• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Megrázott az akvárium vize.

Ajaj. No comment. :(

Szerintem a II. érrintésvédelmi osztályú (régi terminológia szerint kettős szigetelésű) készülékeknek a szivárgó árama nem lehet akkora, hogy érezni lehessen. Ezekben a berendezésekban ugye biztonsági transzformátornak kell lenni. A szigetelési ellenállásnak a primer és szekundr oldal között MOhm nagyságrendbe kell esni. Az enyhe rázás csak olyan kapcs.üzemű tápegységeknél képzethető el, ahol a 10-100nF közötti kondenzátort tesznek be zavarszűrés okán a fázis és a védőföld közé, a készülék fémházas és a hálózat földelése amúgy :poop:. Ez ugye egy műanyagházas tápnál eleve ki van zárva. Az általad említett 24V-nak semmi köze a rázáshoz, vagy nem rázáshoz, mert a probléma azzal van, hogy ez a feszültség (esetünkben 20V) a víz és a föld között mérhető! Egy készülékből kilépő feszültség bármekkora lehet, akár 200-300 Volt is, ha az "lebegő", azaz nem a földhöz képest mérhető. Ha megfogod ennek a 200-300V-os feszültségforrásnak az egyik pólusát, senmmi bajod nem lesz. Ez a leválasztás, a biztonsági transzformátor lényege.
A süncsiga dolog már más tészta. Ő a két elektroda (a "reaktor" két fémhálója) közötti potenciálkülönbséget érezte, illetve az az 5-24V közötti feszültség rázta őt, mert átfolyt rajta valamekkora áram. Tudod, ez olyan, mint amikor a laposelemet a nyelvedhez érinted és csíp, pedig csak 4,5V. Az igaz, hogy alapjában a legnagyobb áramerősség a két háló közötti területen alakul ki, de valamekkora áram a hálók külső felületén is folyik. Nem tudom mekkora, modellezni kéne', de a csiga tudja. ;)
Számomra ez a hónap vagy inkább a félév hozzászólása. :)
Teljesen világos amit írsz, csak nekem nem jutnak eszembe... ez van 20 éve csak programozok.
 
Vízkőrtelenítés megoldotta a rázást, amit annyira nem tudok megérteni. Mitől ráz valami csak mert vízköves. Esetleg ahogy forgattam, rázogattam az ecetes vízben valami elmozdult? Nem tudom.
 
Vízkőrtelenítés megoldotta a rázást, amit annyira nem tudok megérteni. Mitől ráz valami csak mert vízköves. Esetleg ahogy forgattam, rázogattam az ecetes vízben valami elmozdult? Nem tudom.
A vízkő, képes és hajlandó rövidzárlattot csinálni. De én azt nem értem, hogy hogy nem kapcsolt ki, mert nekem CD kikapcsol, mint mikor áramszünet van.
 
Back
Oldal tetejére