• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mangrove az akváriumban

Tbenj

Új regisztrált
Üdv.
Olvasgattam a fórumot és elég sok hsz.-t láttam a mangrovékkal kapcsolatban (megmarad-e akváriumban vagy nem)
Én úgy vélem hogy akváriumban tartható, sőt hasznos része lehet az akváriumnak hiszen elég sok szerves anyagot dolgoz fel.
Latin név:Rhizophora mangle
Magasság: Ezzel bizony még bajba lehetünk ha csak nem ütünk egy lyukat a tetőn :lol:
Szélesség: Én úgy vettem észre, hogy csak felfele nő, de ha megmetszeném, akkor valószínű hozna oldalhajtásokat is.
Fény igény: alacsony-magas
Hőmérséklet: 25-30C'
Víz keménység: lágy-kemény
Növekedési ütem: Lassú
Tartás: Könnyű
Képek:
P9150098.jpg

P9150094.jpg

P9150091.jpg
 
Nem tudod véletlenül hol lehet beszerezni?
Én szívesen próbálkoznék vele, persze nem egyből az akiban, de egy külön "vödörben". Érdekel hogyan növekszik, lehet e bonsai szerűen alakítgatni vagy szétnyomja az akit/lakást. Ha egyszer lesz következő akim az úgyis paludárium lesz, addig nevelgetném :D
 
Szia.
Nekem egy srác segített a beszerzésében, aukciós link moderálva-ről érkezett.
Ha komolyabban érdekel akkor megadom az elérhetőségét.
Bonsai szerűen is szokták nevelni.
 
Kedves Fórumtársak!
Tanácsot szeretnék kérni:)
A tescoban jutottam hozzá egy kémcsőben árult mini mangrove növénykéhez (ami amúgy elég szürreális élmény volt). Kb. két hónapja sima csapvízben tartom, pohárban, erkélyen, szépen növekszik, hozott új leveleket és a gyökere is nő, de most szeretnék kicsit jobb körülményeket biztosítani neki. Kapott egy gömbvázát és szeretnék tápoldatokat is vásárolni hozzá.
Azt olvastam, hogy ha már egyszer hozzászokott egy bizonyos sótartalmú vízhez, akkor utána már nem lehet átállítani másra. Ugye eredetileg brakkvízben él, de nem tudom, hogy érdemes lenne-e már csapvizes előnevelés után “túl jót” akarni neki. De tápoldatot mindenképp szeretnék venni.
Illetve még egy kérdés: eddig egyáltalán nem büdösödött a vize és csak minimálisan algásodott. Szükséges esetleg bármilyen egyéb vízkezelő szer ilyenkor, vagy ha nincs baj, akkor nem is kell megoldani?
Ja és még egy: aljzat! Szebben mutatna, ha kapna valami talajt, amibe majd megérkezhetnek a gyökerei, mit javasoltok?
Előre is köszönöm a válaszokat! képet sajnos nem sikerül csatolnom.
 
Nem tudod véletlenül hol lehet beszerezni?
Én szívesen próbálkoznék vele, persze nem egyből az akiban, de egy külön "vödörben". Érdekel hogyan növekszik, lehet e bonsai szerűen alakítgatni vagy szétnyomja az akit/lakást. Ha egyszer lesz következő akim az úgyis paludárium lesz, addig nevelgetném :D

Szia!
Sikerült azóta vásárolni? Illetve nevelni?
 
Nekem 2 mangrovém van, lágy vízben vannak, amit 2-3 hetente teljesen kicserélek. A víz az akváriumból származik. Néha - random módon - növénytápot is adok nekik, mondjuk 1-2 ml-t az 1 literesen edényükbe. Nem biztos, hogy így kell csinálni, de szépen lassan növögetnek.
 
Nekem 2 mangrovém van, lágy vízben vannak, amit 2-3 hetente teljesen kicserélek. A víz az akváriumból származik. Néha - random módon - növénytápot is adok nekik, mondjuk 1-2 ml-t az 1 literesen edényükbe. Nem biztos, hogy így kell csinálni, de szépen lassan növögetnek.
Köszönöm szépen a választ! A növénytáp, amit kapnak, milyen fajta? Az aljzat tekintetében szerintem nem fogom túlbonyolítani, igencsak agyagos a talaj itt a kertünkben, szerintem abból megtisztítok egy kisebb mennyiséget és megágyazok neki a gömbváza alján:)
 
Köszönöm szépen a választ! A növénytáp, amit kapnak, milyen fajta? Az aljzat tekintetében szerintem nem fogom túlbonyolítani, igencsak agyagos a talaj itt a kertünkben, szerintem abból megtisztítok egy kisebb mennyiséget és megágyazok neki a gömbváza alján:)

Nálam nincsenek földben, csak lógnak a vízben.

A táp a saját mic mac növénytápom, de bármelyik akvarisztikai növénytáppal boldogulni fogsz. A lényeg, hogy teljes értékű legyen (mic+mac).
 
Kedves Sporttársak!

Szeretném megkérdezni, hogy mangrove növényt (Rhizophora sp.) honnan tudnék beszerezni? Ismertek hobbistát, üzletet, hazai beszerzési forrást, aki eladásra is nevel mangrove csemetéket? A tengeri akváriumot egészíteném ki vele.

Előre is köszönöm!

Üdv,
Robi
 
Kedves Sporttársak!

Szeretném megkérdezni, hogy mangrove növényt (Rhizophora sp.) honnan tudnék beszerezni? Ismertek hobbistát, üzletet, hazai beszerzési forrást, aki eladásra is nevel mangrove csemetéket? A tengeri akváriumot egészíteném ki vele.

Előre is köszönöm!

Üdv,
Robi
Szia Robi!
Sajnos segíteni nem tudok beszerzéssel kapcsolatban, viszont ha sikerül infót szerezni az ügyben az engem is érdekelne!
Köszönöm!
Üdv.: Krisztián
 
Szmóki-t kéne megkeresnetek, csak már nem nagyon fordul elő a fórumon...
Talán FB-on el tudjátok érni (de sajnos nem tudom ott milyen néven szerepel)

szerk: megkérdeztem, neki sincs most sajnos
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére