• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mattenfilter

Sziasztok!
Kérdés az előttem szólókhoz. Abban az esetben, ha a szűrő rekeszek az akvárium mögött az akváriummal egyben van, és nem megvalósítható, hogy két üveg közé karton, vagy egyéb takaró elem kerüljön, akkor hogyan megoldható a szűrő rekeszek takarása?
 
Például az elválasztó üveg felületét egyenletesen be lehet kenni vékonyan fekete akváriumragasztóval.
 
Sziasztok!
Kérdés az előttem szólókhoz. Abban az esetben, ha a szűrő rekeszek az akvárium mögött az akváriummal egyben van, és nem megvalósítható, hogy két üveg közé karton, vagy egyéb takaró elem kerüljön, akkor hogyan megoldható a szűrő rekeszek takarása?
Ha jól emlékszen @AmegA éknál volt megoldva nagyon ötletesen és esztétikusan tükörlappal.
 
Csak a tükröt ha víz éri lejön róla a foncsor, én a fürdőszobai tükörrel meg is jártam, mert ráültették a mosdóra, és alulról elkezdett leválni róla
 
Talán ide vág a kérdésem.
Cseh típusú légemelőnek mennyi lehet a teljesítménye 16os és 20as cső esetében.?
 
Ezt biztos ki lehet valahogy számolni, de nem is olyan egyszerű. Többféle tényezőtől is függhet, pl. a cső hossza, bepumpált levegő mennyisége, hajlítás sugara. Én olyan adatot találtam a neten, hogy egy 13.5-ös csőből készült emelőnél, ha 16 centis, akkor 150l/h bepumpált levegőnél 90l/h vízhozamú lesz, 33 centis csőnél ugyanennyi levegővel meg 180l/h vizet fog szállítani, tehát a dupláját. Emelési magassága max. 12 cm. A levegő csak egy bizonyos szintig emelhető, mert utána köpködni kezd. Amúgy a témának "halőrxxl" akvarista kolléga a nagy szakértője, az Akvárium Magazin fórumán szokott írogatni, van a témának külön topikja is. Ő már emelők egész garmadáját készítette el és nagy tapasztalata van ez ügyben.
 
Fekete mattenszivacs létezik magyarországon? Egyszerűen nem találok sehol, csak kéket.:( De nekem fekete kell! :) TM30 50x50x5 méretben.
 
@Pecás sarok mattennak milyen vastagságot ajánlasz 3 vagy 5cm? Durván 16x30cm lenne kb.10cm sugarú ívben. Akva 30x30x60cm. Méretben megfelelő lehet?
 
Sikerült megvennem Ausztriában a fekete mattenszivacsot de csak TM20-as volt 4cm vastag. @Pecás remélem ez jó lessz sarokmattennak? Kékből persze minden méret volt....
 
Sikerült megvennem Ausztriában a fekete mattenszivacsot de csak TM20-as volt 4cm vastag. @Pecás remélem ez jó lessz sarokmattennak? Kékből persze minden méret volt....
Dobj egy képet róla, de valamit tegyél rá viszonyítási alapnak, pl egy normál méretű gyufát, egy 5 Ft-ost, vagy bármit, hogy a lyukak méretét ki lehessen találni.
 
Sziasztok, felhomályosítanátok? Mi a különbség a PPI 30 és a TM 30 közt. Websopban írták egy fekete PPI 30-as szivacsról: úgy kell érteni, hogy négyzetcentiméterenként 30 lyukacska. Ez nekem nem világos. A PPI jelölés nem inch-ben gondolkodik...? Mi a különbség a kettő méretezés közt?
 
Akkor ezek szerint a PPI 30 és a TM 30 tök ugyanaz? Zsír. 👍
Hát igen pontosan a ppi 30=TM10
Ezt ők írták, én is rosszul tudtam!
 
Back
Oldal tetejére