• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Manzy/Manzi Wood

stevo

VIP kertész
Az ukaps fórumon böngészgetve találtam rá erre a dekorfára. Kerestem, de nem igazán találtam ezen a néven kishazánkban. Valaki esetleg felvilágosítana, hogy itthon milyen néven fut, avagy hol lehet beszerezni ilyen fákat?
Elkerülendő a shop linkeléseket, PÜ-ben is küldhetitek.

Köszi a válaszokat előre is.

Bedobok egy képet, azok kedvéért, akiknek névről nem ugrik be.
img3644k.jpg
 
Ah, köszi a linket. Elkerülte a figyelmem. :p Szomorú vagyok megmondom őszintén, hogy az EU-ban nincs rá igény, furcsállom is.
Közben megtaláltam, hogy Tom Barr foglalkozik ezzel is, és az oldalán a fórumban árul jópár darabot de az áruk 50 dollártól akár a 200at is verdesi, és akkor a szállításról nem is beszélt még senki...

Esetleg tudsz ajánlani alternatívát, ha a fenti képhez hasonló fás setup-ot szeretnék csinálni?
 
stevo said:
Ah, köszi a linket. Elkerülte a figyelmem. :p Szomorú vagyok megmondom őszintén, hogy az EU-ban nincs rá igény, furcsállom is.
Közben megtaláltam, hogy Tom Barr foglalkozik ezzel is, és az oldalán a fórumban árul jópár darabot de az áruk 50 dollártól akár a 200at is verdesi, és akkor a szállításról nem is beszélt még senki...

Esetleg tudsz ajánlani alternatívát, ha a fenti képhez hasonló fás setup-ot szeretnék csinálni?

Egy egy ilyen fadarab mire ideérne hozzád legalább 100-150 dolcsi lenne. Ez persze nem a nagy méretű fa. A nagy méretnél simán ennek a duplája triplája is lehet.
Igény van rá, de ki az aki fadarabonként fizetne 20-50 ezer forintot egy kis akvárium esetén is?

Ilyen kacskaringós téma a Red Moor is, de a szőlőgyökér talán a legolcsóbb alternatíva. Persze a fenti fát egyik sem képes helyettesíteni.
 
Tudom, sajnos utánaszámolgattam én is. Brutáldrága dolog, talán majd egyszer... addig is irigykedek angol "kollégára" aki ilyet rak be akváriumába :D
Köszi a segítséget, és a felhomályosítást. (Még azért kutakodok, nem adom fel a reményt ;) hátha...)
 
Nincs előrelépés manzanita fával kapcsolatosan...még mindig beszerezhetetlen ill. horror áron beszerezhető?
 
Nincs előrelépés manzanita fával kapcsolatosan...még mindig beszerezhetetlen ill. horror áron beszerezhető?

bár nincs tapasztalatom rendeléssel kapcsolatban de "íbéjen" halom-számra vannak fák képes illusztrácioval... szerintem egész tűrhető áruk van és vannak különleges darabok is.
 
bár nincs tapasztalatom rendeléssel kapcsolatban de "íbéjen" halom-számra vannak fák képes illusztrácioval... szerintem egész tűrhető áruk van és vannak különleges darabok is.

Igen azt tudom, az a baj, hogy kedves kis hazánkba kevesen postáznak, valamint aki postázva az meg irreális áron. Talán, ha több növényfejnek is kellene, akkor össze lehetne dugni a fejünket és egyszerre lerendelni egy nagyobb pakkot. Úgy gondolom, ha 5-6 emberke összejönne, akkor már megérné!
 
A megérné elég relatív. 10 ropi felett lenne minden fa. A nagyobbak 30+.
Raklapon lehetne rendelni, de minden ilyen fa nehezen pokolható, sok helyet foglal. A szállítás is sok, de már a fa eredeti ára is sok.
Vannak szép Manzaniták, de itt is van, hogy a fele kb semmilyen. Kell belőle 4-5 darab, hogy mutasson valahogy. A fentiekkel szorozgatva ez nem az átlagemberek dekorációja.

Mi sok dolgot elbírunk, de ebbe nem véletlen nem ugrottunk bele korábban.
Az angol boltokból is kikerült teljesen az utóbbi években.
 
A megérné elég relatív. 10 ropi felett lenne minden fa. A nagyobbak 30+.
Raklapon lehetne rendelni, de minden ilyen fa nehezen pokolható, sok helyet foglal. A szállítás is sok, de már a fa eredeti ára is sok.
Vannak szép Manzaniták, de itt is van, hogy a fele kb semmilyen. Kell belőle 4-5 darab, hogy mutasson valahogy. A fentiekkel szorozgatva ez nem az átlagemberek dekorációja.

Mi sok dolgot elbírunk, de ebbe nem véletlen nem ugrottunk bele korábban.
Az angol boltokból is kikerült teljesen az utóbbi években.

Csodálkoztam is, hogy nem kapható a GA-ban, meg úgy sehol sem Magyarországon, most már értem. Pedig nagyon szép kis fa, nekem speciel George Farmer egyik akváriumában tetszett meg nagyon.
 
szerintem meg is van,már csak a növényesítésen kell gondolkodnom,és mehet is az akiba!
View attachment 3227
Nagyon szép a textúra is, meg a form, csak az az egyetlen gondom vele, hogy így nagyon 2D-s hatást ad. Vagy kellene még hozzá legalább fele ennyi, vagy kisebbre kellene összehúzni, vagy nem tudom. :D
 
Back
Oldal tetejére