• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt vegyem

Sziasztok!

Egy kis "szakmai" segítséget szeretnék kérni a hozzá értőktől.
Most áll össze egy a jelenleginél nagyobb, br.126 literes akváriumom (Dél-Amerikai Biotóp). A szűrő választásnál vagyok meglőve és minél több fórumot olvasok, annál jobban elbizonytalanodok. Eredetileg egy Tetra EX-700-t néztem, de többen javasolták az Atman-3336-t. Itt olvasgatva viszont ez volt "leszólva" és inkább a Tetrát javasoltátok mindenhol.
Mivel eddig sosem használtam külső szűrőt, teljesen tanácstalan vagyok, nem 1-2 forintos beruházásról van szó, így elkapkodni sem szeretném, de hülyeséget sem szeretnék csinálni.
Halak tekintetében nem nagy létszámban gondolkodok, kb 10-15 db.

Valakinek hasznos tanácsa, ötlete melyiket esetleg milyen szűrőt lenne érdemes vásárolnom? A rá fordítható összegem 20-22k körül.

Előre is köszönök minden választ, segítséget.
 
Sziasztok!

Egy kis "szakmai" segítséget szeretnék kérni a hozzá értőktől.
Most áll össze egy a jelenleginél nagyobb, br.126 literes akváriumom (Dél-Amerikai Biotóp). A szűrő választásnál vagyok meglőve és minél több fórumot olvasok, annál jobban elbizonytalanodok. Eredetileg egy Tetra EX-700-t néztem, de többen javasolták az Atman-3336-t. Itt olvasgatva viszont ez volt "leszólva" és inkább a Tetrát javasoltátok mindenhol.
Mivel eddig sosem használtam külső szűrőt, teljesen tanácstalan vagyok, nem 1-2 forintos beruházásról van szó, így elkapkodni sem szeretném, de hülyeséget sem szeretnék csinálni.
Halak tekintetében nem nagy létszámban gondolkodok, kb 10-15 db.

Valakinek hasznos tanácsa, ötlete melyiket esetleg milyen szűrőt lenne érdemes vásárolnom? A rá fordítható összegem 20-22k körül.

Előre is köszönök minden választ, segítséget.

Szerintem tertából ehhez akihoz egy 1200-as kell legalább! Kicsit még gyűjtögess, nem fogod megbánni!
 
Hahó !
Van bárkinek tapasztalata/véleménye a hydor prime 20-as külső szűrőről ?
a válaszokat köszi
 
nekem van egy prime 10 esem 4 éve megy kb ,halkan és jól teszi a dolgát,egyetlen hátránya a biológiaiszűrőanyag teljes hiánya.300l/ó a teljesítménye azt tudja is/30l-es akit szürünk vele/
üdv..gzs
 
tehát elméletben a 20as ilyen 60literig gond nélkül szűr ?
milyen szűrőanyagot használsz ?
 
szivacs,siporax gyürü,siporax mini,perlon,Seachem Purigen ,elméletileg jó de én ammondó vagyok ,hogy egy tetratec ex 700 jobb lenne a vödörmérete miatt,de ha kéz alól veszed olcsón próbáld ki ha megengedi az eladó

ui:ha újonnan veszed akkor meg egyértelmű tetratec(6.6l),a prime kicsi vödörméret(3l) miatt csak nagyon jó minőségű szürőanyagokkal működhet .....
 
ha ide beillesztek néhány képet, az alapján tudtok bármilyen véleményt mondani egy szűrőről ? / jó állapot, hasonlók/
 
ha ide beillesztek néhány képet, az alapján tudtok bármilyen véleményt mondani egy szűrőről ? / jó állapot, hasonlók/

Ha eheim akkor kérj egy sorozat számot és hogy mikori a szűrő. Kép alapján nehéz bármit is mondani egy szurorol.
 
oké, köszönöm az eddigi tanácsokat, utolsó kérdés

hydor prime 10-et, vagy 20-at vegyek egy 54literes akváriumhoz ?
 
Sziasztok
Már egy ideje olvasgatom a fórumot, és pár dologban bizonytalan vagyok, ezek egyike milyen szűrőt válasszak.
Bruttó 160l akvárium (nettó 120-130l) lenne, Tetra EX1200 szériát és Eheim 2075-öt néztem, Tetra gyengébb minősége és vízszállítása, Eheim széria hibái (gagyi pumpa és elzáró csap) nem kicsit zavarnak.
Mi lehetne a legjobb választás?
Max keret 60K.
Már elgondolkoztam azon is, hogy rozsdamentesből gyártatok egy bödönt, és veszek rá valami külső pumpát.
 
A Tetrában érdemes lenne cserélne a szűrőanyagokat ami jó pár ezer forint, az Eheimben azért normális minőségű van, de a Mech Prot azért ott is cserélni kéne. Az Eheimnek a szivárgása elvileg egy szériahiba volt, azóta nem nagyon történt ilyen eset. Tetrának is van ilyen hibája, ott is a fejből folyik a víz, a feltöltő pumpa mellől.
 
A Tetrában érdemes lenne cserélne a szűrőanyagokat ami jó pár ezer forint, az Eheimben azért normális minőségű van, de a Mech Prot azért ott is cserélni kéne. Az Eheimnek a szivárgása elvileg egy szériahiba volt, azóta nem nagyon történt ilyen eset. Tetrának is van ilyen hibája, ott is a fejből folyik a víz, a feltöltő pumpa mellől.
Eheim felé húzna szívem, akkor azt mondod elvileg nem kell olyantól félnem, ha 2075 választok. Eheim topicot végig olvastam és régebbről rengeteg panasz volt.
Nem szeretnék akvárium alatt tavat látni. Szűrőanyagot eheimben is tuningolnám matrixal.
 
Én Eheimet vennék, a kemény víz a gumitömítések nagy ellensége, ha van hozzá affinitásod akkor te is tudod majd cserélni a fejben levő tömítést. Egy szilikonspray-t még szerezz be mellé.
 
Az 2075 egyik előnye az előszűrő a tetején. Azt sűrűbben is takaríthatod, anélkül, hogy a biológia szűrőrészt piszkálnád. Ha az előszűrő alatti rekesz tetejére teszel perlont, akkor azt kell még tisztínai és cserélni, egyébként nem nagyon kell piszkálni a szűrőt.

Van hozzá installációs szett (szürke szívó és nyomó ág), sajnos külön ha nem adják véletlenül hozzá ajándékba. Csak ajánlani tudom, ha fontos a karbantartás, meg a gyári zöld csövek nem esztétikusak. Pl, ahová a csöveket fogatod az akvárium szélén , tetején mind a kettőnek van egy lecsavarható kupakja. Azon keresztül tudod csőtisztító kefével tisztínai a csöveket, mert bizony ha látszanak, akkor a koszos csövek zavaróak. Nem is kell szétszedni semmit, csak kupakok le, kefe bele, majd az adpatert lepattintod a szűrőfejről és a koszos vizet leengedheted könnyedén. Át is öblítheted tiszta vízzel. Mivel kupakos, már levegővel érintekezik és az akvárium vizet nem fogja leengedni a szívóág. Ennek a kupakos megoldásnak van még egy előnye. A szívó ágban mindig víz kell, hogy legyen ha indítod a szűrőt. A kupak miatt szépen fel tudod tölteni és nem lesz gond az újraindítással, pl. csőtisztítás után és nem fog annyira levegősödni sem.
 
Back
Oldal tetejére