• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

Aliexpress-el próbálkoztál már? Én a LED-et onnan rendelem mindig (no nem téged). S elég durva, hogy 2000Ft az ami az Obiban 12000Ft. Ha garanciás para is van vele veszek még másik négyet és még mindig olcsóbb. Ajánlani nem merem, mert rengeteg problémás rendelés van, de összességében jó hely. Az elmúlt évben kb 70 rendelésem volt!!!! sosem rendelek 5e felett. LED szalagtól kezdve, ollón át, 70 legó Orc figurán keresztül mindent próbáltam már. Minden harmadikkal volt valami gebasz, de sosem jártam pórul. Vagy visszafizették az árát vagy újat küldtek, de tényleg sok a probléma. Elektronikai termékeknél iszonyat különbség a 10*-es ár. Arduino itthon 4-14e között mozog. Ott 700Ft.
S ami a legfontosabb, hogy ingyen hozzák házhoz kinából.
Igazabol a Kinabol rendelt cuccokkal nem szokott problema lenni ha tudod mit keresel vagy mit rendelsz. Nem mindegy, hogy keresel egy bizonyos mondjuk lampat amirol tudod, hogy milyen, vagy csak keresel egy lampat es megalsz egy olyannal amirol semmit sem tudsz. Ott mar van sansz, hogy gagyit kapsz.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
@Rebal
Ha mindezt megvásárolom, led, profil, fedél, táp, dimmer, mennyibe kerül összesen? Azt hittem ez a led csík szettben kapható, kivétel az aluprof. Nem is tudom, macerásnak tűnik. Részemről jobb és mindenképp olcsóbb megoldásnak gondolom azt, ha inkább még 1db 24W/T5-ös fénycsövet behekkelek idővel a tetőbe. Ez csővel együtt cakkum 5000,-huf. Nekem más kialakítású a tető, bőven beleférne. A ledekre visszatérve engem is érdekelne úgy, mint fentebb Cipót, hogy a sima ledsort vásároltad, (a fedélből erre következtetek) vagy a kültéri vízállót? A kültéri iszonyat drága, abból tetőt veszek. A horgászbungimra :ROFLMAO:
Van ebből kültéri is? Nem tudtam. Én a mezei IP20-as védettségűt vettem, elvileg 6500K-es, és mindenestül kb. 10eFt-ban állt meg. Alu profilban van fedéllel végzáró dugókkal, nem félek attól, hogy "beázik". De éppen elég lehet a 3 db T5 is. Én a könnyebb beépíthetősége miatt választottam a ledet.
 
egyébként is mennyivel egészségesebb a 12V-os ledszalagot beleejteni a vízbe :)
Én is IP20-asat használok és időnként képes vagyok tesztelni a vízállóságát... még nem volt gond vele, víz alatt is világít ;)
Szerintem fedéllel és végzárókkal még az IP20as is felesleges kiadás.
 
Egy kis naplózás következik az utóbbi napokról.

Mivel nem tudtam elmenni a hétvégén a Mic-Mac tápokért, ezért a növények állapota továbbra is amolyan satnyácska. Látszik szegényeken a küzdelem az életben maradásért. Ha még egy hetet kibírnak, az kész csoda lesz. Van értelme emelnem a Profitó adagolását, vagy ilyen esetben már nem számítana, mert tudjuk, hogy a macro az ami hiányzik nekik? A Cabomba kezdeti kb. 30 centi magassága mára csak a fele. Lassan de biztosan szét foszlott szegény és mindenhol van a darabjaiból. Persze takarítom folyamatosan, de mindig találok belőle. Kicsit a Ricciához tudnám hasonlítani, annyi különbséggel, hogy míg a Riccia élő egészséges darabkái úszkálnak szerteszét, a Cabombának az elbarnult, foszlott darabkái. Ezt a növényt, bár hozzáteszem, hogy nagyon mutatós és szép, kihúzom a listámról, többet ilyet nem veszek. A korábbi hengerezése, miszerint egy kerámiahengerrel majd az aljzaton tartom, míg nem gyökerezik le, nem bizonyult jó megoldásnak. A szára a hengerben a kötegelőnél szétmállott, így a hátsó üveg hosszán kerámiahengerek és kötegelő darabkák sorakoztak, míg a hínárok odafent keringtek a felszínen. Most utolsó esélyként újra visszadugtam őket szimplán a talajba adva ezzel még egy esélyt az életben és az akváriumban maradásuknak.
A Tripartita felét ki kellett dobnom, szó szerint elfeketedett.
A mindenféle algainvázió, ami az elején meglátogatott egész jól eltűnt. A zöld pixelek (zöld pont alga) mára sehol sincsenek. Nem kell már órákig üveget políroznom a hétvégi vízcserével és a növényeken is kevesebb van jóval. Van még olyan ami végleg eltűnt, ilyen pl a zöld szőr, pedig abból mennyi-mennyi volt. Viszont, hogy a nyugalmam ne legyen meg algafronton, most az előtérben, a kis HM szálakon, szárakon megjelent apró, szürkés szöszmő formájában valami új parazita. Gondolom ezt hívjuk ecsetnek.
Korábban a Microsorum gyökérzetén volt 1-2 nagyobb pamacs, nem több, de azt a Gébek leszaggatták róla már az első napokban mikor bekerültek. Ezek viszont sokan kezdenek lenni és aprók. Erről még olvasnom kell. Ami még megrázó volt a napokban, hogy 2 Ottókát elveszítettem. Az öt fős cáparajom így már csak 2 főből áll. Nagyon sajnálom őket. Pláne azért mert volt köztük egy pár, akik már udvarlási fázisban voltak. Az utóbbi héten a víz kétszer volt cserélve, tényleg nem tudom mit csinálok rosszul. Már-már az is megfordult a fejemben, hogy a vízcsere miatt történik. Emlékszem, hogy az első Ottókát is egy vízcsere után veszítettem el. Viszont a carbo adagolását is akkor kezdtem és betudtam annak. Nem tudom, hogy valaha veszek e még ilyen halat. A többi lakó nagyon jól érzi magát. A Hengelik olyan bátrak lettek, hogy egy apró koppintás az üvegen és máris ott rajzanak. Ha beleteszem a kezem az akvába, ott legyeskednek körülötte. Sosem voltak még ilyen jó fej halaim, élvezem. Ami pedig különösen jó látvány, hogy közel egy hónap után (holnap lesz a hóforduló) az Amanók végre folyamatosan kint matatnak. Egyesével dobálják a kis kavicsokat, mindent megmozgatva. Nagyon jópofák. Gondolom ennyi időre volt szükségük, hogy rájöjjenek, hogy senki sem bántja őket. Őszintén, ki merné velük összeakasztani a bajuszt, mikor nekik ilyen hosszú? :jimlad: A legyező garnélám kétszer akkora, mint a nagyobbik Amanó, mégis az Amanó bajsza hosszabb mint maga a legyező garnéla. Ezeket szerettem volna feljegyezni, megosztani. Épp jó, hogy végeztem vele, kezd kifogyni a tollam.

A holnapi, hófordulós viszontlátásra!
Sziasztok!
 
Szia. Nézd mit találtam a Stiphodon topicban! Biztos hogy az hím. Remélem segített.
Igen segített! Épp most akartam a topicot átolvasni, amit a naplódban linkeltél róluk, ezt így most megspóroltad nekem. Köszönöm! Kell szereznem valahonnan egy ilyen szép szál legényt a csajoknak. ;)
 
Lenne egy óriási kérésem! Valaki megválaszolná nekem, hogy a múlt hónap 14.-én, a szűrőbe betett aktív szenet mikor kell kivennem? Most akadtam bele az egyik topicban, hogy ha tovább van bent a szűrőben mint amennyit kellene, akkor visszaengedi a korábban általa megkötött méreganyagokat. Azért ezt mégsem kellene hagynom.
 
Lenne egy óriási kérésem! Valaki megválaszolná nekem, hogy a múlt hónap 14.-én, a szűrőbe betett aktív szenet mikor kell kivennem? Most akadtam bele az egyik topicban, hogy ha tovább van bent a szűrőben mint amennyit kellene, akkor visszaengedi a korábban általa megkötött méreganyagokat. Azért ezt mégsem kellene hagynom.
Na igen, ebben vannak eltérő vélemények. Van aki szerint ha már nem tud mit megkötni, akkor biológiai szűrőanyagként működik tovább. Még ha igaz, akkor is érdemes kiszedni, mert van a szénnél jobb szűrőanyag is. Én az első 1-2 hónapban használtam indításkor,utána került be a helyére Seachem Purigen. Új akvárium indításánál, gyógyszeres kezelések után szokták használni.
 
Lenne egy óriási kérésem! Valaki megválaszolná nekem, hogy a múlt hónap 14.-én, a szűrőbe betett aktív szenet mikor kell kivennem? Most akadtam bele az egyik topicban, hogy ha tovább van bent a szűrőben mint amennyit kellene, akkor visszaengedi a korábban általa megkötött méreganyagokat. Azért ezt mégsem kellene hagynom.
Én 1 hónap után többnyire kivettem, kivéve legutóbb, akkor indítás előtt vettem ki ;)
 
Na igen, ebben vannak eltérő vélemények. Van aki szerint ha már nem tud mit megkötni, akkor biológiai szűrőanyagként működik tovább. Még ha igaz, akkor is érdemes kiszedni, mert van a szénnél jobb szűrőanyag is. Én az első 1-2 hónapban használtam indításkor,utána került be a helyére Seachem Purigen. Új akvárium indításánál, gyógyszeres kezelések után szokták használni.
Igen, azzal én is találkoztam, hogy biológiai anyagként tovább funkcionál, de mivel két marék Mátrix miatta nem fért be, így van mire cserélnem, csak ugye kérdés, hogy mikor. Mikor? Most, vagy még várjak pár hetet? Én is az indítás és a korábbi Mátrix felhő miatt tettem be ijedtemben. Ha volt is valami méreganyag nyilván megkötötte de azt nem akarnám, hogy el is eressze. A purigent én is beszerzem majd, olvastam róla. Tetszik, hogy rehabolható, újra aktiválható.
 
Én 1 hónap után többnyire kivettem, kivéve legutóbb, akkor indítás előtt vettem ki ;)
Akkor még várok egy hetet és egy újabb perlon cserével egybekötve száműzöm. A zacsi amiben van (tetra) gondolom megtartható, újra felhasználható. Úgy emlékszem cipzáros. Köszi! (y)
 
Akkor még várok egy hetet és egy újabb perlon cserével egybekötve száműzöm. A zacsi amiben van (tetra) gondolom megtartható, újra felhasználható. Úgy emlékszem cipzáros. Köszi! (y)
Nem emlékszem hogy cipzáros lett volna, kidobtam úgy ahogy volt :unsure:
 
Nem emlékszem hogy cipzáros lett volna, kidobtam úgy ahogy volt :unsure:
Én nem olyan rég tettem be a szűrőbe, de ha agyonütnének se tudnám megmondani, hogy volt vagy sem cipzár. Azért meg kell hagyni mindketten milyen figyelmesek vagyunk e téren. :geek:
 
Havi összesítő!

Épp egy hónappal ezelőtt gondolkoztam el azon, hogy belekezdek az akvakertészetbe. Az első hóforduló kapcsán leírom ide a tapasztaltakat és hibákat, ami talán egy esetleges újrakezdésnél fontos lehet, vagy ha épp ráakad egy kezdő újonc a naplómra, talán a hasznára válik majd. A naplóm első oldala 2017.07.15.-én íródott, de rögtön az első bejegyzéseim során leírtam, hogy az akvárium egy héttel korábban, hetedikén, az ültetéssel indult. A legelső és legfontosabb amit ezzel a csodálatos hobbival meg kell tanulni, az a türelem, a megfontoltság és odafigyelés. Nem kell siettetni semmit, mindennek megvan a saját tempója, időre van szüksége. Ami még nagyon fontos, hogy ha valamiben nem vagy biztos, egy kis olvasás után ezen a fórumon minden információt megtalálsz. Ha mégsem találsz választ a kérdésedre, akkor kérdezz bátran, annyi segítőkész ember van itt! Mivel nekem már volt egy működő halas akváriumom amiben növény nem, vagy csak alig volt, így azt gondoltam, hogy az újrakezdésnél a vízcserék sokasága elhanyagolható. Nem! Be kell tartani! Hiába a már beállt víz és szűrő, a növények ültetése és a talaj átmosása, tápozása után eléggé ellepett az alga minden létező formája. A heti egy vízcserével pedig csak fokoztam a létszámukat. Kellenek a rendszeres, gyakori vízcserék, kiváltképp az első hetekben. Szóval egy új és egy újraindított akváriumnál is tartsuk be az alapszabályokat! Amint minden a helyén van, megvan az egyensúly, lazíthatunk. A vízcserék gyakorisága, egy hónap után már elegendő lehet a heti egy alkalommal. A növényeknek szükségük van továbbá megfelelő, rendszeres tápozásra a növekedéshez. Én a spórolás végett a Profitot választottam, de nem tudtam akkor még, hogy a Profito önmagában igen kevés lesz. Ahhoz, hogy teljes értékű táp legyen, kellenek hozzá a makró elemei is. Együttesen pedig már jóval drágább, mint egy olyan komplex táp, ami mindent megad a növényeknek az életük során. Nevén nevezve, részemről ez a Green Aqua Micro + Macro lesz. Én korábban azt hittem, hogy picit túllihegik ezt a tápozás dolgot, de nagyot tévedtem. Nagyon sok naplóban látom, hogy az áttörést ezzel a táppal érték el. Nekem még nem volt lehetőségem kipróbálni ugyan, de amint úgy lesz, rögtön leírom ide a tapasztalataim. Nyilván képekkel alátámasztva. Előreláthatólag ezen a hétvégén fogom tudni beszerezni, feltéve ha nem alakul úgy, mint a mostani hétvége. Gondoltam rá, hogy az interneten megrendelem inkább, de mivel garnélákat és növényeket is akarok vásárolni, így erről letettem. Csak reménykedni tudok, hogy a jelenlegi növények kibírják addig valahogyan elvegetálva. Összegezve az egészet, nincs olyan, hogy megfelelő táp nélküli akvakertészet. Mindent be kell szerezni időben, mert később a növények látják a kárát. Táp nélkül a sorsukra hagyjuk őket, ami nem jelent jót nekik és nekünk sem. Végső soron pedig a pénztárcánknak. Túl drágák a növények ahhoz, hogy ezt tanulópénzként veszni hagyjuk. Remélem a következő havi összefoglaló már nem a hibáimról fog szólni, hanem az egészséges növényeimről. Azt gondoltam, hogy egy hónap után már dúsuló növényzettel jeleskedem, de a hibák halmozása végett nem így lett. Igyekszem ezt orvosolni és behozni a lemaradást.
 
Nem emlékszem hogy cipzáros lett volna, kidobtam úgy ahogy volt :unsure:
Helló!
Aktív szén kiszedve. Jelentem, hogy egy bevarrt hálós tatyóban van a Tetra szén, nuku cipzár. A hálót kivágtam, a szenet kiöntöttem, a hálót kimostam és eltettem. Megtartom, a későbbiekben még jó lehet mohákhoz. ;)
 
Kedves naplóm!

Mindjárt az elején azzal kezdeném, hogy bizony-bizony betolakodók vannak az akváriumban. Hogy kik ők? Türelem, hamarosan kiderül! A tegnap esti vízcserével, amit előrehoztam a nem ráérős hétvége miatt, egy kicsit megint fellélegeztek a növények. Szegények napról napra rosszabbul néznek ki. Azt hiszem eljött az a pont, amikor már nem várhatok tovább a tápozással, lépnem kell. Mivel ma sem sikerül eljutnom a GA-ba a Yellow garnélákért, így arra az elhatározásra jutottam, hogy megrendelem a Mic-Mac tápot, mielőtt tényleg késő lesz. Remélem gyorsan ideér majd. A kezdeti hiányosságokat és bénázásaimat nézve talán jobb is a garnéláknak, hogy még nem költöztek be ebbe a kisebb "káoszba". Szíven ütött volna, ha emiatt, akár csak egy is az életét veszti.
Most pedig lássuk, kik is valójában ezek a hívatlanok!
Az egyik betolakodó igazán aranyosnak tűnik. Egy apró, kis sufnit cipel a hátán, amibe ha épp megunja a csúszkálást, be is bújik. Nem nehéz rájönni, hogy ez bizony egy miniatűr csigusz. Hogy honnan érkezett és miféle? Passzolom, de jópofa. Annyira kicsi még, hogy nem tudnám megmondani a háza alakját sem. Reménykedem benne, hogy nem egy gonosz hárpia. (Helena)
A másik betolakodóval már nem ilyen egyszerű a helyzet, ő elég rumlis. Csak megtippelni tudom, hogy valószínűleg egy láthatatlan festő lehet, ugyanis szerteszét dobálja az ecseteit az akváriumban. :woot: Nagyon nem tetszik ez nekem. A fronton, a HM törékeny szárain, egyre szaporább ütemben, apró pamacsok jelennek meg. A Dennerle Lilym, mivel tető van felette, csak hátul fér el. A hátsó falon, hosszanti irányban hömpölyög belőle a víztömeg, ami egy teljes kört tesz az akváriumban. Az esőztetőhöz képest nem csinál akkora áramlást, nem keveri fel a mulm szemcséket, így nem értem honnan ez a relatíve sok ecset. (Ja igen, a festőtől)
Olvastam, hogy ingadozó CO2 szint is okozhat ecsetesedést, de hát nekem nincs is olyanom. A carbo nem egyenlő a CO2-vel és egyébként is betartom az adagolását, napra, percre pontosan. A lilyvel és az elhelyezésével kapcsolatban azért akad még némi probléma. Ez mondjuk inkább csak a szememet szúrja. Az áramlat a hátsó növényeket, jelenleg sajnos csak a Ludwigiát, kb.elfújja jobbra az oldalüvegre. Nyilván a későbbiekben vásárolt, hátra kerülő stem növényekkel is ezt tenné és őszintén szólva, nem kelt szép látványt ez a Pisai ferde torony effektus. Talán idővel, ha sűrűbb növényzet lesz hátul, majd nem lesz ekkora a dőlésszög. Ha befordítom a Lilyt, a bal hátsó sarokból a front üveg felé, akkor meg olyan furcsa az áramlat de lehet, hogy végül ezt fogom alkalmazni. Egyébként azt vélem felfedezni, hogy az áramlás, mintha csökkent volna a korábbi erősségéhez képest. Már nem mozognak akkora lendülettel a növények. Gondolom ez csak egy valamit jelenthet, hogy kezd telítődni a szűrő, ergo alakul a baciknak a megfelelő közeg és ez jó. Rám férne már egy kis segítség a bacik részéről, úgyhogy szaporodjanak csak a vödörlakók.

A viszontlátásra!
 
Erősen kétlem, hogy egy Helenát sikerült behurcolnod. Fusd át ezt, raktak fel csigákról képeket, talán ráismersz a te jövevényedre. :)
Szia! Köszi, este rákukkantok, most futok, mert sietek. Amúgy mikroszkópra és nyomkövetőre is szükségem lesz a vizsgálathoz, mert már eltűnt és olyan nagyon kicsike mint egy fél gombostűfej :pompous:
 
Back
Oldal tetejére