• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Marsilea Crenata

Marsilea Crenata 2014-03-10

Crenata, glosso, hirsuta és társai esetében a metszés milyen következményekkel jár. Crenata-m van és elburjánzott, már nyomja az akvárium oldalát, ráadásul belenőtt a riccia. Szerintem bele fogok csapkodni jó erősen az ollóval, csak nem tudom mire számíthatok. Csinált már valaki ilyet? Tapasztalat?
 
Hol lehet jelölni, hogy ez a válasz nagyon hasznosnak bizonyult ?: DD

Valahol itt ;)--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->
 
Valahol itt ;)--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->
"szélesvásznú" a monitorom, kicsit odébb van.. :D

Na de majd ha valaki tényleg meg tudja mondani, hogy mi történik egy "kopaszra" vágott crenataval, akkor meg fogom nyomni a tetszik gombot :)
 
"szélesvásznú" a monitorom, kicsit odébb van.. :D

Na de majd ha valaki tényleg meg tudja mondani, hogy mi történik egy "kopaszra" vágott crenataval, akkor meg fogom nyomni a tetszik gombot :)
Miért nem próbálod ki? Nyesd meg egy kis részen és figyeld. A Vízszintes részeken vágd el, ne a függőlegeseken.
 
"szélesvásznú" a monitorom, kicsit odébb van.. :D

Na de majd ha valaki tényleg meg tudja mondani, hogy mi történik egy "kopaszra" vágott crenataval, akkor meg fogom nyomni a tetszik gombot :)

Valahol olvastam, hogy nem árt neki, de most nem találom sehol. Tőből (indáról) biztosan új leveleket hajt, de hogy a levágott levélnyelekkel mi lesz... valószínűleg elhalnak.
 
Miért nem próbálod ki? Nyesd meg egy kis részen és figyeld. A Vízszintes részeken vágd el, ne a függőlegeseken.
Ezt megint beteszem a nagyon hasznosba :D
Írtam is, hogy ki fogom próbálni, de arra vagyok kíváncsi, hogy másvalaki kipróbálta-e és ha igen akkor mi volt a tapasztalat. A vízszintes "ágak" vágásával tudom, hogy semmi sem történik. Úgy osztani is lehet a növényt, nem para, de ha függőlegesen vágom akkor az a gyökér ott többet nem hoz levelet? Erről van tapasztalatod? (vagy bárkinek)
 
Valahol olvastam, hogy nem árt neki, de most nem találom sehol. Tőből (indáról) biztosan új leveleket hajt, de hogy a levágott levélnyelekkel mi lesz... valószínűleg elhalnak.
a levágott levél nem is kell az részemről elhalhat :) És ha új leveleket hoz majd az indáról akkor az reményteli, mert akkor nem nyírom ki a crenata mezőmet csak ideiglenesen!
Köszi!
 
Sziasztok!

Tavaly szeptemberben indított akváriumba ültettem Marsilea crenata-t (gyepnek szántam), viszont nem jött be. Nem sűrűsödött be és fura módon az árnyékosabb helyeket kedveli inkább.
A kérdésem nem is a növénnyel, hanem a kigyomlálásával kapcsolatos lenne. Azon gondolkodom, hogy kiszedem és inkább Montecarlo-ra cserélném.
Ki tudom úgy szedni, hogy ne legyen komolyabb problémám utána? A talaj Amazonia, alatta Tropica táptalaj van.

Köszönöm előre is a segítséget.
 
Csak annyira, hogyha az egyiket kukazni akarod kesobb, akkor mindkettot fogod. :)
Ezt nem igazán értem. Mit értesz kukázás alatt?
Arra irányult a kérdésem, hogy elnyomja-e egyik a másikat. És mi lesz akkor ha meg kell nyírnom az eleocharist, crenata is visszanő, vagy vége lesz?
 
Ezt nem igazán értem. Mit értesz kukázás alatt?
Arra irányult a kérdésem, hogy elnyomja-e egyik a másikat. És mi lesz akkor ha meg kell nyírnom az eleocharist, crenata is visszanő, vagy vége lesz?
Ha ki akarod barmelyiket szedni, akkor jonni fog a masik is vele. Jol lehet egyutt nevelni oket, de nyiras eseten a marsilea utan kopasz "agacskak" maradnak, ami nem tul esztetikus. Ha megfeleloen behalozott mindent, akkor visszano egy ido utan. Talan Amegaek egyik naplojaban van pelda az egyuttelesukre.
 
Ha ki akarod barmelyiket szedni, akkor jonni fog a masik is vele. Jol lehet egyutt nevelni oket, de nyiras eseten a marsilea utan kopasz "agacskak" maradnak, ami nem tul esztetikus. Ha megfeleloen behalozott mindent, akkor visszano egy ido utan. Talan Amegaek egyik naplojaban van pelda az egyuttelesukre.
Nagyon szépen köszönöm!!
 
Back
Oldal tetejére