teteje van - sok variálási lehetőségre ne számítson (EHEIM gyári tetővel oldalról nem lehet beletenni, ezért is fog ugrani a gyári tető). A szűrő pedig mondjon bárki bármit hangos! ("vájtfülűek" hátrányban mert tényleg mélyen búg, de nyilván ez az erejével van összefüggés) DE, - és ezt hozzá kell tenni mindenképpen - úgy hangos, hogy jelenleg az akvárium mellett van nyitott térben, ezért lehet ha valaki zárt technikai szekrénybe teszi az akvárium alá az egy (vagy akár több) fokkal is jobban jár, viszont olyan helyiségbe én semmiképpen nem javasolnám ahol alszanak (illetve ezen szűrő mellett csak majd próbálnak :) ). Nekem eddig - ha jól számolom kb. 2.5 hete - nagyon bevált. Ár/érték arányban szerintem nagyon jó én biztosan megvenném még 1x :)

Ami a fogyasztását illeti mert írtad, hogy amiatt is vacilláltál (ELMŰ árak A1 normál árszabás bruttó 37,56 (Ft/kWh) éves szinten) a 24W-os szűrőnél 7896 Ft míg a 16W-os esetében 5264 Ft, azaz éves szinten csak 2632 Ft-al fogyaszt többet.
 
Majdnem fél évet vacilláltam mielőtt elszántam magam a vásárlásra, aztán megtörtént! (részben pénzem nem volt, részben többen írták, hogy hangos és mivel korábban nem volt külső szűrőm, az akvárium pedig a nappaliban két alvós helyiség között van kicsit féltem tőle) Aztán a Green Aqua Black Friday akciója kibillentett a komfortzónámból (ezúton is köszönöm :) )

Az első benyomások... a termék jó, sőt bivaly erős - bár nagyon összehasonlítási alapom ahogy már írtam korábbi külső szűrő hiányában nincs - de a front falat írtózatosan veri a gerjesztett hullám (arra még magyar nyelvű leírás hiányában nem jöttem rá, hogyan lehet szakszerűen visszafojtani). Egyszer már szét is kaptam, hogy megnézzem mit szedett ki... hát eddig nem tudom a másik (szintén EHEIM belső szűrő) mit csinált, mert ami ebből kijött.... hát! Az tuti, hogy a víz már ennyi idő után is láthatóan tisztább lett.

Ami viszont nem (nagyon) tetszett az a zöld!? (nem értem miért nem lehet víztiszta) csövek amik irtózatosan merevek, a ki- és befolyó (szintén zöld) csövek pedig csúnyák! és nem túl praktikusak ezen túl - főleg akinek gyári teteje van - sok variálási lehetőségre ne számítson (EHEIM gyári tetővel oldalról nem lehet beletenni, ezért is fog ugrani a gyári tető). A szűrő pedig mondjon bárki bármit hangos! ("vájtfülűek" hátrányban mert tényleg mélyen búg, de nyilván ez az erejével van összefüggés) DE, - és ezt hozzá kell tenni mindenképpen - úgy hangos, hogy jelenleg az akvárium mellett van nyitott térben, ezért lehet ha valaki zárt technikai szekrénybe teszi az akvárium alá az egy (vagy akár több) fokkal is jobban jár, viszont olyan helyiségbe én semmiképpen nem javasolnám ahol alszanak (illetve ezen szűrő mellett csak majd próbálnak :) ). Nekem eddig - ha jól számolom kb. 2.5 hete - nagyon bevált. Ár/érték arányban szerintem nagyon jó én biztosan megvenném még 1x :)

Ami a fogyasztását illeti mert írtad, hogy amiatt is vacilláltál (ELMŰ árak A1 normál árszabás bruttó 37,56 (Ft/kWh) éves szinten) a 24W-os szűrőnél 7896 Ft míg a 16W-os esetében 5264 Ft, azaz éves szinten csak 2632 Ft-al fogyaszt többet.
Köszi a választ. A 2426 -ra esett a választásom. Egyelőre nem bántam meg. Nagyon erős, hatékony szűrő. Meglepően csendes.
 
Köszi a választ. A 2426 -ra esett a választásom. Egyelőre nem bántam meg. Nagyon erős, hatékony szűrő. Meglepően csendes.

Hmmm... akkor lehet, hogy csak egyes szűrők zörögnek? :) Pár hét és én is megpróbálom eldugni az aki alatt hátha azzal valami érdemi eredményt fogok zajcsökkentés címén elérni.
 
Megint külső szűrő vásárlás előtt állok, és visszataláltam ebbe a Topicba, amit még én indítottam 2012-ben. :) Egy 40 literes akváriumhoz lesz, nem túl sűrű növényzettel, viszont külső reaktorral. A JBL e401-essel szemezgetek, de nem tudom, hogy elég lenne-e a külső reaktor miatt. A többihez képes alacsonyabb kivitel, ami miatt ez tetszik.
Versenytársak: e701, és a Tetra Tec EX 600.
Ami a Tetra malmára hajtja a vizet :) az, hogy egy EX 1200-at használok már jó pár éve a kezdeti problémák után (nem megfelelő tömítés) nagy megelégedéssel, bár az utóbbi időben már elég hangos, lehet, hogy rotort kellene cserélnem.
 
Megint külső szűrő vásárlás előtt állok, és visszataláltam ebbe a Topicba, amit még én indítottam 2012-ben. :) Egy 40 literes akváriumhoz lesz, nem túl sűrű növényzettel, viszont külső reaktorral. A JBL e401-essel szemezgetek, de nem tudom, hogy elég lenne-e a külső reaktor miatt. A többihez képes alacsonyabb kivitel, ami miatt ez tetszik.
Versenytársak: e701, és a Tetra Tec EX 600.
Ami a Tetra malmára hajtja a vizet :) az, hogy egy EX 1200-at használok már jó pár éve a kezdeti problémák után (nem megfelelő tömítés) nagy megelégedéssel, bár az utóbbi időben már elég hangos, lehet, hogy rotort kellene cserélnem.
A külső reaktor és a kis szűrő nem jó barátok. Reaktorhoz 800 liter/órás vízforgatás legalább ajánlott. Az 40 literre kicsit sok lenne.
Én inkább a JBL + diffuzor kombinációt ajánlanám.
 
A külső reaktor és a kis szűrő nem jó barátok. Reaktorhoz 800 liter/órás vízforgatás legalább ajánlott. Az 40 literre kicsit sok lenne.
Én inkább a JBL + diffuzor kombinációt ajánlanám.
Köszönöm a tanácsot! Nem akarok most külön beruházni egy CO2 rendszerre, hanem az volt az elképzelés, hogy a jelenlegi 2kg-os CO2-met, ami az EX 1200-zal megy külső reaktorral ketté választom, és a 40 literest is ezzel "hajtom" meg. Jelenleg úgy néz ki, hogy a 2kg-os palact 4-5 hónapig bírja a 100 literest a külső reaktorral. Nem csak pénz hiánya miatt (persze az is számít), hanem a hely hiány miatt is próbálom így megoldani. A kis szekrénybe a szűrő mellé nem férne be mégy egy 500g-os palack sem.

Viszont sajnos a külső reaktor + diffúzor nem lenne jó megoldás, mert egészen más nyomásra van szükség a diffúzor esetén mint a reaktornál. A csapokkal pedig olyan finoman nem tudnám állítani. Jól gondolom?
 
Sziasztok!

30L keresek külső szűrőt szerintetek melyik lenne megfelelő ár érték arányban?

Hydor Prime 10
Oase filtosmart 100
Fluval 106

Valaki használja valamelyiket? Hogyan tudok üveg ki és befolyókat rögzíteni?

Előre is köszönöm!
 
Nekem volt Hydor Prime 10. Nem volt vele gondom.
A kifolyóra rádugod a csövet, és ennyi.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

30L keresek külső szűrőt szerintetek melyik lenne megfelelő ár érték arányban?

Hydor Prime 10
Oase filtosmart 100
Fluval 106

Valaki használja valamelyiket? Hogyan tudok üveg ki és befolyókat rögzíteni?

Előre is köszönöm!

Szia!
Mivel az Oase-t is megjelölted és ezzel egy árkategóriát is (kb. 20-25K max), ennek van egy párja egy Eheim 2213-as biotöltettel. :) Ugyan nekem 2075 és 240 biopower van, de meg vagyok a márkával elégedve és egy biztonság érzetet ad az a tudat, hogy bármikor veszek hozzá alkatrész. Az Oase, ha jól tudom bővíthető később fűtővel, ami megint cool, mert ha most van is fűtőd az aksiban, később dönthetsz úgy, hogy kipakolod belőle és kicserélheted egy külsőre. A fűtő zavaró látványa megszűnik. És ott még kapsz 0,5 matrixot is a GA-tól. (y)
Fluvalt kihúznám az alkatrészellátás, szerviz miatt.. Régen szűrővásárlás előtt telefonálgattam Fluval ügyben minden felé, mindenki csak lebeszélt róla.
Hydor egy érdekes eset, megnéztem a 10-et és a 20-at is. Ha a 10-et megtolod 1L mátrix-al eléggé megközelítetted az Eheim és az Oase árszintjét.
Ennél akkor nyernél, ha pl. van a szekrényben megbújva 1-1,5 L minőségi bioszűrőanyag, vagy két lépcsőben fejlesztesz és később teszel bele bio anyagot. Alapból a papír adatok és az ár tekintetében indulásnak elég kedvezőnek tűnik.
Talán a kis Eheim-ben van a legtöbb tartalék. GA oldalán is max. 65L-hez van ajánlva, tehát ha cserélsz később egy 54L-es akváriumra, még ott is elketyeghet.
Tehát a végső, überszubjektív válaszom, két lépcsős fejlesztéssel és lemondva a későbbi lehetőségekről Hydor, egyébként pedig Oase vagy Eheim. :) Kíváncsi vagyok a többiek mit mondanak.
 
Sziasztok!

30L keresek külső szűrőt szerintetek melyik lenne megfelelő ár érték arányban?

Hydor Prime 10
Oase filtosmart 100
Fluval 106

Valaki használja valamelyiket? Hogyan tudok üveg ki és befolyókat rögzíteni?

Előre is köszönöm!
Szia!
Én egy 30 literes kocka akváriumot szűrtem Eheim 2213-mal. Teljesen megvoltam vele elégedve. Tette a dolgát. Szerintem bőséges mennyiségű szűrőanyagot bele lehet pakolni. Használtam vettem még valamilyen régi szériásat. A tetejére rakva egy kis súlyt már az az apró hangja is elmúlt. Célszerű beszerezni hozzá csapokat. Tisztításnál elég hasznos tud lenni, de azok nélkül is megoldható természetesen. Az elején csapok nélkül használtam, csak egy kicsit volt több macera vele, megszokható. Oase-t még nem használtam. Nálam a Tetra és a JBL nagyobb szűrői üzemelnek még, de azokkal is előtt is le a kalappal :) Az üveg befolyót meg úgy rögzíted, ahogy @mintor mondta korábban. Csőre ráhúzod az üveg be/kifolyót és mehet is tapadóval az akvárium falára ;)
 
Köszönöm mindenkinek!

Nekem is volt 2213-om, nekem a hangja kicsit zavaró volt a teljesítménnyel meg voltam elégedve akkor a 18 literre.
Viszont a hydro 10 14,000 ft míg az eheim 25 és a oase is.
Milyen szűrőanyagok vannak alapból a hydroban?
 
Köszönöm mindenkinek!

Nekem is volt 2213-om, nekem a hangja kicsit zavaró volt a teljesítménnyel meg voltam elégedve akkor a 18 literre.
Viszont a hydro 10 14,000 ft míg az eheim 25 és a oase is.
Milyen szűrőanyagok vannak alapból a hydroban?

Prime 10: - szűrőanyagok: szivacs, vatta, aktív szén (az egyik oldalon ezt írják, ami forgalmazza ezt a típust) - a dobozát néztem képen és ott is ilyesmit látni, de a leírásnak jobban hiszek. Tehát helytálló volt a korábbi tippem, miszerint még meg kell pakolni a kicsikét bioszűréshez.
 
De szerintem ne aprózd el és vegyél egy FX6-ot majd tedd bele a szűrőbe az akváriumot! :):) Instant szűrés!
 
Back
Oldal tetejére