• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt vegyem

Valami kis hasonlót(!!!) szeretnék csinálni mint ti...szép lassan beszerezni mindent ...
Egy ágas-bogas szőlőtőkés akvát szeretnék egy picit tőbb növénnyel mint az átlag halas... Csak a technika fejlesztésénél "tartogatok" gondolatban.
Válasz a felvetésedre:igen, az lenne a legjobb ha egy szűrőakvárium végezné amit kell. De helyhiány miatt max külső szűrő jöhet szóba
Szia!
Sok sikert az újrakezdéshez, ha odaérsz, hogy megvedd a külső szűrőt nézd meg a Hydor szűrőket főleg a Professional sorozatot, nagyon ajánlom.
Saját tapasztalat Sera Tetra: tömítés- folyás problémák. (ezt 2db Sera és 1 db Tetra után írom, ezekkel kihúztam valahogy 5 évet de bár ne tettem volna)
Eheim Classic tök jó csak sokat eszik. (cimborámnál kb. 20 éves darab még mindig tök jól megy)
De a legjobb példa az hogyha beütöd a Google-be, hogy Hydro szűrő folyás vagy probléma, nem jön ki semmi mert működik, (persze az is benne lehet, hogy még kevés van forgalomban, nem annyira ismert mint a "nagy márkák", de nézd csak meg ugyanígy a többi márkára. Sok szerencsét és azt kívánom, soha ne maradj két folyós szűrővel hoppon mint én, mert majdnem ráment a Diszkosz állomány! Köszönöm Sera!
 
Szia!
Sok sikert az újrakezdéshez, ha odaérsz, hogy megvedd a külső szűrőt nézd meg a Hydor szűrőket főleg a Professional sorozatot, nagyon ajánlom.
Saját tapasztalat Sera Tetra: tömítés- folyás problémák. (ezt 2db Sera és 1 db Tetra után írom, ezekkel kihúztam valahogy 5 évet de bár ne tettem volna)
Eheim Classic tök jó csak sokat eszik. (cimborámnál kb. 20 éves darab még mindig tök jól megy)
De a legjobb példa az hogyha beütöd a Google-be, hogy Hydro szűrő folyás vagy probléma, nem jön ki semmi mert működik, (persze az is benne lehet, hogy még kevés van forgalomban, nem annyira ismert mint a "nagy márkák", de nézd csak meg ugyanígy a többi márkára. Sok szerencsét és azt kívánom, soha ne maradj két folyós szűrővel hoppon mint én, mert majdnem ráment a Diszkosz állomány! Köszönöm Sera!
Szia!
Köszönöm szépen a segítséget!
Hasznos tanácsok... Illetve elgondolkodtató és szomorú hogy ilyen szarságok( amikre kiadtál fél havi fizetést) miatt tőled kívül álló okokból meghalhatnak az állataid...
 
Hydor szuro kb 2 eve van forgalomban (kotobuki oem). Eladasokban lenyegesen elmarad a regebbi markaktol. Kevesebb helyen kaphato es a visszajelzes is keves par eves hasznalat utan. Ez megmagyarazza amit irtal. De erdemes szetnezni Eheim Classic meg mindig hosszabb tavu hasznalatra keszul az elerheto szurok kozul, bar vannak jo modellek pl 2080-as szeria vagy az experience (prof 1) az eheimtol.

A szervizelesrol keves szo esik pedig ha gond van jo ha van hatter. Mult evben az eheim magyarorszag kiemelt dijat kapott vilag szinten az anyacegtol az interzoon
 
Hydor szuro kb 2 eve van forgalomban (kotobuki oem). Eladasokban lenyegesen elmarad a regebbi markaktol. Kevesebb helyen kaphato es a visszajelzes is keves par eves hasznalat utan. Ez megmagyarazza amit irtal. De erdemes szetnezni Eheim Classic meg mindig hosszabb tavu hasznalatra keszul az elerheto szurok kozul, bar vannak jo modellek pl 2080-as szeria vagy az experience (prof 1) az eheimtol.

A szervizelesrol keves szo esik pedig ha gond van jo ha van hatter. Mult evben az eheim magyarorszag kiemelt dijat kapott vilag szinten az anyacegtol az interzoon
Szia Viktor!
Nagyon szépen köszönöm hogy próbáltok segíteni!
Tudom jobban járok ha nem a saját fejem után megyek hanem hallgatok a bölcs tanácsokra.
 
Szia.
Köszönöm a segítséget. Tehát kerámiagolyóval töltsem föl az új tartályt ha megveszem?
Nem kerámia. Szinterelt üveg! Nálam bizonyított! Ebbe a kis tartályba azért ideális (különben ez a gyári töltete is a szűrőnek) mert a pici tartályban ahhoz apró ,hogy viszonylag sok férjen bele. Ahhoz viszont nagy ,hogy nem tudja megtömörödve visszafogni a szűrőt. A baciknak hasznos felülete viszont élvoalbeli 450 m2/l.
 
Nem találtam a kínai külső szűrőknek külön fórumot, így ide írom a rotorpucolás során tapasztaltakat. Ezt követően eldönthető, hogy érdemes-e ilyen cuccot vásárolni.....
11 hónapja üzemel egy kínai-lengyel Happet claron külső szűrő rásegítésnek a másik mellé. Ma kipucoltam a rotort-rotorházat is (bevallom most csináltam ezzel a masinával először)
Próbáltam letekerni a rotorház tartó sapkát, amelyen 4 db is szárny volt a kézzel történő letekerhetőség érdekében de nem ment. Kalapáccsal és célszerszámmal kellett megindítani a menetet. No gondoltam nesze neked 11 hónap, most megbűnhődsz, a lustaságodért.
Miután mindenki szerencsésen megúszta a műtétet belekukkantottam a rotorházba.....Azért nem ment kézzel, mert a rotorsapka egy kis felülete be volt ragasztva, ugyanis valószínű, hogy a gyárban a rotorház beragasztásához több ragasztót használtak, és a felesleg kifolyt ragasztót nem távolították el, és odakötött......
A képen a fehér 1cm-es részen látható, hogy más színű az anyag egészen pontosan a ragasztó.
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Sziasztok! Azok segítségét szeretném kérni, akiknek van tapasztalatuk az Eheim professional 3 és az experience szűrőkkel kapcsolatban. Jelenleg egy Tetra ex800-at használok, de mivel a gyártó által megadott vízforgatási teljesítménynek kicsit több mint a felét tudja még üresen is, így gyengének bizonyult a 110 l-es akiban. Leváltanám egy erősebb szűrőre. Az Eheim 2073 a 16W-os fogyasztása és a praktikusan felülre helyezett előszűrője miatt tetszik, de az adapter törések és a légtelenítő pumpa meghibásodások, szivárgások aggasztanak.
Az experience 2426 a nagy űrtartalma, az erős szivattyúja és az egyszerű, légtelenítő pumpa nélküli kialakítása miatt szimpatikus. Az ára is lényegesen kedvezőbb, mint a 2073-é. A 24W-os fogyasztását viszont soknak tartom és az előszűrő alul van, ami a takarítást nehezíti. Tartok tőle, hogy hangosabb is, mint a 2073.
Mivel nincs tapasztalatom ezekről a típusokról, a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy melyik lenne jobb választás és miért. Melyiknek, mik a típushibái, vagy mik az előnyei?
Nem a gyári adatok érdekelnek, hanem a valós tapasztalatok!
 
Sziasztok!

Talaltam a "nemet kollegaknal" egy Resun külsö szüröt.
Van valakinek tapasztalata Resun külsö szürövel? Ismerem a markat regota, de föleg belsö szüröket lattam töle.
Az emlitett peldany 50 cm magas, 30 cm x 30 cm a szürötest, szoval robosztus, 2800 l/h teljesitmeny, aktivszen, szivacs, keramiagyürü, biolabda. A tengely keramia.
UV lampaval együtt 160 Euro, nem hangzik rosszul...

Az akvariumprojektemhez (2016) nezegetem a szüröket, ezert kernem a velemenyeteket. 300 literes akihoz, neznek szüröt (kb. 130*50*50)
Gondoltam kettö db JBL e1501-esre, vagy 1 JBL e1501 es egy Eheim 2075.
Persze alapvetöen Eheim parti vagyok, de vannak korlatok...
Ti mit javasolnatok?
 
Sziasztok!

Talaltam a "nemet kollegaknal" egy Resun külsö szüröt.
Van valakinek tapasztalata Resun külsö szürövel? Ismerem a markat regota, de föleg belsö szüröket lattam töle.
Az emlitett peldany 50 cm magas, 30 cm x 30 cm a szürötest, szoval robosztus, 2800 l/h teljesitmeny, aktivszen, szivacs, keramiagyürü, biolabda. A tengely keramia.
UV lampaval együtt 160 Euro, nem hangzik rosszul...

Az akvariumprojektemhez (2016) nezegetem a szüröket, ezert kernem a velemenyeteket. 300 literes akihoz, neznek szüröt (kb. 130*50*50)
Gondoltam kettö db JBL e1501-esre, vagy 1 JBL e1501 es egy Eheim 2075.
Persze alapvetöen Eheim parti vagyok, de vannak korlatok...
Ti mit javasolnatok?
Nem beszélek egyik márka ellen sem, de én csak is márkásat vennék, olyat amivel rengeteg embernek van tapasztalata, biztos az alkatrészellátása hosszú távon.
A felsoroltak közül eheimet vennék! Mondom ezt úgy, hogy jbl-től tetrán át juttottam el az eheimig!
Az eheim sem hibátlan mégis azt mondom , 2x2075 és hosszú távon nyugodt lehetsz! (y)
 
Nem beszélek egyik márka ellen sem, de én csak is márkásat vennék, olyat amivel rengeteg embernek van tapasztalata, biztos az alkatrészellátása hosszú távon.
A felsoroltak közül eheimet vennék! Mondom ezt úgy, hogy jbl-től tetrán át juttottam el az eheimig!
Az eheim sem hibátlan mégis azt mondom , 2x2075 és hosszú távon nyugodt lehetsz! (y)
Persze en is az Eheim-et tartom "etalonnak". Meglatom mi fer bele a keretbe, valoszinüleg a kettö JBL, arra is van azt hiszem 4 ev gari, legfeljebb 2-3 ev mulva tuningolok egy Eheim szürövel...csak mar tudnam kezdeni, messze van meg 2016:grumpy:
 
Persze en is az Eheim-et tartom "etalonnak". Meglatom mi fer bele a keretbe, valoszinüleg a kettö JBL, arra is van azt hiszem 4 ev gari, legfeljebb 2-3 ev mulva tuningolok egy Eheim szürövel...csak mar tudnam kezdeni, messze van meg 2016:grumpy:
Halkan megjegyzem, hogy a JBL volt a leghalkabb az összes szűrőm közül! Nem rossz gép!
Még is azt mondom az Eheimel jársz a legjobban mert a JBL- ben azonnal szűrőanyagot kell cserélned! A csövezése is extra igénytelen!
Ha anyagilag nézzük akkor pont ott leszel a két startra kész 2075 áránál!!
 
Halkan megjegyzem, hogy a JBL volt a leghalkabb az összes szűrőm közül! Nem rossz gép!
Még is azt mondom az Eheimel jársz a legjobban mert a JBL- ben azonnal szűrőanyagot kell cserélned! A csövezése is extra igénytelen!
Ha anyagilag nézzük akkor pont ott leszel a két startra kész 2075 áránál!!
Valamit csak összehozok...;)
Olvasgattam itt a különbözö külsö szürök összehasonlitasi leirasat, persze az ADA es Eheim a tuti...Hallottal mar a Hailea markarol, azt hiszem kinai. Meg utananezek, mert korabban lattam belsöszüröt es legpumpat ettöl a gyartotol, es szerintem nagyon jo termek, csak nem tulzottan ismert nalunk. Persze butasag lenne egy olyan szüröbe ugrani, aminek nincsen szerviz vagy karbantartasi hattere...de nekem a Hailea valahogy mindig olyan kifinomlut japan minöseget jelentett, mert a belsö szürö es a legpumpa amit hasznaltam, nagyon preciz Volt mind a kettö, es hibamentes. Kar, hogy nalunk nem forgalmazzak...
 
Gondoltam kettö db JBL e1501-esre, vagy 1 JBL e1501 es egy Eheim 2075.
JBL e1501 + 4l biorio = 44k + 14K
Eheim 2075 (ha még lehet kapni, ha nem akkor 2275 ami plusz 10k) + én a 2l biomech-et lecserélném, mert semmit nem ér = 63k + 7k
+ Üveg ki-, és befolyó mindkettőhöz, hogy kinézzen valahogy. Én úgy látom, hogy a JBL viszi az árversenyt, minőségben kicsit más, de rosszabbnak én nem mondanám.
 
JBL e1501 + 4l biorio = 44k + 14K
Eheim 2075 (ha még lehet kapni, ha nem akkor 2275 ami plusz 10k) + én a 2l biomech-et lecserélném, mert semmit nem ér = 63k + 7k
+ Üveg ki-, és befolyó mindkettőhöz, hogy kinézzen valahogy. Én úgy látom, hogy a JBL viszi az árversenyt, minőségben kicsit más, de rosszabbnak én nem mondanám.
köszi a tippeket, ez jo ha ennyien segitenek az emberfianak...:)
A Tetra 1200 sem lehet rossz valasztas, ha elkezdem majd a bevasarlast, akkor ugyis eldöl, hogy mit valasztok, legkesöbb akkor :D....
 
Én beszerezten egy használt Jbl 901 greenline-t. Benne 2l siporax, 2db blokkszivacs, perlonvatta. Nagyon jól működik, kevesebb az alga és az ürülék...
És ha újjonnan veszed 4 év garancia, sztem már ezért megéri, ja és nagyon halk.
 
Back
Oldal tetejére