1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Már megint

Kategória: 'Akvárium naplók', témanyitó: aquattila, téma nyitása: Júni 10, 2018.

1. aquattila
    Épp nem fórumozik ...

aquattila Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2012
    Kedvelik:
    414
    Immár negyedszerre próbálkozom a hobbival..valahogy mindig visszaránt:) 2 hete megy az aquastyle 16l, csak az a fránya penész ne lenne a fán. 05ac19b0be678808c00c6c777f89a128. 4e389e7dffb86f9d0e9c833d79e6c5f5. 9e6815f82e6a6603a01046450267ba30.

W.Márk és Szépe Kálmán kedvelik.
  2. Gyukker

Gyukker Főkertész

Tag:
    Okt 27, 2017
    Kedvelik:
    1,190
    Hely:
    Gyula
    aquattila kedveli.
  3. aquattila
    Épp nem fórumozik ...

aquattila Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2012
    Kedvelik:
    414
    Egyikben sem sikerült huzamosabb ideig életben tartani az állatokat:(

4. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,299
    Hely:
    Debrecen
    Map
    A piros levélzetű növény nekem egy picit gyanús. Nagy a hasonlóság a Fittonia - Hálóslevél kinézetére, mely szárazföldi növény.
    Amennyiben tévedek, elnézésedet kérem.

5. meleagris

meleagris Legenda

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    3,251
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Pont ezt akartam irni, szerintem az ott terrariumi növeny, es mint ilyen nem ajanlott viz alatt tartani.

6. aquattila
    Épp nem fórumozik ...

aquattila Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2012
    Kedvelik:
    414
    Hát a boltban vízben volt mint a többi akváriumi növény:/ meglássuk hogyan viselkedik b68bbfa4073adb7759b58fc7cf1d3335.

7. Meskó

Meskó VIP kertész

Tag:
    Ápr 13, 2017
    Kedvelik:
    3,799
    Hely:
    Budapest
    A fittonia még a túlöntözést se mindig szereti, vedd ki nyugodtan. :)

aquattila, tsokee és kmisi kedvelik.
  8. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,299
    Hely:
    Debrecen
    Map
    Sajna ez a növény nem lesz hosszú életű a víz alatti létben.
    Nem értem az olyan boltokat, amelyek így próbálják értékesíteni a termékeiket.

Gyukker, aquattila és tsokee kedvelik.
  9. SMAdrián

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,000
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    Ha ki-googlezod , és a képeket nézegetve, mind cserépbe vannak (vízen kívűl)

aquattila kedveli.
  10. Meskó

Meskó VIP kertész

Tag:
    Ápr 13, 2017
    Kedvelik:
    3,799
    Hely:
    Budapest
    Sokan eleve víziként kapják, és ha valaki nem ért hozzá, nem fogja tudni, hogy hova való az a növény. Simán lehet, hogy emersen nevelt vízinövények mellett párakedvelő növényeket is neveltek azon a helyen. Ha mondjuk képek alapján, vagy listából rendel a bolt, ott nem fogják szétszedni, hogy ez most víz alatti, víz feletti, vagy mindkét helyen élő növény-e. Legrosszabb esetben a boltost pont nem érdekli, hogy elpusztul-e a növény.
    A fittonia ráadásul még a fényre is háklis. Alapvetően sötét a lakás, napközben is el vannak húzva a függönyök, így a növényt beraktam az akvárium mellé, hogy kapjon fényt. Elkezdett besárgulni, el kellett onnan raknom. Most félhomályos helyen van a terrárium tetején, nem éri semmilyen közvetlen fény. Köszöni, jól van.

kmisi és aquattila kedvelik.
  11. tsokee

tsokee VIP kertész

Tag:
    Márc 22, 2017
    Kedvelik:
    5,251
    Hely:
    Budapest, VII. ker.
    Majd most sikerülni fog, a fórum segít orvosolni, ha mással nem is tanácsokkal, ötletelésekkel. :) Látod, az egyik növényedet máris megmentették. (y)
    GA kisokosokat végigolvasgattad már az alapokról?

12. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,299
    Hely:
    Debrecen
    Map
    Itt a probléma gyökere. A bolt részéről az érdektelenség, ami esetlegesen a pusztuló növények miatt valakit visszavethet az adott hobbi űzésétől - mondván - Nekem ez nem sikerül.
    Holott nem ő működteti rosszul az akváriumot, csupán a tapasztalat hiánya, illetve a boltba vetett bizalom - mely itt megkérdőjelezhető - miatt bukik el.

13. aquattila
    Épp nem fórumozik ...

aquattila Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2012
    Kedvelik:
    414
    Igaz:)
    Olvasgatok mindent csak annyi verzió van...tds mérőn gondolkozom mielőtt garnélát vennék most épp

14. aquattila
    Épp nem fórumozik ...

aquattila Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2012
    Kedvelik:
    414
    Virágföldbe ültessem?

15. kmisi

kmisi Főkertész

Tag:
    Okt 11, 2014
    Kedvelik:
    1,299
    Hely:
    Debrecen
    Map
    aquattila kedveli.
  16. Meskó

Meskó VIP kertész

Tag:
    Ápr 13, 2017
    Kedvelik:
    3,799
    Hely:
    Budapest
    Tökéletes lesz neki. :)
    Ha csapvizes garnikat akarsz, akkor szerintem nem fog kelleni a TDS mérő. Inkább csak akkor lenne fontos, ha vissza kell sózni a vizet lágyat kedvelő garnélák/növények mellett, amúgy elég neked egyelőre keménység és pH mérő. Szerintem. :) Pár hónapja van csak TDS mérőm, amióta RO-t is használok, előtte is tökéletesen megvoltak a garnélák.

Pár dolgot írj azért az akváriumról, a méretet látom, de szűrés, fény, a medence méretei még jöhetnek, és ha tudsz esetleg valamit a vizedről (csapvíz értékei, vagy RO), tápozás, mit szeretnék bele.

kmisi, elektrorudi és aquattila kedvelik.
  17. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi VIP kertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    1,199
    Hely:
    Budapest XVII.
    Amikor valami nem sikerül, akkor előveszem a régi bölcsességet: vissza a kályhához!
    Úgy látom, az akváriumodban minden technika megvan, ami létezik. Viszont a helyedben elgondolkodnék egy low-tech akváriumon kezdetnek. Itt a fórumon is találsz rengeteg példát rá. Nincs benne semmi csak víz, szűrő, növény (meg esetleg garnéla). A dolog működik, sokszor ritka vízcserével is (de persze ez nem ajánlott). A TDS mérés már a high-tech része szerintem, amikor lágyított vizet használnak. Azt is lehet, csak egy újabb bukta lehetőség a kezdőknél. A természet utat tör magának. Minél több helyen avatkozol be, annál inkább előfordulhatnak hibák.
    A másik ökölszabály, hogy minél kisebb kisebb az akvárium, annál nehezebb életben tartani. Nagyon sérülékeny benne minden. Legalább egy 40-50 literessel indítanék. Persze ez a méret sem lehetetlen, csak nehéz.
    A fán és talajon megjelenő trutyi minden kezdőnél megjelenik (néha a nem kezdőknél is). Majd elmúlik.

18. aquattila
    Épp nem fórumozik ...

aquattila Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2012
    Kedvelik:
    414
    Eddig is csak amanokkal és rc-kkel próbálkoztam de vagy kiugrottak vagy kinyúltak.. rc inváziót akarnék még mindig. Adatok: 7w eheim led, 24x24x28, eheim 150es(szivacs, substrat pro, perlon, purigen), tropica táptalaj+jbl sansibar, pihentetett csapvíz, tropica 60 co2(de valszeg nagynyomásúra cserélem nemsokára, bár tudom nem ez a fontos egy garnélásban de úgy majd talán jobban lehet szabályozni) a víztesztemen a klórt nem értem meg az No2 is mutat most valamit de már elég régi a teszt.. majd tropica tápokat akarok amikor javasolják(az ő programjukat követem nagyjából), meg persze még növényeket:) b2070f5b9f0972b09bfc59b1015cea90.

19. aquattila
    Épp nem fórumozik ...

aquattila Főkertész

Tag:
    Aug 12, 2012
    Kedvelik:
    414
    Sajnos nincs most lehetőségem nagyobb akira:/

20. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi VIP kertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    1,199
    Hely:
    Budapest XVII.
    Itt a CO2-t tartom feleslegesnek és veszélyesnek. Van kb. 12 liter vized... ezt pillanatok alatt túl lehet lőni a széndioxiddal. A pár szál növényed nagyon fog örülni, de a garnélák hanyatt fekve élvezik majd a szódavizet. Látom, hogy most kék a DC színe, de ez vajon mindig így lesz?
    A vízteszted Cl2 szintjét nem igazán tudom értelmezni.

kmisi és aquattila kedvelik.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése