• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Már megint

Sajna ez a növény nem lesz hosszú életű a víz alatti létben.
Nem értem az olyan boltokat, amelyek így próbálják értékesíteni a termékeiket.
Sokan eleve víziként kapják, és ha valaki nem ért hozzá, nem fogja tudni, hogy hova való az a növény. Simán lehet, hogy emersen nevelt vízinövények mellett párakedvelő növényeket is neveltek azon a helyen. Ha mondjuk képek alapján, vagy listából rendel a bolt, ott nem fogják szétszedni, hogy ez most víz alatti, víz feletti, vagy mindkét helyen élő növény-e. Legrosszabb esetben a boltost pont nem érdekli, hogy elpusztul-e a növény.
A fittonia ráadásul még a fényre is háklis. Alapvetően sötét a lakás, napközben is el vannak húzva a függönyök, így a növényt beraktam az akvárium mellé, hogy kapjon fényt. Elkezdett besárgulni, el kellett onnan raknom. Most félhomályos helyen van a terrárium tetején, nem éri semmilyen közvetlen fény. Köszöni, jól van.
 
Legrosszabb esetben a boltost pont nem érdekli, hogy elpusztul-e a növény.
Itt a probléma gyökere. A bolt részéről az érdektelenség, ami esetlegesen a pusztuló növények miatt valakit visszavethet az adott hobbi űzésétől - mondván - Nekem ez nem sikerül.
Holott nem ő működteti rosszul az akváriumot, csupán a tapasztalat hiánya, illetve a boltba vetett bizalom - mely itt megkérdőjelezhető - miatt bukik el.
 
Sokan eleve víziként kapják, és ha valaki nem ért hozzá, nem fogja tudni, hogy hova való az a növény. Simán lehet, hogy emersen nevelt vízinövények mellett párakedvelő növényeket is neveltek azon a helyen. Ha mondjuk képek alapján, vagy listából rendel a bolt, ott nem fogják szétszedni, hogy ez most víz alatti, víz feletti, vagy mindkét helyen élő növény-e. Legrosszabb esetben a boltost pont nem érdekli, hogy elpusztul-e a növény.
A fittonia ráadásul még a fényre is háklis. Alapvetően sötét a lakás, napközben is el vannak húzva a függönyök, így a növényt beraktam az akvárium mellé, hogy kapjon fényt. Elkezdett besárgulni, el kellett onnan raknom. Most félhomályos helyen van a terrárium tetején, nem éri semmilyen közvetlen fény. Köszöni, jól van.
Virágföldbe ültessem?
 
Virágföldbe ültessem?
Tökéletes lesz neki. :)
Igaz:)
Olvasgatok mindent csak annyi verzió van...tds mérőn gondolkozom mielőtt garnélát vennék most épp
Ha csapvizes garnikat akarsz, akkor szerintem nem fog kelleni a TDS mérő. Inkább csak akkor lenne fontos, ha vissza kell sózni a vizet lágyat kedvelő garnélák/növények mellett, amúgy elég neked egyelőre keménység és pH mérő. Szerintem. :) Pár hónapja van csak TDS mérőm, amióta RO-t is használok, előtte is tökéletesen megvoltak a garnélák.

Pár dolgot írj azért az akváriumról, a méretet látom, de szűrés, fény, a medence méretei még jöhetnek, és ha tudsz esetleg valamit a vizedről (csapvíz értékei, vagy RO), tápozás, mit szeretnék bele.
 
Igaz:)
Olvasgatok mindent csak annyi verzió van...tds mérőn gondolkozom mielőtt garnélát vennék most épp
Amikor valami nem sikerül, akkor előveszem a régi bölcsességet: vissza a kályhához!
Úgy látom, az akváriumodban minden technika megvan, ami létezik. Viszont a helyedben elgondolkodnék egy low-tech akváriumon kezdetnek. Itt a fórumon is találsz rengeteg példát rá. Nincs benne semmi csak víz, szűrő, növény (meg esetleg garnéla). A dolog működik, sokszor ritka vízcserével is (de persze ez nem ajánlott). A TDS mérés már a high-tech része szerintem, amikor lágyított vizet használnak. Azt is lehet, csak egy újabb bukta lehetőség a kezdőknél. A természet utat tör magának. Minél több helyen avatkozol be, annál inkább előfordulhatnak hibák.
A másik ökölszabály, hogy minél kisebb kisebb az akvárium, annál nehezebb életben tartani. Nagyon sérülékeny benne minden. Legalább egy 40-50 literessel indítanék. Persze ez a méret sem lehetetlen, csak nehéz.
A fán és talajon megjelenő trutyi minden kezdőnél megjelenik (néha a nem kezdőknél is). Majd elmúlik.
 
Tökéletes lesz neki. :)

Ha csapvizes garnikat akarsz, akkor szerintem nem fog kelleni a TDS mérő. Inkább csak akkor lenne fontos, ha vissza kell sózni a vizet lágyat kedvelő garnélák/növények mellett, amúgy elég neked egyelőre keménység és pH mérő. Szerintem. :) Pár hónapja van csak TDS mérőm, amióta RO-t is használok, előtte is tökéletesen megvoltak a garnélák.

Pár dolgot írj azért az akváriumról, a méretet látom, de szűrés, fény, a medence méretei még jöhetnek, és ha tudsz esetleg valamit a vizedről (csapvíz értékei, vagy RO), tápozás, mit szeretnék bele.
Eddig is csak amanokkal és rc-kkel próbálkoztam de vagy kiugrottak vagy kinyúltak.. rc inváziót akarnék még mindig. Adatok: 7w eheim led, 24x24x28, eheim 150es(szivacs, substrat pro, perlon, Seachem Purigen), tropica táptalaj+jbl sansibar, pihentetett csapvíz, tropica 60 co2(de valszeg nagynyomásúra cserélem nemsokára, bár tudom nem ez a fontos egy garnélásban de úgy majd talán jobban lehet szabályozni) a víztesztemen a klórt nem értem meg az No2 is mutat most valamit de már elég régi a teszt.. majd tropica tápokat akarok amikor javasolják(az ő programjukat követem nagyjából), meg persze még növényeket:)b2070f5b9f0972b09bfc59b1015cea90.jpg
 
Amikor valami nem sikerül, akkor előveszem a régi bölcsességet: vissza a kályhához!
Úgy látom, az akváriumodban minden technika megvan, ami létezik. Viszont a helyedben elgondolkodnék egy low-tech akváriumon kezdetnek. Itt a fórumon is találsz rengeteg példát rá. Nincs benne semmi csak víz, szűrő, növény (meg esetleg garnéla). A dolog működik, sokszor ritka vízcserével is (de persze ez nem ajánlott). A TDS mérés már a high-tech része szerintem, amikor lágyított vizet használnak. Azt is lehet, csak egy újabb bukta lehetőség a kezdőknél. A természet utat tör magának. Minél több helyen avatkozol be, annál inkább előfordulhatnak hibák.
A másik ökölszabály, hogy minél kisebb kisebb az akvárium, annál nehezebb életben tartani. Nagyon sérülékeny benne minden. Legalább egy 40-50 literessel indítanék. Persze ez a méret sem lehetetlen, csak nehéz.
A fán és talajon megjelenő trutyi minden kezdőnél megjelenik (néha a nem kezdőknél is). Majd elmúlik.
Sajnos nincs most lehetőségem nagyobb akira:/
 
Eddig is csak amanokkal és rc-kkel próbálkoztam de vagy kiugrottak vagy kinyúltak.. rc inváziót akarnék még mindig. Adatok: 7w eheim led, 24x24x28, eheim 150es(szivacs, substrat pro, perlon, Seachem Purigen), tropica táptalaj+jbl sansibar, pihentetett csapvíz, tropica 60 co2(de valszeg nagynyomásúra cserélem nemsokára, bár tudom nem ez a fontos egy garnélásban de úgy majd talán jobban lehet szabályozni) a víztesztemen a klórt nem értem meg az No2 is mutat most valamit de már elég régi a teszt.. majd tropica tápokat akarok amikor javasolják(az ő programjukat követem nagyjából), meg persze még növényeket:)View attachment 57153
Itt a CO2-t tartom feleslegesnek és veszélyesnek. Van kb. 12 liter vized... ezt pillanatok alatt túl lehet lőni a széndioxiddal. A pár szál növényed nagyon fog örülni, de a garnélák hanyatt fekve élvezik majd a szódavizet. Látom, hogy most kék a DC színe, de ez vajon mindig így lesz?
A vízteszted Cl2 szintjét nem igazán tudom értelmezni.
 
Back
Oldal tetejére