• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt vegyem

Román Péter

Kertész szaki
:D :D Köszi!

De akkor még ha veszek bió szűrést akkor is jóval olcsóbban jövök ki mint bármely másik típusok, és ahogy néztem az alkatrészek sem drágák és beszerezhetőek ;)

Cyberkid

Főkertész
:D :D Köszi!

De akkor még ha veszek bió szűrést akkor is jóval olcsóbban jövök ki mint bármely másik típusok, és ahogy néztem az alkatrészek sem drágák és beszerezhetőek ;)
Nos igen, még teszel hozzá 0,5-1L-t bioszűrőközeget, meg ott a vele adott szivacs+vatta kombó.

mintor

VIP kertész
Köszönöm mindenkinek!

Nekem is volt 2213-om, nekem a hangja kicsit zavaró volt a teljesítménnyel meg voltam elégedve akkor a 18 literre.
Viszont a hydro 10 14,000 ft míg az eheim 25 és a oase is.
Milyen szűrőanyagok vannak alapból a hydroban?
Szivacs

Azt azért ne feledd, h Eheim/JBL/Tetra-hoz minden alkatrészt kapni. Nem tudom a Hydor mennyire támogatott.

Román Péter

Kertész szaki
Ahogy néztem az eheim 2213-ashoz hasonló képen meglehet tömni a szűrőkosarat.
Még alszok a döntésre, de lehet hogy maradok a jól bevált 2213... igazából fogyasztás, szűrőfelület és árban a legjobb.

Köszi mindenkinek!

suzyht

Tapasztalt kertész
Sziasztok! Tervezek egy nano 39-l-es növényes (co2, táptalaj, növénytalaj) -garnis akváriumot összerakni. Van otthon egy Hydor Prime 10-esem. Elég lehet ez a hajtásához? Jelenleg egy lowtech 60-ast hajt kristálytiszta vizűre, de ugye a növényezés más világ... Vélemények?

Etele

Legenda
Hát... 300L/h elég kevés, de ha okosan választasz szűrőanyagot (olyat ami nem fojt sokat, pl. matrix) akkor talán elviszi. Hány liter szűrőanyag fér bele? Ok hogy a szűrőkamra 1,5 liter azt vágom. :D

suzyht

Tapasztalt kertész
Hát... 300L/h elég kevés, de ha okosan választasz szűrőanyagot (olyat ami nem fojt sokat, pl. matrix) akkor talán elviszi. Hány liter szűrőanyag fér bele? Ok hogy a szűrőkamra 1,5 liter azt vágom. :D
hát nem tudom, talán 75 dkg-ot bele tudok zsufizni, de esélyes, hogy az inkább csak 50 dkg... Tartok tőle amúgy h kevés lesz...a nagy akváriumot is megszívtam ugyanezzel a problémával, most ilyet nem akarok... akkor inkább eladom és veszek picit nagyobbat... mekkora pumpateljesítmény kéne? Most az eheim 2233-at nézegetem.

karesz44

Kertész tanonc
Sziasztok!
80hossz,30mély,35magas akihoz(84liter) két dennerle scaper's flow360l/h akasztós vagy inkább egy eheim professionel3 250 950l/h? Melyikkel járnék jobban egy növényes,garnis,halas akváriumnál?

Etele

Legenda
Külső szűrő ekkora akvára. Mondom ezt úgy, hogy van egy eladó dennerle akasztósom és jó szűrőnek tartom. Meg sok előnye is van, viszont a 80 centi hosszra már kevés, még 2 is.

Etele

Legenda
Szerintem elég.
Okosan kell megválasztani a (minőségi) szűrőanyagokat és akkor nem lesz baj. (Ne nagyon fogja vissza a szűrőt.)

karesz44

Kertész tanonc
Szerintem elég.
Okosan kell megválasztani a (minőségi) szűrőanyagokat és akkor nem lesz baj. (Ne nagyon fogja vissza a szűrőt.)
Mit ajánlanál esetleg? Nézzek nagyobb szörőt vagy ha ez megfelelmilyen szörőanyagot ajánlanál?

Etele

Legenda
Ahogy nézem 3 + 0.5 liter a hasznos szűrőanyag térfogat.
Na most a 3 literbe csak biológiai szűrőanyagot raknék. Nem tudom milyen tölteted van hozzá, én seachem matrix párti vagyok. De elketyeghetsz a gyári eheim töltettel, nem rossz az sem.

CsTom

Főkertész
Sziasztok!
Egy 64 literes növényes akváriumhoz keresek szűrőt. Kettőt kis néztem. Melyik lenne jobb?
http://www.greenaqua.hu/hu/oase-biomaster-250-kulsoszuro-ajandek-seachem-matrix-szuroanyaggal.html
http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-experience-350-kulso-szuro-toltettel.html
Előre is köszi!
Az eheimrol tudok nyilatkozni, 64 litersben megy nekem. Tokeletes nemes egyszeruseggel. Kicsit folytani kell de a reaktort es a kulso futot is tokeletesen viszi.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

zozi76

Kertész szaki
Az eheimrol tudok nyilatkozni, 64 litersben megy nekem. Tokeletes nemes egyszeruseggel. Kicsit folytani kell de a reaktort es a kulso futot is tokeletesen viszi.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Köszi!:)

Oldal tetejére