• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt vegyem

Szia! Köszi a választ, néztem a 2073ast is, két dolog miatt vetettem el, egyrészt mert szerintem aránytalanul drágább, a másik, hogy van egy üveg inflow outflow setem ami sajna 13mm-es és használni szeretném, annak meg nem sok értelmét látom, hogy lefolytsam a nagyobb kapacitású szürőt.
A 2424 eXperience nagyon karcsu lenne a reaktorral együtt ehhez a mérethez?
 
Sziasztok!
Eheim Biopower 160-as szűrőm van az (halas) akváriumomban.
Gondolkodom hogy beszereznék hozzá egy bővítőtartályt.
A kérdésem az hogy befolyásolja-e a szűrő teljesítményét hogy még egy rétegen át kell húznia a vizet?
Tehát jobb lessz a szűrés hatásfoka vagy sem? Működni fog-e jól vagy sem?
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Köszönöm
 
Sziasztok!
Eheim Biopower 160-as szűrőm van az (halas) akváriumomban.
Gondolkodom hogy beszereznék hozzá egy bővítőtartályt.
A kérdésem az hogy befolyásolja-e a szűrő teljesítményét hogy még egy rétegen át kell húznia a vizet?
Tehát jobb lessz a szűrés hatásfoka vagy sem? Működni fog-e jól vagy sem?
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Köszönöm
Ha megtöltöd rendes szűrőanyaggal, akkor rengeteget javít rajta (3 helyett 4 kosár, az +33%!), de a belső szűrők nem túl jók sajnos, így sem fog csodát tenni. Ha teheted, akkor spórolj még 1-2 hónapot, és inkább egy használt külsőt kéne venned.
 
[...] inkább egy használt külsőt kéne venned.
Csatlakozom az előttem szólóhoz! Add el a belsőt, és a bővítésre szánt összeggel egészítsd ki. Jofogas, watera, startapro stb. oldalakon még garanciális készülékeket tudsz vásárolni jó áron.
Eheim, Tetra, JBL szinte biztos hogy van.
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy igazatok van...
100as társas akváriumom van...úgy kaptam mindenestül májusban. - 1 év próbálkozás után- 20 évvel később újrakezdtem ezt a "betegséget"....
Aztán sok tervem van, amiket szeretnék minnél költséghatékonyabban megvalósítani. Csak hát előbb abból kell építkeznem amim van...
Meg hát az én Drága Párom aztmondja "minek olyan izé amikor van benne olyan másik izé...na nem kell nekünk olyan...működik így is nem?"
Na majd szép finoman.....
 
:ROFLMAO:
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy igazatok van...
100as társas akváriumom van...úgy kaptam mindenestül májusban. - 1 év próbálkozás után- 20 évvel később újrakezdtem ezt a "betegséget"....
Aztán sok tervem van, amiket szeretnék minnél költséghatékonyabban megvalósítani. Csak hát előbb abból kell építkeznem amim van...
Meg hát az én Drága Párom aztmondja "minek olyan izé amikor van benne olyan másik izé...na nem kell nekünk olyan...működik így is nem?"
Na majd szép finoman.....
 
Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. Tudom hogy igazatok van...
100as társas akváriumom van...úgy kaptam mindenestül májusban. - 1 év próbálkozás után- 20 évvel később újrakezdtem ezt a "betegséget"....
Aztán sok tervem van, amiket szeretnék minnél költséghatékonyabban megvalósítani. Csak hát előbb abból kell építkeznem amim van...
Meg hát az én Drága Párom aztmondja "minek olyan izé amikor van benne olyan másik izé...na nem kell nekünk olyan...működik így is nem?"
Na majd szép finoman.....
Vidd el a GA Bemutatóterembe, csak előtte a tárcádat és a bankkártyádat hagyd biztos helyen.
Biztos talál neki tetsző izét.
 
Vidd el a GA Bemutatóterembe, csak előtte a tárcádat és a bankkártyádat hagyd biztos helyen.
Biztos talál neki tetsző izét.
Ezt én is tanúsíthatom, hogy működik :) Előtte csak megtűrte a hobbimat, azóta ő is élvezi és gyönyörködik benne. Sőt! Pechemre a fiúk akkor raktak össze egy tengerit, amit meglátott, így azóta nem hagy élni a tengerivel....
 
Hátsó/oldalsó/alsó szűrőakváriumon nem gondolkodtál? Nekem is külső szűrőm van, de a napokban elgondolkodtam, mi lenne, ha...
 
Hátsó/oldalsó/alsó szűrőakváriumon nem gondolkodtál? Nekem is külső szűrőm van, de a napokban elgondolkodtam, mi lenne, ha...
Szia!
Utoljára 11évesen volt akvám (szivacsszűrő légpumpa, infúziós szorító, guppik,íróasztali lámpa,tubifex stb...most 32 vagyok... Édesapám meghalt 20 éve és valahol az emberben feltörnek az emlékek. Kaptam májusba egy 100l est ajándékba mindennel együtt. Aztán az ember mindig jobbat akar. Tátom a számat ezen az oldalon hogy milyen "dolgok vannak"... A 21 év alatt egy kicsit elszaladt a technika... Újra kell tanulnom mindent...
Persze édesapám a fent leírt hasonló cuccaival leívatta a gyöngygurámikat és felnevelte őket... Soha nem fogom ezt elérni tudásban...
 
Valami kis hasonlót(!!!) szeretnék csinálni mint ti...szép lassan beszerezni mindent ...
Egy ágas-bogas szőlőtőkés akvát szeretnék egy picit tőbb növénnyel mint az átlag halas... Csak a technika fejlesztésénél "tartogatok" gondolatban.
Válasz a felvetésedre:igen, az lenne a legjobb ha egy szűrőakvárium végezné amit kell. De helyhiány miatt max külső szűrő jöhet szóba
 
Szia!
Utoljára 11évesen volt akvám (szivacsszűrő légpumpa, infúziós szorító, guppik,íróasztali lámpa,tubifex stb...most 32 vagyok... Édesapám meghalt 20 éve és valahol az emberben feltörnek az emlékek. Kaptam májusba egy 100l est ajándékba mindennel együtt. Aztán az ember mindig jobbat akar. Tátom a számat ezen az oldalon hogy milyen "dolgok vannak"... A 21 év alatt egy kicsit elszaladt a technika... Újra kell tanulnom mindent...
Persze édesapám a fent leírt hasonló cuccaival leívatta a gyöngygurámikat és felnevelte őket... Soha nem fogom ezt elérni tudásban...
Szia!
Amit ajánlok: ha még nem találtál rá erre a témára, akkor kattints és írj rá a többi Pécs környékire. Pécs és környéke | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
Hátha tudtok szervezni egy sörözést. (y)
 
[...] (szivacsszűrő légpumpa, infúziós szorító, guppik,íróasztali lámpa,tubifex stb. [...]
Simán megoldható manapság is, sorban: cseh típusú légátemelő; erre már vannak remek kis műanyag csapok; van; megfelelő, csak olyan kompakt izzó kell bele ami 6500K-es, pl. Phillips vagy Osram; van akár fagyasztott is.
 
Mi a véleményetek az Hydor Prime 30ról?

Használt, valószínű megvan hozzá minden. Karbantartott...13000Ft...+posta
Még nem beszéltem azzal aki árulja.
 
Sziasztok!
Eheim Biopower 160-as szűrőm van az (halas) akváriumomban.
Gondolkodom hogy beszereznék hozzá egy bővítőtartályt.
A kérdésem az hogy befolyásolja-e a szűrő teljesítményét hogy még egy rétegen át kell húznia a vizet?
Tehát jobb lessz a szűrés hatásfoka vagy sem? Működni fog-e jól vagy sem?
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Köszönöm
Szerintem sokat dobna rajt. Nekem a biopower 240 van. 3 tartály + 1alsó a szivacsnak. Nálam megállította a kezdeti hibákból adódó halpusztulást. 96L ben. Igaz annak a teljesítménye is nagyobb kicsit. Persze a külső szűrőt nem pótolja.
Azóta már nálam is tetra 1200 plus muzsikál.
De tűzoltásnak mindenkép megfelel.
Árban meg elhanyagolható. Biológiai anyagnak pedig ebbe a tartályba én az eheim substrat pro t ajánlom.
A szűrőt nem fogja vissza érezhetően és kellően nagy felületű a baciknak. Keverd a használthoz az újat úgy oszd szét és a régi beoltja az újat is bacival. Így gyorsabban hozza a hatását.
 
Szerintem sokat dobna rajt. Nekem a biopower 240 van. 3 tartály + 1alsó a szivacsnak. Nálam megállította a kezdeti hibákból adódó halpusztulást. 96L ben. Igaz annak a teljesítménye is nagyobb kicsit. Persze a külső szűrőt nem pótolja.
Azóta már nálam is tetra 1200 plus muzsikál.
De tűzoltásnak mindenkép megfelel.
Árban meg elhanyagolható. Biológiai anyagnak pedig ebbe a tartályba én az eheim substrat pro t ajánlom.
A szűrőt nem fogja vissza érezhetően és kellően nagy felületű a baciknak. Keverd a használthoz az újat úgy oszd szét és a régi beoltja az újat is bacival. Így gyorsabban hozza a hatását.
Szia.
Köszönöm a segítséget. Tehát kerámiagolyóval töltsem föl az új tartályt ha megveszem?
 
Back
Oldal tetejére