• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Megint folyik

Tetra EX800 Plus. Kb. 5 éves, de talán kettőt ha futott, szóval viszonylag új.
A szűrőfej és a vödör illesztésénél ereszt. A gumitömítést átkentem, többször elforgattam stb. Úgy is csöpög. Amikor leállítom, és/vagy elzárom a csapokat, akkor több helyen is folyik.
Finom csiszolópapírral óvatosan végigmentem a vödör peremén, hátha valami kis sorja a ludas, de ez sem segített.
Ma kicseréltem a fejtömítést, de így sincs változás.
(Aki ismeri a típust, itt nem oldalról van ráillesztve a tömítés, hanem felülről van beletolva a fejegység peremébe. Vagyis nem tudom körbetekerni teflonnal vagy kenderrel, mint azt egyesek csinálták.)
Amikor összerakom a szűrőt, hosszú percekig jónak tűnik, de kis idő elteltével megint elkezd csöpögni.
A tetején nincs nedvesedés, vagyis sem az adapternél, sem a pumpa gombjánál nem ereszt, utóbbi beragadva sincs, jól jár.
Mit tehetnék?
 
Tetra EX800 Plus. Kb. 5 éves, de talán kettőt ha futott, szóval viszonylag új.
A szűrőfej és a vödör illesztésénél ereszt. A gumitömítést átkentem, többször elforgattam stb. Úgy is csöpög. Amikor leállítom, és/vagy elzárom a csapokat, akkor több helyen is folyik.
Finom csiszolópapírral óvatosan végigmentem a vödör peremén, hátha valami kis sorja a ludas, de ez sem segített.
Ma kicseréltem a fejtömítést, de így sincs változás.
(Aki ismeri a típust, itt nem oldalról van ráillesztve a tömítés, hanem felülről van beletolva a fejegység peremébe. Vagyis nem tudom körbetekerni teflonnal vagy kenderrel, mint azt egyesek csinálták.)
Amikor összerakom a szűrőt, hosszú percekig jónak tűnik, de kis idő elteltével megint elkezd csöpögni.
A tetején nincs nedvesedés, vagyis sem az adapternél, sem a pumpa gombjánál nem ereszt, utóbbi beragadva sincs, jól jár.
Mit tehetnék?
Megjegyzem, nincs ilyen típusom. Nem lehet, hogy van egy repedésed? Pici, amit nem látsz szétszedve. A vödör és a felső rész összeszorításakor nyílhat meg szivárgósra. Az öntési, illesztési vonalakat nézném, feszegetném végig a műanyag elemeken, hátha van egy, ami el van repedve
 
Nem lehet, hogy van egy repedésed? Pici, amit nem látsz szétszedve.
Nem találtam. És feszegetni se tudom, mert az alsó és felső egységen is "abroncs" van az illesztési "peremek" körül.
Csináltam pár fotót, hogy látszódjon, mi hogyan illeszkedik - hátha beugrik valami nektek.
A füleken ami van fekete műanyag, az csúszkálni tud a vödör oldalán levő síneken (a jobboldalit picit lehúztam, hogy érthető legyen), bár nem hiszem hogy ez releváns.

Elméletileg a vödör szürke peremének feszül neki a gumi, ami a tetőben van. A gumi pedig egy "árokban" van, tehát ha jól értelmezem, három helyen lehet hiba: a peremen, az árokban, vagy a gumin.
A gumi új, a perem egyenletesnek tűnik. Az árkot kitakarítottam amennyire tudtam, zseblámpával végignéztem, korrektnek tűnik.
 

Attachments

  • Tetra-EX800-Plus.01.jpg
    Tetra-EX800-Plus.01.jpg
    144.5 KB · Megtekintések: 13
  • Tetra-EX800-Plus.02.jpg
    Tetra-EX800-Plus.02.jpg
    158.5 KB · Megtekintések: 12
  • Tetra-EX800-Plus.03.jpg
    Tetra-EX800-Plus.03.jpg
    183.6 KB · Megtekintések: 12
  • Tetra-EX800-Plus.04.jpg
    Tetra-EX800-Plus.04.jpg
    179 KB · Megtekintések: 13
Tetra EX800 Plus. Kb. 5 éves, de talán kettőt ha futott, szóval viszonylag új.
A szűrőfej és a vödör illesztésénél ereszt. A gumitömítést átkentem, többször elforgattam stb. Úgy is csöpög. Amikor leállítom, és/vagy elzárom a csapokat, akkor több helyen is folyik.
Finom csiszolópapírral óvatosan végigmentem a vödör peremén, hátha valami kis sorja a ludas, de ez sem segített.
Ma kicseréltem a fejtömítést, de így sincs változás.
(Aki ismeri a típust, itt nem oldalról van ráillesztve a tömítés, hanem felülről van beletolva a fejegység peremébe. Vagyis nem tudom körbetekerni teflonnal vagy kenderrel, mint azt egyesek csinálták.)
Amikor összerakom a szűrőt, hosszú percekig jónak tűnik, de kis idő elteltével megint elkezd csöpögni.
A tetején nincs nedvesedés, vagyis sem az adapternél, sem a pumpa gombjánál nem ereszt, utóbbi beragadva sincs, jól jár.
Mit tehetnék?
Két Tetra szűrőm volt, mindkettő 2 év után csepegett, mindkétszer az egyik szimplacsapot kellett cserélnem. Természetesen előtte én is cseréltem tömítést, mindent is, mert úgy látszott nem onnan jön a víz, de széria hiba.

Tetratec csap - EX 400/600/700/800 típushoz
 
Két Tetra szűrőm volt, mindkettő 2 év után csepegett, mindkétszer az egyik szimplacsapot kellett cserélnem. Természetesen előtte én is cseréltem tömítést, mindent is, mert úgy látszott nem onnan jön a víz, de széria hiba.
Én ebben nem hiszek :D
De mivel van itthon másik 700-as Tetrám, arról le tudom venni a csapokat, egy próbát mindenképpen megér, szóval kösz a tippet. 👍
Mi vitt rá, hogy lecseréld a csapot, ha nem onnan jött a víz? Mert már nem maradt más lehetőség? Gondolom, mindkettőt cserélted, aztán egyet vissza a régire? Vagy hogy vontad le ezt a következtetést, hogy az egyik csap...?

Tetratec csap - EX 400/600/700/800 típushoz
Érdekes amúgy, a teljes adaptert két csappal ennél olcsóbban megkapom :) - vagy mondjuk úgy, hogy itt is alig drágább:

Tetra Tec szűrőfej adapter EX 400/600/800 PLUS (csőcsatlakozó)
 
Utoljára módosított:
Kicseréltem a csapokat.
Sajnos nem hozott változást, mert bár jól indult, kb.10 perc után ismét nekiállt csöpögni :(
Sajnálom! Nekem kétszer bevált ez, amikor már minden mást kipróbáltam előtte
 
(Aki ismeri a típust, itt nem oldalról van ráillesztve a tömítés, hanem felülről van beletolva a fejegység peremébe. Vagyis nem tudom körbetekerni teflonnal vagy kenderrel, mint azt egyesek csinálták.)
Kínomban azért csak megpróbáltam megküldeni valahogy egy kis teflonszalaggal :) A gumi fölött körbetekertem a fejrészt és tompavégű eszközzel kicsit lejjebb tuszkoltam a teflonszalagot a gumi mellé.
Most már vagy 20 órája nem csöpög. De a fazék azért alatta marad még egy ideig. Sőt, pont elfogyott a teflonszalag, éppen csak három körre volt elég, ezért majd még szétszedem és tekerek még pár kört ha beszereztem. Akkor majd lövök fotót is, mert azt elfelejtettem, hisz' nem számítottam sikerre.
Ugyanakkor azért kicsit neheztelek a gyártóra, amiért így kicentizi a gumit, simán lehetne 10%-kal testesebb, szerintem jobban tömítene. A 700-as (nem Plus!) szűrőmnél passzentos a gumi, kitölti a helyét, itt a 800 Plus-nál kicsit lötyög - gondolom a vödör peremének nyomására kellene teljesen kitöltenie a helyét..
 
Back
Oldal tetejére