• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Marsilea Crenata

Marsilea Crenata 2014-03-10

viktorlantos

Alapító
Admin
Család: Marsileceae
Származási hely: Ázsia
Magasság: 1-3 cm
Szélesség: 5-10+ cm
Fényigény: nagyon alacsony-magas
Hőmérséklet: 18-28 °C
Növekedési ütem: lassú
Igény: igényes
CO2 igény: 6-14 mg/l

Ez az apró növény Ázsiából származik ahol leginkább rízsföldek közelében található. A levelek nagyon aprók és ritkán szélesebbek mint 0.5cm.

Szívós növény, ami megmarad árnyékosabb helyeken is, vagy meleg vizes akváriumban, de természetesen a körülmények javításával a növény teljes pompájában ragyog majd.

Érdemes kis csokrokban ültetni, a növény ezután oldalhajtásokkal terjed az előtérben.
A Marsilea Crenata sűrű alacsony tömött gyepet alkot az előtérben, ami nem magasabb mint 1-3cm.

Fényigénye közepes, CO2 igénye 6-14mg/liter.

marsilea-crenata.jpg



Green Aqua Showroom
by viktorlantos, on Flickr

Marsilea Crenata TC most csak 1500 Ft - Green Aqua
 
Szeretnem megkerdezni,hogy ez a növeny sötetebb mint a hirsuta?Ahogy lätom finomabb,kecses kis növeny!Info vkinek?
 
Én megnéztem az akváriumban. Teljesen ugyan az mint a nagy, csak kicsiben. NEkem a régit sem sikerült tartanom, ezért összehasonlítási alapom csak az van, amit a GA-ban láttam. Csak 1 leveles szárakat láttam.
 
Szeretnem megkerdezni,hogy ez a növeny sötetebb mint a hirsuta?Ahogy lätom finomabb,kecses kis növeny!Info vkinek?

Még csak 4 napos az ültetésem,úh várni kell:)emersen világosabb mint hirsuta,de az például a 98 literesemben legalább 3-4féle levélformával és 2-3 színben van jelen(van mélyzöld,és egészen világos is)..
Más téma: kevesebb jön ki egy dobozból,mint más zselések-esetében,ezt érdemes figyelembe venni rendelésnél.
 
A 6-14mg/l lehet kb. elérni egy eldobható palackos rendszerrel. Mintha fele annyi CO2-t oldanánk be, mint egy high tech akiban (30mg/l)
 
Az új 240-es akváriumba ültettünk néhány dobozzal. Most hogy 1.5x annyi fény van felette mint szokott 1-2 nap alatt is látszódik, hogy sokat fejlődött a növény. Szerintem egy picit fényigényes ha igazán szép eredményt akarunk elérni vele, de jelenleg ez a legapróbb levelű növény. Elatine, Hemianthus Cuba és Micranthemum Monte Carlo csak utána jönnek a sorban.
 
Kisebb mint az elatine meg a HC? és ekkora fénnyel milyen magas szára lesz szerinted? Hét vége felé tegyél fel képet majd :)
 
Kisebb mint az elatine meg a HC? és ekkora fénnyel milyen magas szára lesz szerinted? Hét vége felé tegyél fel képet majd :)

Ő a legapróbb növény jelenleg. Ha rendesen beülteted nem lesz magas. Talán 0.5-1cm a szára talaj felett.
Persze vele is az a baj mint a többi Marsileával. Ha valamikor nyírod, az összes levelét levágod és csak a gyökérhálózat marad.

Úgyhogy vagy ne nyírd (amit simán elképzelhető, hogy tartani lehet), vagy ültess közé mást. :)
 
Sziasztok!

Érdekelne, hogy mennyire igényli a táptalajt?
Hasonlít a parvulára ilyen szempontból?
Köszi előre az infót :)
(co2, világítás természetesen lesz)
 
nem akar berobbanni. Amikor kicsit átalakítottam az előteret és kiszedtem, akkor gyakorlatilag a talaj alatt nőtt nagy területen, de nem jött a "felszínre". Hogyan tudnám sűrűsödésre bírni?
 
Akkor türelmes leszek ;)
Hogy áll a növényke? Én ebből a növényből szeretnék gyepet alkotni, pont azért mert kevesebb fénnyel is beéri, ezért választottam.. Ahogy nézem 3-4 nap alatt fejlődik ki egy levél, de mivel nem tömeges ezért annyira nem látszik. De mindennap úgy tűnik hogy egy picit többen lettünk:) A levelek szára kb 2-3 cm, nem tudom, hogy ez vajon azért van mert kevés a fény és inkább felfelé nő, vagy jól érzi magát és azért ilyen "hosszú" a szár. Azért néztem be ide, hogy megnézzem a nyírását, de jól sejtettem, hogy nem kellene nyírni, elég bután nézne ki utána:)
 
Hogy áll a növényke? Én ebből a növényből szeretnék gyepet alkotni, pont azért mert kevesebb fénnyel is beéri, ezért választottam.. Ahogy nézem 3-4 nap alatt fejlődik ki egy levél, de mivel nem tömeges ezért annyira nem látszik. De mindennap úgy tűnik hogy egy picit többen lettünk:) A levelek szára kb 2-3 cm, nem tudom, hogy ez vajon azért van mert kevés a fény és inkább felfelé nő, vagy jól érzi magát és azért ilyen "hosszú" a szár. Azért néztem be ide, hogy megnézzem a nyírását, de jól sejtettem, hogy nem kellene nyírni, elég bután nézne ki utána:)
Szép lassan, de növekszik. Ehhez a növényhez türelem kell... Már minden növény fejlett és burjánzik csak ez nem.
Végre látom hogy foglal el egyre nagyobb területet. Azt viszont nem hogy ebböl valaha is gyep lesz:(
 
Milyen hosszú a gyökere? Valószínűleg túl sok aljaztot tettem a táptalajra, szerintem nem fog a marsi gyökérzete lehatolni 6-7 cm mélyre... Jól gondolom?
 
Back
Oldal tetejére