• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa MárványSárkány

nebula

VIP kertész
olyan rég nyitottam naplót, meg se találtam, hogy kell :)
egy ideig kötöttem magam, hogy nem csinálok wabit, minek az, marhaság. de persze így voltam a co2vel is, aztán látjuk, mennyire szilárdan sikerült az elvekhez ragaszkodnom :D

szóval a 23-i iwagumi hepajról hazafele bementem az ikeába, és ott találkoztam ezzel a két cuccal:
REKTANGEL Váza - IKEA
BLOMSTER Tál - IKEA

persze már bökte a csőröm a dolog egy ideje, látva a rengeteg nyesedéket az asztalomon a kisvödörben [ide szórom a vágottat a tankból], úgyhogy direkt azért mentem, hogy tálat szerezzek :)

köszönettel @Evereka kollegának hamar került táptalaj is, rá kimért ista plant soil jött. elsőnek a kocka jellegűt raktam össze, az már az "állandó rés" állapotában van, a tálra csak tegnapelőtt este tudtam időt keríteni.

korábban mondtam @keszalvo szaktársnak, hogy miféle vad köveket szereztem itt fehérváron - egy betonkereskedésben terméskő címen volt leszórva pár kamionnyi cucc, amiről senkinek se volt halvány fogalma, mi is valójában, így hazahoztam belőle válogatott 10 kilót, amit itthon @nato -tól ellesett módon bevágtam egy vödörbe [máshonnan származó 10kg kővel együtt] és nyakonöntöttem 3 liter sósavval.
hát kissé forrt :)
mindenesetre a végén kiderült, mi is bújik meg a mocsok alatt: tökéletes sima szürke-fehér mintás márványdarabok. nem járólapként laposra csiszolva még ilyet nem is láttam :)

ebből használtam párat a tálhoz, valamint jelenleg a következő növényeket: marsilea hirsuta, monte carlo, myrio green, ceratopteris, ludwigia repens rubin, hottonia és két pici pinnatifida.
ide várok még pár tő anubias nana-t, nehogy valahonnan kimaradjon :D

a kiskockában van még ludwigia sp, stau és egy heteranthera.

vicces, hogy két szál myrio a vödörben kidobott állapotban is emersszé változott, úgyhogy velük biztosan nem lesz gond.
úgy nézem, a kiskockában a hottonia is kezd átállni, és a ludwigia sp is.

innentől már csak várni kell az eredményt. meg gondolkodni azon, milyen egyéb növény bírná ki emersen :)
tenellust pl mintha olvastam volna schruznál, hogy nem jó...? althernanthera mini? valamelyik micro fajta? bolbitis? :D:D crypto parva? lássuk csak, mim van még... :D

rektangel_7th_2.jpg

blomster_3rd_1.jpg


innen nem látszik, de az elülső kő tisztára sárkánymancs, a többi meg a foga :)
 
Wow jó lett (y)
Na meg ezek a kövek,mit nem talál az ember ha járkál itt ott :)
Ha nagyobb is van a kockát már rendezheted is át belőle,nagyon ütős lenne ez füstös árnyalat ;)
 
van nagyobb is, de végül nem ez megy - most még:D - a kockába, hanem a másik fajta, amit szereztem.
viszont ebből még a kertbe fogok venni, van vagy 2-3 tonnányi ott halomban, 50-100kg-os darabokkal is :)

ja: 40ft/kg. ha kalodában viszed, 30. :D
 
meg :)
de fotó nincs. mivel nem tudtam egyszerre sok növénnyel indítani, csak nyesedékkel, így a kiskocka a nevelő, az folyamatosan újra van indítva, ami pedig már emers benne, az megy át a tálba.
szépen lassan cseperedik így - de ahogy asszony megjegyezte: "nagyon nyeszlett". :) egyelőre. remélem. :)
 
Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiistentelenül lassan fejlődnek a növényeim itten. nem igazán értem, miért, kapnap priccolást, tápot, vizet, fényt, mindent.
aztán eltelt 88 nap, és így néz ki most:

blomster_88th_1.jpg


annyiban módosítanom kell, hogy lassan fejlődnek - kivéve a marsilea. az hülye. :)
annyi átrendezést tettem, hogy a marsileák hátrakerültek, elől maradt az MC - amit még megturbóztam @Gottfried Donát szaktárstól kapott elvileg már emers entitásokkal is, de csak vegetál az egész így is.
a crypto parva viszont reccenés nélkül átállt emersre. levélváltás nélkül.
 
Most mit panaszkodsz ha nekem ilyen tálam lehetne :rolleyes:,egyébként nem is láttam ez hova tetted mikor ott voltunk,pedig meglestem volna.
 
eltelt egy kevésnyi idő, pontosabban a tál 367 napos lett, ennek örömére megpróbáltam emberi módon befotózni, ez lett belőle:


bloomster_367th_2.jpg

bloomster_367th_3.jpg

bloomster_367th_4.jpg


fotózni továbbra se tudok, se elég fény, se elég fotoapparát. :D
legközelebb rittyentek még rá egy kevés fényecskét, ha tudok.
 
Nekem miééé nincsen ilyen tálam mühühühü :wacky:
Az első fotó a legjobb bambusz alátéttel még jobban ütne ;)
Na már érik hogy átugorjak átviszem a fotómasinériát is bár nem a legjobb de szívesen befotóznám ezt a tálat :)
 
ez bambusz alátét bakker, csak fekete. van még vörös, barna és krémszínű, milyennel óhajtod? :D
 
Back
Oldal tetejére