• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Már megint

Amikor valami nem sikerül, akkor előveszem a régi bölcsességet: vissza a kályhához!
Úgy látom, az akváriumodban minden technika megvan, ami létezik. Viszont a helyedben elgondolkodnék egy low-tech akváriumon kezdetnek. Itt a fórumon is találsz rengeteg példát rá. Nincs benne semmi csak víz, szűrő, növény (meg esetleg garnéla). A dolog működik, sokszor ritka vízcserével is (de persze ez nem ajánlott). A TDS mérés már a high-tech része szerintem, amikor lágyított vizet használnak. Azt is lehet, csak egy újabb bukta lehetőség a kezdőknél. A természet utat tör magának. Minél több helyen avatkozol be, annál inkább előfordulhatnak hibák.
A másik ökölszabály, hogy minél kisebb kisebb az akvárium, annál nehezebb életben tartani. Nagyon sérülékeny benne minden. Legalább egy 40-50 literessel indítanék. Persze ez a méret sem lehetetlen, csak nehéz.
A fán és talajon megjelenő trutyi minden kezdőnél megjelenik (néha a nem kezdőknél is). Majd elmúlik.
Nagyon jol fogalmaztal! Ott a pont!
 
Eddig is csak amanokkal és rc-kkel próbálkoztam de vagy kiugrottak vagy kinyúltak.. rc inváziót akarnék még mindig. Adatok: 7w eheim led, 24x24x28, eheim 150es(szivacs, substrat pro, perlon, Seachem Purigen), tropica táptalaj+jbl sansibar, pihentetett csapvíz, tropica 60 co2(de valszeg nagynyomásúra cserélem nemsokára, bár tudom nem ez a fontos egy garnélásban de úgy majd talán jobban lehet szabályozni) a víztesztemen a klórt nem értem meg az No2 is mutat most valamit de már elég régi a teszt.. majd tropica tápokat akarok amikor javasolják(az ő programjukat követem nagyjából), meg persze még növényeket:)View attachment 57153
Szerintem se ragozd tul a dolgot. En a helyedben a nagynyomasuval sporolnek most, hatha akarsz egy nagyobb akvat...:)
A Tropica CO2 szett megfelel most.
Mikor inditottad az akvariumot?
Mik a csapvized parameterei?
A szüresed jo, a vilagitasod is.
A fara kötözz mohat, vagy tegyel Microsorumot, azok jol nönek CO2 nelkül is, vagy kevesebb CO2 beoldassal.
Ha regi a teszted, vegyel egy ujat, vagy kerdezz ra a forumon, hatha van a közeledben olyan akvarista, akinek van csepptesztje, es megmeri neked a vizparametereket.
Menjenek a vizcserek, merjed rendszeresen a parametereket, es amikor ammonia es nitrit tutira nulla, jöhetnek amanok. 3-4 db-ot beletehetsz. Kezdetben figyelj arra, vagy takard az akit, hogy ne szökjenek ki.
Ha csapvizes az akva (marpedig az) ismerned kell a parametereit a csapviznek. Ha az amanok rendben vannak es jol erzik magukat, hamarosan jöhet az RC allamany is.
Vizcserek pihentetett, vizkezelövel kezelt csapvizzel mehetnek.
Egyebkent a jelenseg nem egyedi amit tapasztaltal: a 30 literes nanomban az szinten csapvizes volt, többször is vasaroltam garnikat, es ugyan relative lassan, de folyton kikoptak nalam is...elöfordul ez sajnos.
Aztan van ami megmaradt, szaporodtak is, most ujra vannak kicsik is.
 
Eddig is csak amanokkal és rc-kkel próbálkoztam de vagy kiugrottak vagy kinyúltak.. rc inváziót akarnék még mindig. Adatok: 7w eheim led, 24x24x28, eheim 150es(szivacs, substrat pro, perlon, Seachem Purigen), tropica táptalaj+jbl sansibar, pihentetett csapvíz, tropica 60 co2(de valszeg nagynyomásúra cserélem nemsokára, bár tudom nem ez a fontos egy garnélásban de úgy majd talán jobban lehet szabályozni) a víztesztemen a klórt nem értem meg az No2 is mutat most valamit de már elég régi a teszt.. majd tropica tápokat akarok amikor javasolják(az ő programjukat követem nagyjából), meg persze még növényeket:)View attachment 57153

A vízteszted Cl2 szintjét nem igazán tudom értelmezni.

Valóban fura ez a teszt. Nekem is van ilyen, de nem így szokott színeződni. Leráztad rendesen, miután 2 mp-re bemerítetted a vízbe?
 
Szerintem se ragozd tul a dolgot. En a helyedben a nagynyomasuval sporolnek most, hatha akarsz egy nagyobb akvat...:)
A Tropica CO2 szett megfelel most.
Mikor inditottad az akvariumot?
Mik a csapvized parameterei?
A szüresed jo, a vilagitasod is.
A fara kötözz mohat, vagy tegyel Microsorumot, azok jol nönek CO2 nelkül is, vagy kevesebb CO2 beoldassal.
Ha regi a teszted, vegyel egy ujat, vagy kerdezz ra a forumon, hatha van a közeledben olyan akvarista, akinek van csepptesztje, es megmeri neked a vizparametereket.
Menjenek a vizcserek, merjed rendszeresen a parametereket, es amikor ammonia es nitrit tutira nulla, jöhetnek amanok. 3-4 db-ot beletehetsz. Kezdetben figyelj arra, vagy takard az akit, hogy ne szökjenek ki.
Ha csapvizes az akva (marpedig az) ismerned kell a parametereit a csapviznek. Ha az amanok rendben vannak es jol erzik magukat, hamarosan jöhet az RC allamany is.
Vizcserek pihentetett, vizkezelövel kezelt csapvizzel mehetnek.
Egyebkent a jelenseg nem egyedi amit tapasztaltal: a 30 literes nanomban az szinten csapvizes volt, többször is vasaroltam garnikat, es ugyan relative lassan, de folyton kikoptak nalam is...elöfordul ez sajnos.
Aztan van ami megmaradt, szaporodtak is, most ujra vannak kicsik is.
Veszek új tesztet meg vízkezelőt akkor:) amúgy 2 hete indult
 
91f9c8c703b13e88a3c8271670dc7774.jpg
Megjöttek a cuccok, végülis trident lett meg wallichii(bocsi Meskó:)
Itt vannak a víztesztek eredményei:
Csapvíz
34142f92459821a3853f8b1f305b64fa.jpg
Akvárium..magas a nitrit ahogy látom, csinálok is egy vízcserét. Ha nem javul valami kezdő baktériumokat nyomassak? Szűrőtakarítás ilyen korán nem kell elvileg
4aeae6daec09fd9064ce2ea3ee46f6ca.jpg
És az ammónia normál
08d15be3bf85788f508ca7974ad15a63.jpg
És az akvárium
4f3500dddb086efadd6f3fc6f9f8e2f6.jpg
Nyomtam egy fél mili tápot is mert eléggé stagnál a monte carlo, illetve a vízcserék mostantól ezzel a jbl biotopollal mennek mert azt olvastam valakinél hogy ez jó a garnéláknak.
 
View attachment 57401
Megjöttek a cuccok, végülis trident lett meg wallichii(bocsi Meskó:)
Itt vannak a víztesztek eredményei:
Csapvíz
View attachment 57402
Akvárium..magas a nitrit ahogy látom, csinálok is egy vízcserét. Ha nem javul valami kezdő baktériumokat nyomassak? Szűrőtakarítás ilyen korán nem kell elvileg
View attachment 57403
És az ammónia normál
View attachment 57404
És az akvárium
View attachment 57405
Nyomtam egy fél mili tápot is mert eléggé stagnál a monte carlo, illetve a vízcserék mostantól ezzel a jbl biotopollal mennek mert azt olvastam valakinél hogy ez jó a garnéláknak.
Biotopol C való konkrétan garnélákhoz. A Biotopol általános vízelőkészítő.
 
Akkor ez nem jött össze:/
Annyi a különbség, hogy a C-ben vannak olyan összetevők, amik elősegítik a garnélák vedlését. A sima Biotopol ugyanúgy kivesz minden ártalmas anyagot a csapvízből, tehát addig felesleges Biotopol C-t adagolni, míg nincs garnélád. Amano garnélákat mindenképpen javasolnék kezdetnek. Kettőt vettem februárban, még mindketten megvannak, azóta ugyanabban az akváriumban elhalálozott három cseresznyegarnéla, tehát úgy tűnik sokkal jobban bírják a strapát. Emellett sokkal hatékonyabban távolítják el az algát is, mint bármelyik másik garnéla, szóval segítenek a növénygondozásban is. :)
 
Utoljára módosított:
View attachment 57401
Megjöttek a cuccok, végülis trident lett meg wallichii(bocsi Meskó:)
Itt vannak a víztesztek eredményei:
Csapvíz
View attachment 57402
Akvárium..magas a nitrit ahogy látom, csinálok is egy vízcserét. Ha nem javul valami kezdő baktériumokat nyomassak? Szűrőtakarítás ilyen korán nem kell elvileg
View attachment 57403
És az ammónia normál
View attachment 57404
És az akvárium
View attachment 57405
Nyomtam egy fél mili tápot is mert eléggé stagnál a monte carlo, illetve a vízcserék mostantól ezzel a jbl biotopollal mennek mert azt olvastam valakinél hogy ez jó a garnéláknak.
A nitrited igencsak magas, menjenek a vízcserék, és figyelj oda, hogy a rothadó, pusztuló növénymaradványokat folyamatosan eltavolítsd a vízcserék mellett.
Mehet starter bacikultúra is , ha van otthon.
A vízcseréket én megszaporáznám most, 2-3 naponta 30-40%.
 
Back
Oldal tetejére